Škoda Octavia II. ´07 - Spiatočka cez zuby

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

OctaviaLM
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.07.2010 08:40
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia II. ´07 - Spiatočka cez zuby

Príspevok od používateľa OctaviaLM »

Dobry den pani!

Kupil som octaviu II r.v.07 77KW diesel.najazdene 180tisic. Prosim Vas ide mi spiatocka cez zuby ale nie vzdy, ked vymacknem spojku na 2x tak nie, ale ked dam inu rychlost a potom spiatocku tak uz to je ok....

Dakujem za kazdu radu...Peter
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

tieto prevodovky maju obcas problem aj s trojkou a patkou, aj spiatockou..kym ide, neries to, v servise by za opravu zobrali majland a nic by nevyriesili...povedali by ze treba vymenit spojku...a potom prevodovku..takze toto je moja skusenost...tiez mi obcas skrkne..ale ked radis pri plne vytlacenej spojke a pomaly, tak je to v pohode..a spiatocku netreba hrkat nasilu...
OctaviaLM
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.07.2010 08:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa OctaviaLM »

Ano,ked ju vsuniem pekne pomali alebo si pred tym dam 1 a tak spatecku je to uplne super...ako jediny problem tam vidim aj dvojhmotak nic ine!!lebo ostatne rychlosti pekne idu a spojka nesmyka....
jethro922
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 24.05.2009 17:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jethro922 »

my máme mazdu 2, tiež podobný problém, ked trošku pridám na neutrále s pustenou spojkou ako keby medziplyn tak tam ide trošku lepšie, ale tiež treba velmi pomaly, ked sa neponahlaš tak je to v pohode a da sa na to zvyknut, lenže ked sa chces rychlesie otocit, vycuvat, prip. auto volantuje niekto iny a kricim pomaly pomaly a on to tam NAJ.BE jak na tatrovke šetky zuby mi obrusi :3c90: a ešte sa na mna kuka ze to co mas s tym :suicide:
jugo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 08.10.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jugo »

Podľa mňa to treba dať urobiť a nie čakať čo bude a čo sa ešte pokaká.....
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

jugo napísal:Podľa mňa to treba dať urobiť a nie čakať čo bude a čo sa ešte pokaká.....
hej? a co konkretne by si urobil?

zaujima ma to...vymena sukolia v prevodovke je cena cca 370 eur..neratam material..

celu prevodovku kupim za 500 eur, ked mi klakne...

este stale mas pocit, ze to treba riesit v tomto stadiu?

mam na aute 350 tis km, skrka mi obcas od 140 tis km...mas pocit, ze som nieco posral?
sovo
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 10.03.2008 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sovo »

jugo napísal:Podľa mňa to treba dať urobiť a nie čakať čo bude a čo sa ešte pokaká.....
Podla mna sa nepokaká vobec nič,nie je to vobec zrietkavá vec že spiatočka ide pri rýchlom radení cez zuby.Treba sa s tým naučit jazdit tak aby to neškrípalo,teda pomaly radit alebo 2x spojka a pod. :zg282: :zg282:
jugo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 08.10.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jugo »

?????????? nepísal že pri rýchlom radení ale pri radení, musí 2 x vymačknúť, aby to šlo. Ano dal by som to spraviť. Sa mi zdá, že niektorý sú tu až moc múdry. Nikoho sa nechcem dotknúť, je to len môj pocit. Robte ako myslíte....
jugo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 08.10.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jugo »

Jazdenú prevodovku za 500,- , jasné...
skaredy
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 28.04.2008 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skaredy »

Čaute borci,je tu veľa rozdielnych názorov a tak len k veci: spiatočka sa radí tak, že pri tvojej snahe ju zaradiť, sa najprv v prevodovke cez synchrónny krúžok 5 rýchlosti pribrzdí hnací hriadeľ / aby ti to nešlo cez zuby lebo spiatočka nemá synchrón/ a potom sa radiacou vydličkou zaradí spiatočka.Ak stojíš na mieste a máš vymačknutú spojku nan doraz tak ti to nemá čo ísť cez zuby.Radenie cez zuby môže znamenať aj zničenie prevodovky a to je drahé....../nová cca 2000 E + práca/
Napíš aký typ prevodovky tam máš./tri písmená na štítku v kufri / Potom ti môžem poradiť bližšie.Robím s prevodovkami pár rokov.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

OctaviaLM napísal:Ano,ked ju vsuniem pekne pomali alebo si pred tym dam 1 a tak spatecku je to uplne super...ako jediny problem tam vidim aj dvojhmotak nic ine!!lebo ostatne rychlosti pekne idu a spojka nesmyka....
Prd makový s tým má či je to dvojhmota
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

jugo napísal:Podľa mňa to treba dať urobiť a nie čakať čo bude a čo sa ešte pokaká.....
Nech mi niekto konečne prezradí prečo každý čo už sedel v aute tu ventiluje svoju nevedomosť. Byť adminom tak luxujem odtialto 90´% blbostí čo tu každý tesar,kuchár a čojaviemkto potrepe.Len pre poučitelných - spiatočka NIE JE synchronizovaná,na rozdiel od všetkých ostatných aj keby ich bolo osemdesiat.Čiže,tu idú zuby proti zubom bez pardónu,tak budte k tejto nedokonalosti konštruktérov milosrdný,tí debili to tak urobili preto,že spiatočku tam hádžete tak raz za deň.
habakuki
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.12.2009 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa habakuki »

jugo napísal:Jazdenú prevodovku za 500,- , jasné...
A za kolko také prevodovky idú? ja mám jednu z anglickej octavie má okolo 40 000 míl je na internete už pol roka za 150€ a hlucho. lol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

skaredy napísal:Čaute borci,je tu veľa rozdielnych názorov a tak len k veci: spiatočka sa radí tak, že pri tvojej snahe ju zaradiť, sa najprv v prevodovke cez synchrónny krúžok 5 rýchlosti pribrzdí hnací hriadeľ / aby ti to nešlo cez zuby lebo spiatočka nemá synchrón/ a potom sa radiacou vydličkou zaradí spiatočka.Ak stojíš na mieste a máš vymačknutú spojku nan doraz tak ti to nemá čo ísť cez zuby.Radenie cez zuby môže znamenať aj zničenie prevodovky a to je drahé....../nová cca 2000 E + práca/
Napíš aký typ prevodovky tam máš./tri písmená na štítku v kufri / Potom ti môžem poradiť bližšie.Robím s prevodovkami pár rokov.
Prezraď mi o prevodovke akého auta teraz píšeš ? Aby bolo jasné čo sa týka súvislosti tej pätky zo spiatočkou.
skaredy
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 28.04.2008 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skaredy »

lakinooo napísal:
skaredy napísal:spiatočka sa radí tak, že pri tvojej snahe ju zaradiť, sa najprv v prevodovke cez synchrónny krúžok 5 rýchlosti pribrzdí hnací hriadeľ / aby ti to nešlo cez zuby lebo spiatočka nemá synchrón/ a potom sa radiacou vydličkou zaradí spiatočka.
Di snad delas kozy, nie?
Ak niekto z Vás, čo si myslíte že kecám, robí s prevodovkami tak môžme pokecať.Ak nie, tak platí to čo som napísal: Tá prevodovka je MQ 250, typ presne neviem, lebo chalan nenapísal a funguje to presne tak,ako som to napísal !!!! Ja s nimi robím 7 rokov.
ČAUTE.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných