Skoda Octavia II 4x4

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II 4x4

Príspevok od používateľa tritonsf »

Zdravim, mam jeden problem.Otec ma octaviu 4x4 1,9 TDI 2005 rok 6kvalt...Auto strašne hučí pri hošliapnutí plynu až na podlahu. napriklad na 5ke pri 100km/hod, uplne sa az roztrasu plasty v interiery, alebo na 6tke pri 120 ked pridam na plny plyn...Dnes sme dali vymenit olej v haldexe, filter, prezreli vyfuk ci nieje deravy, silenbloky vsetky mozne a nic. Vsetko OK. Poradte mi co to moze byt??AK je tu majitel podobnej octavie, budem vdacny za SS...diki
EX:Passat B4 1Z, Passat B5.5 AVF, Audi A4 AHF, Golf 4 ALH, Fabia combi LPG
kujko
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.02.2008 22:53
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kujko »

Ahoj,

riesim ten isty problem uz dlhsiu dobu, ale dnes som sa dopatral k jednej veci ktora to moze sposobovat - antivibracna podlozka na kardane....
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

kujko napísal:Ahoj,

riesim ten isty problem uz dlhsiu dobu, ale dnes som sa dopatral k jednej veci ktora to moze sposobovat - antivibracna podlozka na kardane....
dakujem ti, moc si ma nepotesil :41c2: rozmýšlam ze ci nieje nahodou vyfuk vypaleny uz, ale pochybujem ked to nerobi furt...Ked na to prides co to sposobuje na 100% napis mi, budem ti fest vdacny :2f93: JE tu niekto kto to uz aj opravil? do galimexu do isto nechceme dat,ale neviem ci to "obycajny" servisaci vobec robia...
EX:Passat B4 1Z, Passat B5.5 AVF, Audi A4 AHF, Golf 4 ALH, Fabia combi LPG
turboclass
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01.09.2010 12:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turboclass »

a robi ti to len v tychto rychlostiach?...ci aj pri vyssej rychlosti??...
dominikk31
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.10.2009 14:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominikk31 »

nie som odbornik ale podla mna to moze byt dvojhmotny zotrvacnik ten ma za ulohu tlmit vibracie a chvenie a v tdi motoroch zvykne robit sarapatu, nebolo auto podtacane?
sovo
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 10.03.2008 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sovo »

kujko napísal:Ahoj,

riesim ten isty problem uz dlhsiu dobu, ale dnes som sa dopatral k jednej veci ktora to moze sposobovat - antivibracna podlozka na kardane....
Ano presne tak,najskor to bude tá podložka na kardane.Je to vlastne iba kus gumy ktorá sa časom potrhá.Tie vybrácie cítiš iba pri prudkej akcelerácii,teda vtedy ked sa zopne haldex.Pre trochu skuseného mechanika to nemože byt problém vymenit.tie vybrácie vlastne robí kardan,tak by som to radšej opravil čo najskor.
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

sovo napísal:
kujko napísal:Ahoj,

riesim ten isty problem uz dlhsiu dobu, ale dnes som sa dopatral k jednej veci ktora to moze sposobovat - antivibracna podlozka na kardane....
Ano presne tak,najskor to bude tá podložka na kardane.Je to vlastne iba kus gumy ktorá sa časom potrhá.Tie vybrácie cítiš iba pri prudkej akcelerácii,teda vtedy ked sa zopne haldex.Pre trochu skuseného mechanika to nemože byt problém vymenit.tie vybrácie vlastne robí kardan,tak by som to radšej opravil čo najskor.
diki moc za radu, dam to do servisu, nech sa na to pozru....dam vediet ako som dopadol
EX:Passat B4 1Z, Passat B5.5 AVF, Audi A4 AHF, Golf 4 ALH, Fabia combi LPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 98 neregistrovaných