Skoda Octavia II - autorádio Isudar

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II - autorádio Isudar

Príspevok od používateľa MEC0032 »

Zdravim , chcel by som si kúpiť do Octavie II autorádio Isudar, no mám v nej príplatkový SoundSystem , keďže mám edison 100. Vraj neoriginalne rádia s tým nie sú moc kompatibilné, ale chcel by som sa spýtať , či sa to nedá nejako vyriešiť.
Vopred ďakujem za odpoveď.
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

Áno mal som rovnaký problém nakoľko som silou mocou som chcel autorádio s androidom a musel ísť von zosilňovač čo je pod sedačkou a tam sa to prekablovalo nakoľko tieto čínske radia sú tak lacné práve kvôli tomu že nevedia komunikovať so zosilňovačom ... ale dá sa kúpiť prevodník kde rádio bude komunikovať s originál zosilňovačom po bus zbernici len to si treba pripraviť okolo 150€ za prevodník zapojenie už je ľahké a zvládne každý sám podľa návodu ...
MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MEC0032 »

A keď si vyhodil zosilovač , poprepajal to , všetko fungovalo dobre ? Malo to nejaký dopad na zvuk ?
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

jasne že to malo dopad na zvuk ten zosilňovač tam už proste nie je takze nehráme to až take bomby dá sa tam dať miesto toho iný ktorý bude komunikovať s analógovým signálom lebo ten originál komunikuje po can zbernici ... ale stále to bude hrať o dosť lepšie ako normálne auto bez audiosystém pretože ty máš 3 repráky osobitne výšky basy a stredy zvuk je pekný čistý a v rádiu sa dá doladiť equálizer ... no ak investujes do radia okolo 400€ už aj tie čínske podporujú soundsystem nájdeš to na stránkach ľahko ak zapatras ...
https://anela.sk/naviman-skoda/skoda-au ... -6243.html

ps. žiadna reklama
MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MEC0032 »

Chápem , díky za pomoc :300f:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak o mesiac budeš hľadať elektrikára lebo ti vybíja "niečo" baterku,bud si istý že pôjde po tej dorábke ako pes po udenom.
Ani zmena rádia nezmení to čo vysielajú,tj dá sa vydržať tak 15 minút.Ale k je dôvod ten brutál tuc tuc čo na semafore musí každý počúvať z tebou,ostaň radšej normálny,ver tomu že okolie to ocení.Niet väčšej škody peňazí ako ich vyhodiť za to čo chystáš.Keď raz budeš predávať auto,ver tomu že nikto to tam rád neuvidí.A v tom aute nikdy iné ako kakofónia nebude,nech sa aj na hlavu postavíš,bude jedine hluk a nič viac,ale to je čisto na tebe.
Ale ten elektrikár je istota,to sa overilo praxou tisíckrát
MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MEC0032 »

Áno už som sa rozhodol že tam nechávam to originál rádio čo tam bolo. Skôr išlo o funkcie , navigáciu a podobne. Ide aj o to že to rádio nemá žiadne pripojenia , ani bluetooth , usb a ani AUX . Čo mi dosť chýba , chcel som to riešiť transmitterom , ale ten šuští. Vedeli by ste prípadne niečo v tomto ešte poradiť? Ako dostať do rádia bluetooth? Prípadne USB?
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

pozri do lakťovej opierky do vnútra tam by mal byt aux ;)
MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MEC0032 »

No práveže som hľadal a nenašiel som
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skús poslať ss členovi fóra jaroslavelektro a konzultovať s ním problém,príp možno ho aj máš blízo je od Prešova.Môžeš mu hneď povedať aj o probléme z batériou,lepšie ti neporadí (neopraví) nikto
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Da sa riešit ale zaleži v akej cenovej relacii. China moc nedoporučujem ale su aj ine možnosti a to bud z buracky alebo nové ale ta cena za nove ....no neviem ,hodnotu auta to nezvýši az tak markantne.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

toto rádio som montoval synovi do Golfa 5,rádio som kúpil z internetu za cca 140 eur,rádio bolo nové .Moje skúsenosti:
DVD/CD nefunguje od zaáiatku,USB ,Bluethoot,SD karty v poriadku,navigácia funguje krásne,príjem rádia nie je nič moc ,ale dá sa,raz za cca mesiac sa stratí zvuk ,musím urobiť reset s kuličkovým perom ,baterku nevybíja .Za tieto peniaze som s ním viac menej spokojný ,možeš prehrávať filmy,obrázky,volanie s mobilom cez neho je bezproblémové.Nevýhoda je asi len ten nie najčistejší príjem rádia ako u originálneho.To povodné VW bolo na funkcie oproti tomu veľmi biedne.Kupoval som ho kvoli cene ,za vyššiu cenu je stav aj týchto čínskych rádií určite lepší,takže za mňa OK,povodné VW už by som určite nevracal naspäť...
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných