Skoda Octavia II facelift - svetlo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II facelift - svetlo

Príspevok od používateľa krawa »

Zdar chalani je tu niekto znaly veci co by mi pomohol.ide o octaviu 2 fl.odisiel motorcek ne regulaciu dlzky svetla a nech pozeram ako pozeram vymenit to bude parada.asi len rozlepit svetlo.otazka ale je ci sa vobec da kupit ten motorcek samostatne.vela som guglil ale nic som nenasiel.svetlo je xenon s natacanim do zakrut.dakujemza kazdu radu
A4 3.0Tdi 2013 180kw
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II facelift - svetlo

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Zdravím neviem či viete co to obnáša rozložiť lepené svetlo , to neje ako pakistanitruck z yt

https://youtu.be/6vM1cYsoVIw?si=A37gjp38_a02Bwl0

Skúste si to najprv nanecisto na nejakom starom poškodenom svetle a napíšte výsledok
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II facelift - svetlo

Príspevok od používateľa seven549 »

podla toho videa s tym neskrtne.

no su firmy oprava a repas svetlometov.aj tie vypalene paraboly vymenia.xenony budu ziarit na ceste.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II facelift - svetlo

Príspevok od používateľa krawa »

Chalani nepochpili sme sa mne nejde o to ci ho ja osobne dokazem rozlepit.ale uz som menil skla aj na octavii 1 co boli este sklenene tusim a ni sa nestalo audi b6 b7 b8 dodnes sa nerosia.embecku mam na robotu ale na tieto veci som zas pedant a sere ma ze to naklapanie nejde.mna zaujima hlavne ci ten motorcek sa da vobec nahradny kupit ci to nieje ako sucast svetla kedze koli vymene musi ist plexi dolu
A4 3.0Tdi 2013 180kw
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II facelift - svetlo

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mal som na stole taký xenon,rozbitý z odpadlým sklom.Vnútry tri motorčeky a pol hodiny som ich z otvoreného svetla demontoval ,čo som mohol odlomiť kus plastu ak mi zavadzal.Nevidím to na opravu.Robil som z dvoch svetiel jedno funkčné,ale naposledy.Už sa tak hlúpou myšlienkov nenechám nahovoriť.Ak zoberiem čo času a výroby kadejatých pomôcok bez ktorých to nejde to bolo ...jednoznačne kúpiť druhé.Jedným neuváženým úkonom je po celom diele a už to nemá šancu.Viem koľko stojí nové,ale prečo to má byť moja starosť že si majiteľ musí svietiť do zákrut.Tie svetlá stoja viac než celé moje auto.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II facelift - svetlo

Príspevok od používateľa wilz »

krawa napísal: 03.03.2024 07:38 mna zaujima hlavne ci ten motorcek sa da vobec nahradny kupit ci to nieje ako sucast svetla kedze koli vymene musi ist plexi dolu
Nemyslím že by sa taký motorček mohol dať kúpiť, aj keď u číňanov človek nikdy nevie.
Ale v každom prípade sa výmena motorčeka môže urobiť len pri odobratom priehľadnom plaste. Ten sa dá demontovať aj iným spôsobom ako to robil ten maník vo videjku, ale je to papračka a inak platí všetko čo napísal Hlavatý.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II facelift - svetlo

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja som potreboval dostať všetky tri motorky vonúplne nepoškodené a bez toho aby som si neporobil kadejakých pomocníkov by to bolo akurát jedine poničené.Keď fabrika skladá je to klik a je to tam,záchyty sa roztiahnu a je to.Ale von ich postláčať naraz niekoľko ak tam je prístup ako k peniazom.Oni to chalani aj opravujú ale jednak vedia čo a ako,a sú na také práce vybavený.
Kúpiť samostatne ...to nedáva zmysel
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II facelift - svetlo

Príspevok od používateľa seven549 »

krawa------koli tomu motorceku zavolaj do firiem kde svetla opravuju.ved to robia maju diely na vsetko.sroby riadiacky el motorceky len sa to tam vala po stoloch suflikoch

azda nebudes stracat cas z nejakymi inzeratmi.google ti vyhodi min 5 firiem na sk.

ja davam do banoviec a aj od nich kupujem nanovo pokovene paraboly vybojky hmlove svetla som daval pokovit atd.a aj cele svetlo tam poslem ak treba.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II facelift - svetlo

