Skoda Octavia II 2,0 tdi - v minusových teplotách neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II 2,0 tdi - v minusových teplotách neštartuje

Príspevok od používateľa ma890 »

Ahojte, na oct.2 2,0tdi mám takýto problém. Ako sa teploty dostanú na mínusové je problém to naštartovať. Štartér točí,ale motor ani náznak naskočiť. Žhavenie žhaví, štartujem až zhasne kontrolka. Pred pár dňami mi to spravilo 2x za sebou, tretíkrát už skočilo na brnk. Dnes už asi 15 pokusov a nič. Baterka je podľa mňa v dobrej kondícii, vydrží veľa takýchto dlhých pokusov. Štartér bol minulý rok repasovaný.
Diagnostika píše chybu snímača polohy vačky, to mi spôsobuje i cez leto niekedy dlhší štart, možno 2-3 sekundy,ale niekedy skočí na brnk. To chcem vymeniť pri výmene rozvodov. Nezdá sa mi,že by tento snímač spôsobil, to že v nižších teplotách nenaštartujem vôbec. Napadá Vás niečo? Mám ešte jednu takú oct.a tá štartuje na brnk, obidve sú motor BKD
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to tak v poriadku.Pokiaľ chýba ten signál tak RJ skúša náhodné kombinácie pripojenia (určuje poradie).Raz to trafí skôr raz neskôr ako sa zadarí.Z desiatich týchto prípadov je ale väčšina problém kabeláže,prerušenie.Tak aby sa nečakalo zbytočne
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Kabeláž som ,,prepípal" a prerušená nie je, neviem či taká kontrola stačí, odpor káblov som nemeral.
Aký vplyv ale má to ochladenie, počas plusových teplôt naštartujem vždy na prvýkrát,niekedy síce na brnk,niekedy točí 2-3 sekundy. Teraz sa ešte ani nedá hovoriť o poriadnych mrazoch a už to nejde. Každopádne je to už teplota, kedy je aktivované aj žhavenie, čiže tam vstupuje o veličinu naviac než doteraz, tak možno tá kombinácia zlý snímač polohy vačky a žhavenie je problém?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hráme slepú babu,to nie je dobrý spôsob,hlavne ak sú možnosti ako to zistiť z úplnou istotou.Je zima,problém nastal...jedno napichnutie oscila a je jasno vo veci a je to bez dohadov
Čidlo je pseudohall poľahky podlieha rušeniu z okolia,preto konečné slovo má oscilogram
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

ahoj, ak je v zavadach cidlo vacky a zaroven motor dlho startuje, su to dva dôvody na jeho vymenu. Treti je, ze je tato zavada dost casta.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na východe hovoria - i tak še da !
Ja radšej skočím do školy diagnostiky...prečo pozor na Hall (pseudo)

HALLŮV SNÍMAČ, NEBO AMR (MRS) ZVANÝ "PSEUDOHALL" ?
Hallovy snímače se v automobilovém průmyslu postupem času míchají se snímači AMR (Anizotropní Magnetická Resitance) nebo zvaný MRS (Magneto Resistivní Senzor), protože jsou menší, rychlejší, levnější, bohužel i náchylnější na vnější vlivy a tedy poruchovější. Hranice mezi nimi splývá nejen proto, že se MRS senzoru přezdívá i "Pseudohall", ale i díky tomu, že výrobci sami nazývají v dokumentacích tyto MSR senzory nesprávně jako Hall-senzory. Bohužel k naší škodě, protože u Hallova snímače se zřídkakdy setkáme s poruchou jeho signálu, u MSR snímačů naopak velmi často a to s poruchami velmi zrádnými.

PROJEVY ZÁVAD HALLOVA/AMR SNÍMAČŮ:
- svítí kontrolka motoru
- nesnadné nebo nemožné starty (vždy, nebo jen při určité teplotě)
- snížený výkon motoru (nouzový program ŘJ)
- pocukávání při jízdě
- zhasínání motoru

Čo dokáže pseudoHall ...
[img]https://i.postimg.cc/QFzT9FgH/a.jpg [/img]
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Chcel som ten snimac prehodit z jedneho auta na druhe,kedze motory mam rovnake ale nepodarilo sa mi vymontovat,to by bola jednoduchá skuska zadarmo. Vyzera to ze bez zhodenia rozvodoveho remena to nevyberem, takze som to chcel pri najblizsej vymene rozvodov dat vymenit.
Mám obavu ci nejaky majster naokolo má osciloskop,aby ten snimac premeral.
Skusim najprv nabit baterku a vyskušam to ešte raz. Baterka je 61ah 600A, neni to aj slabe na toto auto?
lecmar8
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.11.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lecmar8 »

Mne robil podobný problém môj Fiat. Tiež v lete v pohode a s príchodom zimy problémový štart, točilo ale nechytilo , po dlhom pátraní sa zistilo ,že jedna triska dávala moc nafty. Nasledoval repas a odvtedy pohoda.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

ma890 ....Mám obavu ci nejaky majster naokolo má osciloskop,aby ten snimac premeral.

No ale čo pozerám tak každý servis hrdo ponúka - diagnostiku.
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Diagnostiku ponúkajú všetci,ale v mnohých prípadoch je to len o prečítaní chýb po napojení na počítač,prípadne ich následnom zmazaní.
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Zistenia z dneška rána po nabití batérie, teplota mínusová, auto naštartovalo bez problémov, resp.ako cez leto,točí asi 2 sekundy a naskočí(kvoly tomu špatnému snímaču). Takže som asi stav tej batérie precenil. Vydržala ale tých pokusov naštartovať včera veľa, než začalo byť počuť,že slabne.
Vyskúšam teraz nejaký čas ako sa to bude chovať a keď s tým bude zase problém, tak kúpim baterku druhú. Baterka je 61Ah 600A a má 4 roky podľa výr.čísla a myslím,že parametrovo je na toto auto slabá
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Len pár poznámok.Mám trocha pochybnosť o čidle.Ak chýba signál vačky bývajú štarty dlhé,rozhodne nie iba 2 sec.Keby to boli také "skvelé" štarty tak polovica ľudí nič nerieši.
u bat je dôležitý aj štartovací prúd
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

ma890 napísal: som asi stav tej batérie precenil. Vydržala ale tých pokusov naštartovať včera veľa, než začalo byť počuť,že slabne.

To že batéria vydržala veľa tých pokusov o štartovanie práve svedčí o tom že jej kondícia nie je zlá.
Ale netreba ju nechávať v takom vybitom stave, všeobecne to ani dobrej batérii neprospieva a treba ju čo najskôr nabiť doplna.
A čo sa týka kapacity batérie, mám dojem že štandardne by mala stačiť taká ako tam je, konečne takú nejakú tam dáva aj výrobca auta, ale s väčšou kapacitou aj štartovacím prúdom samozrejme nemôže byť na škodu.
Na mojom aute keď bolo zlé čidlo vačky, tak štartovanie nebolo dlhšie ako 2 sekundy, ale po jeho výmene to bolo zreteľne rýchlejšie.
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

mhlavaty napísal:Len pár poznámok.Mám trocha pochybnosť o čidle.Ak chýba signál vačky bývajú štarty dlhé,rozhodne nie iba 2 sec.Keby to boli také "skvelé" štarty tak polovica ľudí nič nerieši.
u bat je dôležitý aj štartovací prúd
Cca 1krát z desiatich skočí na brnk, 9x točí fakt tie dve-tri sekundy, nech preženiem 4. Na tej druhej oktavii čo mám, tá má 420tis km,ten istý motor a tam to štartuje vždy na brnk. Cez VAG viem o snímači zistiť niečo viac? Na ten osciloskop by som sa popýtal známeho, je elektrikár.Vo výpise VAG mám iba jednu chybu a to je tento snímač. Skúšal som ten snímač odpojiť a štartovalo to rovnako
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Parametre baterie mas ok. A podla popisu bude aj jej stav celkom slusny...
Takze neries fantomove problemy...

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných