Skoda Octavia II 1.9 tdi , 77kw - dymenie na volnobehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

skolrpion1979
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 10.02.2012 15:51
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II 1.9 tdi , 77kw - dymenie na volnobehu

Príspevok od používateľa skolrpion1979 »

Zdravim,poprosil by som či mi niekto nevie poradit po laickom opise mojho problemu.Na mojej Octavii 1,9 TDI 77Kw mi menili turbo a EGR ventil,od tej vymeny mi auto /nedmerne/ dymi ale len po jazde na volnobehu.Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prečo chceš aby to riešil iný než ten kto zarobil a evidentne niečo nedotiahol ?!
skolrpion1979
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 10.02.2012 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skolrpion1979 »

. . . nechapem prečo si dava namahu niekto aby napisal,ked nechce poradit.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

V tomto smere sa da chapat ako zadavatela prispevku, tak aj p.Hlavateho. Naozaj, ak sme niekomu zverili auto, aby nam ho dal do poriadku tak by ho naozaj mal dat do poriadku ved za to dostane zaplatene.Ak si ale dotycny mechanik s tym nevie rady je myslim uplne normalne poziadat o pomoc niekoho skusenejsieho inac ten problem zostane nevyrieseny....
skolrpion1979
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 10.02.2012 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skolrpion1979 »

. . . no huraaa,niekto chapavy.Z určiteho dovodu to neriešim u človeka ktory robil vymenu turba atd..Potreboval som vediet či pochybil on či to moze mat suvis respektive,či tou vymenou mohol pototo niečo ine.
Naposledy upravil/-a skolrpion1979 v 17.08.2019 21:05, upravené celkom 1 krát.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

skorpion-dufam nechces dostat jasnu odpoved,ak si taky arogantny a pouzivas slova ako na pokeci.Uprav slovo "posral" lebo ti posielam zltu kartu.Ze ci mool nieco pokakat?Ano mohol,ved od tej vymeny ti dymi nie?
skolrpion1979
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 10.02.2012 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skolrpion1979 »

. . . ja len že asi mam nejaky dovod prečo to riešim tu-takto a nie u toho dotyčneho.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bez urážok ale jasno.Tak natvrdlý nie si,aby si nevedel z úplnou istotou,že ak sa problém datuje tou opravou,asi to bude tou opravou.Ak je aj dieťaťu jasné že tak jedno ako druhé z vecou súvisí úplne maximálne.Ak teda je správny predpoklad že zadavateľ otázky nie je natvrdlý,tak sa v momente tlačí desiatka otázok,prečo o ničom nie je zmienka,prečo nie je k dispozícii doslovne ničového nič z čoho by sa dalo vykúzliť akúkoľvek úvahu,v tom je základný problém.
Pomôcť ? Poradiť ? No problém...dokonca velmi presne,človek pozná ten motor ako malú násobilku,ale bez informácií to nejde.
A neviem či pre zmenu nie som naivný ja ak si myslím,že nie je v poriadku ak niekto opravuje a neopraví za peniaze a iný to má urobiť zadarmo.Ak už do takej situácie vstupujem z nutnosti že to síce jasne viem ale na výber veľmi nemám,tak k tomu aby mi predsa nejaká dobrá duša pomohla,dám mraky informácií k veci od servisnej histórie,km po číslo topánok. A nie jednu vetu z ktorej môže byť jeleň aj konštruktér motora. Už sa rozumieme lepšie ? Hru na hlúpych treba vynechať,chcem pomoc,tak urobím maximum aby mi mohla byť poskytnutá.A poskytnúť ide iba na základe informácií.
Informácie o šikulovi čo to nedotiahol to nie sú,to ma nezaujíma za mak.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

no to turbo a egr sa nemenilo tipujem len tak z nudy alebo preventivne, takze problemy boli aj predtym, slovnemu spojenie po jazde na volnobehu celkom nerozumiem aj ked asi viem ako je to myslene takze zacat treba asi tak ze ake boli problemy a preco sa nenili veci co sa menili, ono primarny problem mohol ostat len sa po vymene veci zacal prejavovat inak
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Ano, s p.Hlavatym sa da suhlasit.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Je jednoduchsie povedat tu polovicu pravdy a tak, aby to vyzeralo na chybu mechanika, ale ono to bude asi uplne inak.... Lenze celu pravdu si necha len pre seba a tu si ide napravat svoje pokrivene ego…

