Skoda Octavia II - batéria

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II - batéria

Príspevok od používateľa MEC0032 »

Zdravim ,
Dnes sa mi stala taká vec , že počas jazdy mi z ničoho nič zasvietila kontrolka batérie a auto došlo. Auto mám asi 3 týždne a čo je zaujímavé , že sa to stalo vtedy , keď som pustil tempomat. Chcel som ho vyskúšať , či funguje a asi po pár sekundách mi to padlo. Neviem či to s tým môže mať niečo spoločné , alebo to je len náhoda a proste mi niečo odišlo? Alternátor alebo tak ? ... Samozrejme pôjdem s tým do servisu cez týždeň , len sa chcem informovať , či niekto nemá s tým podobnú skúsenosť , alebo či niekto nevie čo by to mohlo byť . Auto je Octavia 2 , 1.9 TDI , 77kw.
Vopred ďakujem za každú odpoveď.
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

pozrel by som najprv či sú poriadne dotiahnuté kontakty na batérii pripadne ich prečistil ... potom skúsil nabiť batériu hodiť do autá ak naštartuje a potom ju zas vybije počas jazdy tak ju nedobija a chyba bude niekde tam ...
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

V servise vám dokážu rýchlo otestovať, kde sa nachádza problém. ak máju potrebné vybavenie.



Alternátor ma v sebe 2 základné veci, čo sa kazia najčastejšie diódový mostík a regulátor. Diódový mostík aj regulátor dokáže identifikovať tento SW .

Na obrázkoch je problém, kde pomaly nabieha Alternátor. vyriešené čistením kontaktov


[img]https://i.postimg.cc/qqdQ0LmQ/JD01-2021-02-26-10-38.jpg[/img]

[img]https://i.postimg.cc/j2Qcj7mT/JD02-2021-02-26-10-41.jpg[/img]


V jednej téme som opísal v skratke tieto procesy >>>>
>> akumlator-t78373.html
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MEC0032 »

Díky za rady , ja som v tomto laik , tak určite to dám pozrieť odbornému oku. Snáď to nebude teda nič vážne.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Ako píše chalanisko vyššie, začal by som tými kontaktmi na baterke. A to zvládneš aj kým pôjdeš do servisu. Navyše, diagnostika nie je všeliek, neodhalí mechanické závady.
Ono to môže na pohľad vyzerať, že však je to pripevnené dobre, ale zlý kontakt dokáže veci, že by si sa divil :3035:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - batéria

Príspevok od používateľa seven549 »

MEC0032 napísal:Zdravim ,
Dnes sa mi stala taká vec , že počas jazdy mi z ničoho nič zasvietila kontrolka batérie a auto došlo. či niekto nemá s tým podobnú skúsenosť , alebo či niekto nevie čo by to mohlo byť .
no ved ak svieti kontrolka baterie tak to nedobija bateriu a hotovo.je jedno kedy sa to stane alebo ak sa nieco zapne.

nic sa tam neriesi len sa zmera ci to dobija obycajnym merakom za 5 euro.

ak si mal uvolnene kontakty moze to poskodit diodovy mostik pretoze alternator nemoze pracovat naprazdno musi mat zataz.cize ak nedobija druhy alternator.
MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MEC0032 »

Len mne vyplo motor a čítal som, že ak je vybitá batéria , tak štartér buď potoči slabo alebo vôbec , a nemali by svietiť pred naštartovaním ani kontrolky. Neviem čo je na tom pravdy. Ale ja keď som skúšal štartovať, tak mi štartér točil ,ale nenaskočil. Dokonca ani keď som bol pripojený na káble z iného auta. A mal som pocit že s autom mi aj dosť triaslo keď som sa snažil naštartovať.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Možno aj rozvod . Ale to len hádam
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MEC0032 »

Myslíš že to môže byť aj to ? Dúfam že nie, lebo som auto kupoval teraz a akurát budúci týždeň som bol objednaný k mechanikovi , že ich idem vymeniť , dúfam že neodišli skôr a nepokazili motor
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Normálne mi až mráz po chrbte prebehol ked si napísal "auto som kúpil teraz"
Možno blbá náhoda, ale pri koncerne ma neprekvapí ak človek kúpi vydojený kýbel
MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MEC0032 »

No veru mám ho asi tri týždne , o to viac to hnevá... Ako doteraz išlo ako po masle , vôbec žiadne problémy ani nič , len toto zrazu z ničoho nič. Tak dúfam že to bude len nejaká náhoda jednorazová.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Vieš ono to je na Slovensku, tak že je tu kopec ľudí-šmejdov, ktorí by ti predali aj pot z ponožiek a povedali, že je to voňavka..osobne si myslím, že pôvodný majiteľ dobre vedel čo predáva a prečo to predáva a neinformoval ťa o tejto závade..
je mnoho chýb, ktoré sa dajú ukryť, tak že sa jednoducho vymažu cez diagnostiku a RJ tú chybu dokáže načítať o dalších xy kilometrov..mám s ničím podobným osobnu skusenosť-raz som kúpil auto, ktoré dokázalo jazdiť od kúpy cca 500-600 km a potom začala svietiť kontrolka žhavenia a motora...samozrejme predošlý majiteľ ktorému som vola o tom nič nevedel a on nevie čo to môže byť... :40bd:
MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MEC0032 »

Ako predávajúci na mňa pôsobil veľmi dôveryhodné, povedal mi aj o nejakých skrytých zavadach na ktoré by som ináč neprišiel , ale boli to len také maličkosti. Ale je mi jasné, že aj tak sa to môže stať. No stále pevne dúfam , že to bola len náhoda a nebude to nič vážne. Potom dám vedieť ako som dopadol. :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

ivko1 napísal:Normálne mi až mráz po chrbte prebehol ked si napísal "auto som kúpil teraz"
Možno blbá náhoda, ale pri koncerne ma neprekvapí ak človek kúpi vydojený kýbel
To neobnáša veľkú logiku.Aby bolo niečo vydojené,to niekto musel fest dojiť.Ovšem potom je to plne logické a v poriadku.Asi tak by som sa nepozastavoval nad tým že kľakne 90 ročný človek alebo vydojený autiak ak obom skončila životná dráha,raz musí
Je to velká "hovadina" ak ochorie dvadsať ročný ? Určite nie,život prináša poruchy tak pre živý ako aj neživý svet.Aj klakne,jedno aj druhé.Jeden nebol správne liečený alebo niečo zanedbal,ten druhý tiež,a navyše nevie rozprávať ani kričať ak čosi "bolí"
Čo za kravina by bola napadnúť PSA lebo synovi praskla spojka pred nájazdom 60 tis km na nevydojenom a zažil čosi patálií aj z emisiami a na novom.Hnus to PSA...no ale toto sú čo za podpásovky ? Len preto že sa dá ?
Neznamená to že sa musí.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

MEC0032 napísal:Ako predávajúci na mňa pôsobil veľmi dôveryhodné, povedal mi aj o nejakých skrytých zavadach na ktoré by som ináč neprišiel , ale boli to len také maličkosti. Ale je mi jasné, že aj tak sa to môže stať. No stále pevne dúfam , že to bola len náhoda a nebude to nič vážne. Potom dám vedieť ako som dopadol. :d :D
Vieš to je taká psychologická taktika odpútať pozornosť aby pred tebou nadobudol dojem serioznosti..pospomína kadejaké škrabance a kde je prasknutý plastík čo je úplne nepodstatne a to najzávažnejšie nepovie...vieš keby začal tým, že blbne tam elektrika, tak už by si mohol začal zjednávať..ked ti ale povie:Viete tu je ťukanček..tu je škrabanec a tento plast je poškriabaný a hentá žiarovka nesvieti..olej bol menený vtedy a vtedy, tak už je to dosť informácií na to aby ti už nič iné povedať nemusel..

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 30 neregistrovaných