Príspevok od používateľa krawa »

Aj som si myslel že to bude na výmenu svetla sklo je už kadejaké a od parkovacky spálené ako na každej.ja som nepotreboval svietiť do zákrut ale už keď to tam je čo už s tým zas na druhu stranu svieti to dobre keď sa to natočí až na to že s týmito výmenami hocičoho je pruser to vývojári posrali kvalitne.svetlo som nastavil kus nižšie keď sa samé nevie sklopiť ale bolo by fajn keby to šlo.asi sa poobzeráme po druhom svetle.
A4 3.0Tdi 2013 180kw
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II facelift - svetlo

Príspevok od používateľa fzubaty »

No neviem. Skusil by som ten repas vydopytovat.


https://www.autodielygafa.sk/products/h ... ypNr=19458
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II facelift - svetlo

Príspevok od používateľa krawa »

No je to palba riadna a s napisom este viac.ale nad novym som ani neuvazoval.najlepsie vy bolo z rs to ani parkovacka spalena nebude
A4 3.0Tdi 2013 180kw
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II facelift - svetlo

Príspevok od používateľa seven549 »

prajem vela statia aby si nasiel dobre svetlo.kde to bude stacit len namontovat a fici.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II facelift - svetlo

Príspevok od používateľa herin »

A oplatí sa ti to vôbec?za 80-100 eur bazár celé svetlo..110 eur nové celé svetlo...
Ked si zoberieš že motorček niečo bude stáť+ten bitumenový tmel na zalepenie a plus robota s výmenou..a predpokladám, že po tých rokoch už ani šošovka nebude u teba celkom 100%..
Ja som potreboval pred rokmi/ked ešte passat b6 bolo celkom nové auto/ tak som po 230 000 km menil na tom aute šošovku..no konečná...akože kašlal som sa len s rozlepením asi 2 hodiny a aj to nakoniec nevyzeralo pekne..to lepidlo nechcelo povoliť ani za boha..svetlo zalepené v krabici, fukala tam horkovzdušná pištol a tak asi na 10 x som to nejako odlepil, samozrejme ruky s prstami poškriabané..už by som to nikdy v živote nerobil...
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II facelift - svetlo

Príspevok od používateľa fzubaty »

herin napísal: 06.03.2024 10:36 A oplatí sa ti to vôbec?za 80-100 eur bazár celé svetlo..110 eur nové celé svetlo...
Nove skoro 500, dal som odkaz par prispevkov vyssie.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II facelift - svetlo

Príspevok od používateľa seven549 »

herin napísal: 06.03.2024 10:36 A oplatí sa ti to vôbec?za 80-100 eur bazár celé svetlo..110 eur nové celé svetlo...
zrejme je aj auto v takom stave ze sa to neoplati inac ako bastlit doma.

nove xenonove svetla stali vzdy okolo 350-700 euro podla znacky auta.

ja to davam tak ze uz cele svetlo poslem tam kam treba pomenia co treba vybojky daju ake si vyberiem naposledy teraz minuly rok D2S vybojky xenarc osram night braker nejaka posledna generacia 4600Kelvinove 90 euro za vybojky len slo,prelestia plasty vycistia cele svetlo a fici to dalej min 200 000km.bez toho aby som na svetle nieco riesil.oplatilo sa mi nove svetlo je cena 650 euro kus.repas oboch stal 380 euro.

ludia este nechapu ze xenonovy svetlomet je to iste ako iny diel ktory skratka potrebuje tiez zrepasovat.uz po 180000km dialnicami je vidiet ako tie cocky su zaprasene a svietia tak mliecne vybojky nepalia ako treba a paraboly su hore opalene.svetlo ma odreniny od kamenov kde a zbiera spina a zltne to.

no a kupa z bazosa to su take xenon svetla ze stav srotu.hoci to budu svetla aj z RS co mala denne svietenie mimo svetla v narazniku.preto som poprial ze vela stastia.este aj vybojky tam budu za 15 euro kus.lebo octavia 2 je uz starina.

70 percent starych aut od 10 rokov a viac maju tie xenony vypalene horsie ako bezne halogenove po 20 rokov.vidiet to hlavne za dazda ide nejaka A8 z roku 2005 v dazdi v noci ako slimak.predbieham pozriem pred neho a na ceste nevidim nic len tmu.a pre istotu svieti aj hmlovkami

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 87 neregistrovaných