Škoda Octavia II 1.9 TDI automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjaro2
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.07.2018 17:25
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia II 1.9 TDI automat

Príspevok od používateľa hjaro2 »

Ahojte, aký máte názor na kúpu Octavie II 1.9 TDI s automatom, najazdených do 250tis rok od 2005 do 2007. Na čo si treba dať pozor, hlavne pri tej prevodovke, keďže to nie je nové auto? Prípade ak má niekto skúsenosť, koľko by cca stál servis prevodovky. Mám BMW takže som pripravený na vyššie sumy, ale chcem mať aspoň predstavu. Ďakujem za akúkoľvek pomoc.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kedže sa pýtaš všeobecne,bude aj odpoveď všeobecná.Pozor si dávať pri 250 tis km je tak už trochu neskoro,lebo karty sú už rozdané.Ide zrejme o PD motor (ale rotačka išla tiež prakticky do 2009) a to je tvrdý motor ktorý pri nesprávnom jazdení položí hravo aj mechanickú prevodovku.Ak je to spojené z "doživotným" nemenením oleja čo autorizáky úspešne nakukali ľudom do hláv,tak je taká kombinácia viac než otáznik.Ja som mechanik a bolo by (teoreticky) šumafuk že sa pose..e alebo nie,ale kombi pohon PD + automat by som nie že nekupoval,ale ani darom neprijal.To je jazdiaci prieser,tam už iba do tretice babu za volant,či dedka čo to šetrí a čoskoro bude o zábavu postarané
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia II 1.9 TDI automat

Príspevok od používateľa vsevetko »

hjaro2 napísal:. Mám BMW
Ja by som sa od hanby prepadol, chváliť sa prestupovaním z BMW do Octavky. Teraz ma napadlo, že to Bavo môže byť aj 30 ročné takže to bude v pohode. To je ozaj výborné, prestupovať z jedného šrotu do druhého. Veď určite pre srandu králikov je tá O2 s DSG taká lacná. A čo je lacné, to treba ochutnať.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj prestup som zažil z onakvej prémiovky do škodovky,pretože majiteľ vytriezvel z nákladov a mal plné baterky z behania po servisoch kto sa zlutuje,neopraví a ešte ho oholí do hola.Od hanby sa neprepadne v tomto štáte ani vrah a zlodej,nieto majiteľ Oct II,tiež by som povedal že vlastníctvo Oct II nevypovedá o chabom rozume ale skôr o velmi triezvom myslení.Čo až tak na mnoho majiteľov prémiovejšieho autoparku nesedí.Ja som bavora mal nejedného až po 750 iL a neposral by som z toho,jedno ponáhlanie NZ - BA a poďho čerpačka.Vonkoncom sa nepáči nepáči toto delenie podľa auta súdim (čokoľvek) o majiteľovi.
Idiot v superklase tak isto ostane tým čím je,ako aj supermozog vo Felde.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia II 1.9 TDI automat

Príspevok od používateľa seven549 »

hjaro2 napísal:Ahojte, aký máte názor na kúpu Octavie II 1.9 TDI s automatom, najazdených do 250tis rok od 2005 do 2007.Na čo si treba dať pozor
je to uz starina.zadna naprava bude sama hrdza.tam uz ani srob nepovolis.uz aj zadne nosniky budu chytene od hrdze.

zacni citat co potrebuje motor pri tych km ak to niekto predava tak vie preco,tie prevodovky sa sypali ako na pase.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

s tym motorom to nebude vobec zle - ten je prakticky len slabo zabehnuty, este by si nasiel stopy po honovani... ale s tou prevodovkou to uz bude na hrane zivota a smrti, ak nebola TOTALNE GENERALKOVANA tak 250k km je pre DSG jazdiace co len ciastocne v meste prakticky strop.

Ked zoberies DSG na dialnicu a lietas len mimo mesta kde NEMA SANCU PODTACAT JAK SIBNUTA, vtedy bez problemu vydrzi 400.000km+ ak v nej menis olej. Ale v meste to je ina rozpravka, uz len ked jazdis 50/50 mix tak 250.000km je proste na odstrel.

Kedze opravovat DSG je malina a vie to kazdy druhy na ulici, toto bude rozhodujuci moment o danom aute.

1.9tdi bez otazky milion pri normalnom cloveku co nedrzi oleje 30.000km.

DSG sa da diagnostikovat elektronicky, pise o sebe vcelku slusne kvantum parametrov, avsak tej diagnostike treba rozumiet na takej urovni co na celom Slovensku ma hadam aj desat chlapov dohromady. Cize je prakticky vylucene aby ti niekto diagnostikou objektivne zhodnotil stav - trvalo by to zhruba 10 minut staticky bez jazdy, plus dalsich 15 minut jazda. Samozrejme je nutne vypustit trochu oleja a posudit aky je stav, a to uz zachadzame mimo beznej reality a predkupnej kontroly.
kajlec426
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.10.2013 16:51
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia II 1.9 TDI automat

Príspevok od používateľa kajlec426 »

hjaro2 napísal:Ahojte, aký máte názor na kúpu Octavie II 1.9 TDI s automatom, najazdených do 250tis rok od 2005 do 2007. Na čo si treba dať pozor, hlavne pri tej prevodovke, keďže to nie je nové auto? Prípade ak má niekto skúsenosť, koľko by cca stál servis prevodovky. Mám BMW takže som pripravený na vyššie sumy, ale chcem mať aspoň predstavu. Ďakujem za akúkoľvek pomoc.

Tolko ti poviem mal som taku octaviu . 1,9tdi 77kw dsg rv 2007.. kupil som to pri 310tisic km olej v dsg menenych kazdych 60tisic a ja som urobil na tom aute dalsich 100tisic km a autp som v klude predal dalej a jazdi dodnes.. netreba sa bat toho .. a ti co ti tu pisu nekupuj atd tak by som chcel vidiet jak sa vozia na fabiach alebo starych ludrach v manualoch zadrhnutych .. takze klud .. teraz mam oct 3 2,0tdi 110kw dsg 205tisic km servis podla intervalov topka vozenie.. za mna ano !!!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každý kto prišiel zďaleka môže písať čo len chce.Ak ten zázrak nabehal plne spokojných 410 tis na DSG tak je to doslova zázrak.
Lebo PD-ko je asi najtvrdší diesel aký behá a pri tých km bežne vymláti aj obyčajnú manuálku.Pri tých km je úlne bežné že je už mechatronika a spojky menené.Ak sa olej nemenil tak je to kúpa takého úplne jasná smerová tabula do krajiny problémov.
12771
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 21.02.2009 23:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 12771 »

Opravujem všetky typy manuálnych aj automatických prevodoviek. Kontakt na mňa 0905982875
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0907249115 a 27 neregistrovaných