skolrpion1979, napis cele, ako to bolo. Napis, preco sa robila vymena EGR a toho turba. Pred vymenou to nedymilo, vsak, az po tej vymene a tie dve veci si menil len cisto pre istotu, ze jo?
To ti nikto neuveri :40bd:
Turbo asi klasika, pochybny repas, lebo nove original je drahsie, hoc, bez problemov…
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pre vyriešenie je jedno,kto a čo spôsobil.Ide o možnosť s problémom pohnúť,a tú možnosť možno uchopiť a tak isto zahodiť.Na to,že bez základných informácií niekto dá dobrú radu treba rovno zabudnúť,zato existuje velké nebezpečie že poradí úplný nezmysel a už je na svete ďalší chybný krok a peniaze fuč. Česi hovoria ... líná huba,hotové neštestí ! Každopádne platí to,že pomôcť sa dá iba tomu,čo tomu maximálne pomôže sám dostatočným opisom.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vidím ako z mesiaca na mesiac úroveň upadá a ja osobne za tým vidím úplne jasnú príčinu.Tá je obsiahnutá v tej vete ...líná huba hotové neštestí ! Ak má fórum ambíciu radiť ľudom aj umožniť radiť si vzájomne,musí to mať nejakú štábnu kultúru.Začína to upozornením človeka ktorý zakladá novú tému ČERVENÝM písmom....poskytnite max. informácií o type auta a o probléme ktorý chcete riešiť.
Riešia sa na fórach aj velmi ťažké prípady,čítajú a radia najlepší diagnostici,a niekedy to aj napriek tomu potrápi.Ale jedna vec sa netoleruje,ak zadavateľ nevyvíja aktivitu a nie je súčinný.Pretože účasť najlepších je cenná,a nesúčinnosť je plytvanie ich časom.Ak by sa tak ľudia správali,každý čo veciam ozaj dobre rozumie a ešte je aj ochotný,sa vyprdne míńať čas na čítanie vecí z nulovou informačnou hodnotou.
Ak sa niekto opýta,prečo tam špičkový diagnostici chodia,prečo radia iným a sebe navzájom,tak preto,lebo sa sami cepujú na ešte vyšší level.Sám musím priznať že som nie raz odtiaľto dostal od kolegu radu,kľúčovú radu tak zásadnú,že zmenila vývoj celej opravy.Kto chce,nech sa registruje a zaplatí si prístup a bude mať možnosť riešiť aj doslova neriešiteľné,ale bude musieť silno spolupracovať a dodržovať predpisy fóra,inak ho spláchnu ako toaleťák.Ale cena za super dobré veci a prístup k riešeniam si vyžaduje disciplínu
www.fcd.eu
[img]https://i.postimg.cc/dLLrrD35/aaaaa.jpg [/img]
skolrpion1979
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 10.02.2012 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skolrpion1979 »

Pani odbornici-dal som taku otazku lebo som chcel vediet ci to moze dymit kvoli konkretne nespravnej montaži turba či EGR.Som laik tak som to napisal laicky.Myslel som že človek ktory mi bude chciet poradit sa spyta na konkretne info čo potrebuje na určenie nejakej diagnozi.Naozaj mi šlo hlavne o to či šlo o fušersku robotu mechanika alebo len o zvyraznenie problemu ktory mal motor pred vymenou.EGR sa menil z dovodu slizenia oleja cez bočnu dierku.Auto pred vymenou nedimilo ale davalo do nudzoveho režimu a tym mi bola odporučena vymena turba.Auto ma 350 000 km.Ospravedlnujem sa za malo odborne vyrazi.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A co myslis, ze mechanik nevie povolit 4 sroby, vytiahnut stary kus, dat novy a sroby zaskrutkovat? A chces hladat chybu dymenia v tych sroboch?
Vymena turba je kapitola sama o sebe. Zas si nedal ziadne info, preco to padalo do nudzoveho rezimu.
Neverim, ze by ho nezalial olejom alebo, ze by bolo mozne ho zle namontovat.
Ak si turbo kupoval sam, osobne, tak mozno tam je pricina. Mimochodom, dymenie moze sposobovat viacero veci. Aspon si mohol napisat, ci je to biely dym, smrdiaci po nespalenej nafte, ci oleju, ci je stiplavy…
Kedze vela premennych a ty nemas ako laik ziadne udaje, moznosti, tak jedine co sa da odporucit, je navsteva servisu.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných