Skoda Octavia II - dunivy neznesitelny zvuk

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mamilittt
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 18.09.2005 10:19
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II - dunivy neznesitelny zvuk

Príspevok od používateľa mamilittt »

dobry den mam obrovsky problem octavia 2 1,9tdi 77 kw a to hrozny dunivy zvuk ktory sa prejavuje pri kazdom rychlostnom stupni a rychlosti nad 50km/zvuk je taky neznesitelny az zalahuje v usiach deti odmietaju ist v aute a mna sameho boli hlava po 10 km auto bolo skontrolovane a nic sa nenaslo ziadna zavada na podvozku proste nic a preto vas chcem poprosit o akukolvek radu co toto vyriesi kludne aj na mamilittt@zoznam.sk VELKA VDAKA ZA VSETKO
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

mozno to znie.... ale nemali ste stiahnute niektore okno? hoc aj centimeter...napr vo fabii 1 strasne huci ak ma co i len trocha stiahnute okno, take pulzujuce dunenie ....clio to iste.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

a co loziska v kolesach ?
mamilittt
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 18.09.2005 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamilittt »

Ano je to take pulzujuce dunenie okna to urcite nie su a loziska su ok dôkladne skontolovane aj za jazdy aj na zdvihaku predne kolesa rozbehnute na 200km a vsetko v poriadku zadne tiez ok o auto je dost dobre postarane stale v tom istom servise a som s nim spokojny uz som precital kopec diskusii a nic ale aj tak dakujem za kazde info neviem co dalej
Naposledy upravil/-a mamilittt v 20.04.2018 21:09, upravené celkom 1 krát.
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Najcastejsie priciny dunenia v aute:

- neutiahnute kolesa
- vadne loziska kolies
- vadne pneu (kolegovi dunelo auto na novych pneu v cene 200 eur za kus....)
- netesny vlnovec vyfuku
- diera na vyfukovom potrubi alebo tlmici
- problem v zaveseni vyfuku
- vadny silentblok zavesenia motora

Najlacnejsia a najjednoduchsia je kontrola tesnosti vyfuku - nastartuj motor a postupne zatkaj vyfuk a vnimaj zmeny. Vlnovec vie byt zakerny a niekedy je pricinou zbytocnej vymeny dobrej lambda sondy.
mamilittt
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 18.09.2005 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamilittt »

Martin tvoje mozne priciny boli dôkladne skontrolovane huci aj na zinmych a aj na novych letnych disky mam osobitne na zimne aj letne proste to co opisujes bolo preverene a nic inac vdaka za tvoj prispevok napr vyfuk bol cely von prekontrolovany a nasledne vlozeny nazad
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

skús na bezpečnom mieste, na rovine (a bez deti :-) ) vypnúť motor pri dunení...keď neprestane, vyfuk, silentbloky motora atď nemôžu byť.
skús počas jazdy stiahnuť okno...keď neprestane,tak nemôže to byť ani napr. netesnosťou okolo okna...ani prestrelenou kapotou :d :D čiže pretlak/podtlak v kabíne to nemôže robiť...tak ostáva len náprava alebo diferenciál
keď si v rozpakoch, kludne daj vymeniť všetky ložiská...nebude na škodu, na tie "testy" na zdvyháku sa nemôžeš na 100 % spolahnúť...možno jednotlivo tie kolesá nezadunia, ale pri jazde sa nejaké tie "amplitúda" z rozdielných kolies v konečnom výsledku môžu mať taký efekt.

len polemizujem :-\
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Zabudate na zotrvacnik a aj lozisko na prevodovke viem ze robilo jemne dunenie...
mamilittt
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 18.09.2005 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamilittt »

Jericho auto sme rozbehli na rovine na 120 vypli motor a duni a duni a presne vyfuk a silebloky sme logicky vylucili okna sme sice neskusali stiahnut ale skusime v pondelok chlapi sice moc nechcu riesit vymenu dielov systemom skusime-pokus -omyl mali sme demontovane poloosi vymenene za druhe a stale duni duni takze okruch zavady sa postupne zužuje ale chlapy dakujem za podnety sam som s toho nervozny a velmi zvedavy co s tym bude zvuk je taky hlboko dunivy kontrolovali sme aj spodne kryty podblatniky ci nahodou za nejaky nechveje naporom vzduchu a nic auto ma nabehane 250 ooo km DIFERAK sa spraval na zdvihaku pri rychlosti 200km velmi kludne a kultivovane vdakavam za vsetky podnety a prajem prijemny vikend
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ešte ma napadlo neviem na nejakých senátoch bola chyba v tesnosti na zadnom okne na tom trojuholníku vo dverach
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

ak si nic nenasiel,tak lozisko kolesa - na zdvihaku mozno ok,ale v zatazi je to ukazka toho co mas ty.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Mám rovnaký názor aj skúsenosť (VW T5, zadné ložisko) Je problém nahrať zvuk? Neznie to náhodou takto? https://www.youtube.com/watch?v=UpsLaSzcAu4
konami
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 01.05.2013 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konami »

ja by som povedal ze lozisko, skus to tak ze najdes si tiahlu zakrutu a prejdes ju trosku sviznejsie ci neprestane hucat ked sa zatazi alebo naopak odlahci....
mamilittt
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 18.09.2005 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamilittt »

Cyrilix nie nieje to taky zvuk u mna je to velmi nizky povedal by som ze je to nizko frekvencny duniaci zvuk s autom bolo skusane rychly -pomaly prejazd zatackamy pri normalnej a aj podstatne vyssej rychlosti a zvuk sa javy povedal by som stale rovnaky zacina na rychlosti okolo 50km az do maxima samozrejme sa jemne stupnuje medzi 50 a130 km predne loziska su vymenene asi dam vymenit aj zadne a uvidime co dalej uz som rozmyslal olepit sirokou paskou vsetky okna a skontrolujeme vsetky tesnenia dvery ci niekde nieje vyskocene -vypadnute uz neviem fak co dalej len to taha euricka a nic A ABY SOM NEZABUDOL VELKA VDAKA ZA KAZDU VASU MYSLIENKU-NAVRCH A NAPAD VDAKA A PRAJEM PRIJEMNY VIKEND
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Podla mna tesnenie zadnych dveri pripadne aj 5tych... skus to fakt olepit a uvidis. Mozno staci vymenit len tesnenia.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných