Skoda Octavia II 1.6 mpi, BSE ,2011

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

PeterKMY661
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.04.2017 12:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY661 »

Dakujem za radu, len ktora konkretna poistka relatlo by to mohlo sposobovat? Nie pre zjednodusenie ale skor pre zvedavost. A ako myslis skontrolovat? Nejako premerat sa to da aj ak je vsetko momentalne ok? Dakujem
PP298MPI
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 05.06.2011 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PP298MPI »

U mňa konkrétne to spôsobovalo že keď bola v aute výššia teplota v interiéri tak vplyvom tepla (rozťažnosť materiálov, vek auta,vibrácie) bol zrejme nedostatočný kontakt v poistkovej skrinke pre spínacie relé čerpadla paliva. To môže byť aj Tvoj prípad. Ja osobne by som na Tvojom mieste skúsil, vybral každú poistku a relátko jedno za druhým a jemne ich prestriekal, taktiež aj kontakty v skrinke sprejom na kontakty, následne vložil a poriadne popritláčal každú a jednú poistku a relátko do poistkovej skrinky. Je to najlacnejšie riešenie ktoré zvládne každý sám, sprej na el.kontakty kúpiš za 5-6€ a pol hodinka Tvojej práce. Nezabudni však aj na poistkovú skrinku v motorovom priestore. Ak nepômôže daj poistkovú skrinku a relátka premerať nejakému dobrému elektrikárovi...vyjde Ťa to tiež na pár € a aspoň vylúčiš že je problém v relátkach a poistkových skrinkách a budeš aspoň vedieť ktorým smerom sa uberať.
PeterKMY661
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.04.2017 12:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY661 »

Mas pravdu ale bolo mi povedane ze to mozem vystriekat sprejom na kontakty ktory vyschne behom par sekund,tie mastne ze hrozi skrat, a auto pokial startuje tak vraj nic zle nenamera mi povedal,muselo by to byt v stave ked auto nestartuje. Ked vytiahnem poistky tak nasledne vyhody chyby v pc ktore treba resetovat.
PP298MPI
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 05.06.2011 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PP298MPI »

Žiadne chyby Ti nevyhodí ak odpojíš baterku, odpojiť ju treba tak či tak aby si niečo neskratol...je to bez problémov. Samozrejme že použiť sprej na kontakty ktorý nieje mastný. Merať poistkovú skrinku sa dá aj keď všetko funguje, ak máš niekde studený spoj tak to dobrú elektrikár odhalí. Len sa netreba báť. To že niekto niečo nezistí neznamená že druhý to nedokáže. A ak si nevieš rady tak skús napísať odkiaľ si, možno Ti niekto pomôže a poradí Ti niekoho kto je dobrý elektrikár.
janicekk
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 21.11.2008 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janicekk »

Ja mam ten isty motor, raz som dal do xyz servisu nie autorizovaneho spravit olej a filtre, lebo som nemal cas si to spravit sam. Odvtedy mi auto bralo takmer o 2 litre benzinu viac a startovalo tak ze prvy start okolo 2-3 sekund, potom za tepla vacsinou ok. Diagnostika nic nepisala, vymenil som sviecky, bez zmeny, pytal som sa kade tade nikto nevedel, davali to za vinu ze prislo chladne pocasie a bude to tym. Potom som siel podla vin objednat novy palivovy filter - cuduj sa svetu, auto opravene. Zistil som, ze mechanik mi tam dal 3 barovy znacku si nepamatam ( bosch to nebol)bez regulatora tlaku namiesto 4 baroveho, ktory ma regulator tlaku. Cize skontroluj si veci, ktore boli naposledy menene, mozno s tym budu mat suvis.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

problem je len pri starte aj to nie vzdy, podla vsetkeho ak nastartuje tak uz ide, bez vypadkov, bez problemov, sustredil by som sa na veci a podmienky ohladom startu, inak by robilo problemy aj pri jazde, ci uz vynechavalo alebo jednoducho za jazdy zdocho a neslo nastartovat co sa podla zadavatela nedeje
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
PeterKMY661
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.04.2017 12:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY661 »

Ano tak je to, no pri tom druhom nestarte auto po zaradeni zhaslo a opat neslo, prislo mi to ako keby nebol benzin,alebo nehadzalo islru... ale citit benzin si nespominam ze by bolo citit,zeby malo byz zachlastane...ale drzme sa toho ze nestartuje pri pokuse o nastartovanie nie zhasinanie pocas jazdy.
PeterKMY661
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.04.2017 12:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY661 »

Nechcem zakladat novu temu, chcel by som sa spytat v tejto , zacalo mi zasa piskat v zadnom pravom kolese aspon si myslim ze to ide odtial, je to nepravidelne piskanie, niekedy nepiska vobec, niekedy piska casto, take jemne piskanie, ako keby skreli platnicky, ale nesuchaju ale piskaju, je to pocut najma ak idem pomalou rychlostou okolo 50 +- , ak idem rychlo nieje to pocut... ked to piska a zabrzdim tak to prestane, niekedy to zacne opat niekedy nie, nieje to piskanie dlhodobe, cize napr. 5km to nepiska, a potom az zacne, niekedy to piska hned na zaciatku potom nie...robi to na rovine, aj v zatacke, ale zasa to je v zatacke aj ticho a tak isto aj na rovine, proste si to piska hocikedy...skor je to zvuk na nervy , ani nie ze by to bol hlasny zvuk, kolesa sa zadne tocia lahko, to je pocut ze platnicky trocha suchaju, ale koleso sa bezproblemov toci, dokazem ho dvoma prstami roztocit, koleso neni volne ..

Chcel by som skusit vymenit platnicky, ale neviem presne ako nato, ci potrebujem k tomu aj diagnostiku alebo nie, lebo mi jeden chalanisko povedal ze ak mam typ vozidla kde to treba tak pri rozobrati mozem mat problem potom zlozit. Koleso som mal 2x dole, kotuc som okartacoval , vyfukal, medzi platnickami aj vystriekal sprejom na kotuce a robi to stale..., hrubka kotuca je 9.4mm. Dakujem za rady
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Octavia II má elektrickú ručnú brzdu? Alebo načo diagnostiku? :41c2:
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nemá elektrickú brzdu.
Vyjadrím sa len k tomu pískaniu.
Podľa toho ako to popisuješ, naozaj to môže pochádzať od bŕzd.
Ak majú platničky 9 mm, tak už majú viac ako 1/2 za sebou (nové 17 mm), takže prípadná výmena nie je na škodu.
Ale ak sa pýtaš že či treba ísť kvôli platničkám na diagnostiku, tak doporučujem aby si si to dal radšej niekomu urobiť a prípadne ho požiadať či by si mohol byť pri tom a voľačo sa podučil.
Totiž problém zrejme nebude v samotných platničkách, ale môžu sa platničky zadrhávať v uložení platničiek v strmeni, alebo môžu drhnúť vodiace puzdrá strmeňa, prípadne aj piest s strmeni sa nemusí pohybovať celkom hladko. Všetky tieto príčiny môžu spôsobovať to, že sa platničky po odbrzdení nevrátia do svojej kľudovej polohy, t.j. niekoľko stotín mm od povrchu kotúča.

Treba brzdy rozobrať, zistiť stav jednotlivých dielov a podľa toho sa zariadiť.

Nepíšeš ako sú opotrebované kotúče. Brzdy zvyknú popiskovať, keď je na ich brzdnej ploche vytvorená taká sklovitá vrstva, tú je dobré oklepať zľahka kladivkom a na obvode kotúčov, ak je tam vytvorený taký vystúpený okraj, ten je vhodné karbobrúskou odstrániť.
PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY »

cicmanec napísal:Octavia II má elektrickú ručnú brzdu? Alebo načo diagnostiku? :41c2:
Nema mam klasicku,ale vraj nieco s ABS.. ja neviem preto sa pytam.. nieco s ABS , a piestom..
PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY »

wilz napísal:Nemá elektrickú brzdu.
Vyjadrím sa len k tomu pískaniu.
Podľa toho ako to popisuješ, naozaj to môže pochádzať od bŕzd.
Ak majú platničky 9 mm, tak už majú viac ako 1/2 za sebou (nové 17 mm), takže prípadná výmena nie je na škodu.
Ale ak sa pýtaš že či treba ísť kvôli platničkám na diagnostiku, tak doporučujem aby si si to dal radšej niekomu urobiť a prípadne ho požiadať či by si mohol byť pri tom a voľačo sa podučil.
Totiž problém zrejme nebude v samotných platničkách, ale môžu sa platničky zadrhávať v uložení platničiek v strmeni, alebo môžu drhnúť vodiace puzdrá strmeňa, prípadne aj piest s strmeni sa nemusí pohybovať celkom hladko. Všetky tieto príčiny môžu spôsobovať to, že sa platničky po odbrzdení nevrátia do svojej kľudovej polohy, t.j. niekoľko stotín mm od povrchu kotúča.

Treba brzdy rozobrať, zistiť stav jednotlivých dielov a podľa toho sa zariadiť.

Nepíšeš ako sú opotrebované kotúče. Brzdy zvyknú popiskovať, keď je na ich brzdnej ploche vytvorená taká sklovitá vrstva, tú je dobré oklepať zľahka kladivkom a na obvode kotúčov, ak je tam vytvorený taký vystúpený okraj, ten je vhodné karbobrúskou odstrániť.
Ten kraj som sa snazol ostranit on tam praveze nieje velky, zhruba ma 0.5mm a ma teraz tych 9.4mm, nemoze tam byt len 10mm kotuc od novoty, lebo som nasiel ze na zadok su aj 10mm https://www.skoda-diely.sk/nahradny-die ... -6330.html
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ospravedlňujem sa, zle som to prečítal, myslel som že tých 9,4 mm sú platničky.
Pokiaľ je taký kotúč, tak nie je ohľadne toho problém.
Ale inak platí čo som napísal a myslím že by to mal pozrieť niekto kto vie ako to má byť v poriadku.
PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY »

Zatial podla vsetkeho to boli platnicky, sice boli len v polovici zodratia, ale zatial som nezapocul po vymene ziaden piskot,uvidim neskor je pravda ze som obrusil aj okraj kde nebol kotuc zodraty.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak áno, platničky pískali, ale prečo pískali to nevieme.
Dúfajme teda, že ten kto vymieňal platničky, overil voľnosť chodu platničiek v klzákoch strmeňa a hladkosť pohybu vodiacich puzdier brzdového strmeňa.
Zároveň po výmene, pri nových (hrubších) platničkách je piest v strmeni zasunutý hlbšie, takže je väčší predpoklad správnej funkcie, potencialny problém sa prejaví vždy pri väčšom vysunutí piestu.
Sú to všetko drobnosti, ale pri staršom aute sa jednotlivé drobné defekty sčítajú a už to nefunguje celkom tak ako by malo.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných