Skoda Octavia I - nepohodlné sedallo vodiča

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

turatys77
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 24.02.2012 10:39
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia I - nepohodlné sedallo vodiča

Príspevok od používateľa turatys77 »

Kúpil so si škodu oktáviu 1.kombi,2001 a používam ju na dlhé cesty a z originál sedadla ma bolí chrbát. Nepasuje z iného typu auta sedadlo ktoré by bolo pohodlnejšie? Poradí mi niekto? Ďakujem.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Elegance výbava boli trošku lepšie sedadla . . ale inak aj to nič moc . . tiež som si užil svoje ked som vystupoval dolamaný s Octavie . .
uprimnu sustrast a volný vstup na masaže prajem :d :D
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

zbehni na vrakoviste a tam za par supov kupis sedacku aku chces,osobne su dodre z renault espasa,teras mam v tranzite soferovu sedacku aj s laktovou opirkou z fiat cromy nadherne kreslo odporucam a niekto sikovny s co2 ti to hned dopasuje,veru niet nad pohodlne kreslo inac zbohom chrbtica :3020:
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Určite nerátaj s tým, že zoberieš sedadlo z nejakého iného voza a bez akejkoľvek úpravy ho do oktávky namontuješ.
Doporucujem postup podľa m.kocik, väčšina bežne sa vyskytujúcich predných sedadiel by sa tam mala s menšími alebo veľkými úpravami upevňovacích koľajničiek zmestiť, otázka je že či sa ešte nezhoršia aj tak biedne pomery pred zadnými sedadlami. Treba pomerať a porozmýšľať.

Inak ja som mal v Tranzite sedačky z Volva 850, aj dozadu som dal rovnaké predné z Volva namiesto lavice a absolútna spokojnosť.
Aj v nejakej inej téme tu na fóre ohľadne sedadiel boli vyjadrenia na sedadlá z Volva priaznivé.
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

zhýčkaný ste všetci v 105, žigulákoch a trabantoch sa vám ale hej vozilo a teraz ste nespokojný, xixixi PS: ak sa chceš trošku lepšie cítiť treba sedačky z RS-ka, alebo keby si bol ubolený ako američania tak potom kreslo z escalade, xixixi
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Tiež som ma takú Octávku...neviem,či to boli sedačky-skôr mi to pripomínalo trestnú lavicu...ale zožeň si sedačky z Octávky ročník 98-99,alebo potom 03 a vyššie-tie boli úplne iné a budú Ti pasovať...
wikyxxx
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

ALebo by som skusil z passatu alebo z golfa tie by tam mali tiez pasovat
danco110
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 17.07.2010 12:19
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danco110 »

A co tak zo superba ? Negarantujem ze pasuju.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

úprimnú sústrasť, mám rovnaký problém s týmto kostitrasom, ak o tom začnem rozprávať každý sa na mňa pozerá ako keby som ušiel zo psychiatrie, rozdiel je akurát v tom, že ja som ju dostal do užívania, celkovo ten posed je veľmi zlý a zo žiadneho koncernového príbuzného nezoženieš pohodlnejšie sedačky, kým budem v takejto núdzi to nejako pretrpím a potom si kúpim zase auto
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Asi zle vidím, tolká kritika na najväčšiu modlu slovákov...
Ja to stále hovorím hodnotme autá objektívne, keby tomu tak bolo tak Škodovka zdaleka nepredá tolko kolko predáva
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Myslím, že zo 4 kového Golfa a detto z Leona pasújú sedačky a sú komfortnejšie ako tie čo sú v O1. To bolo utrpenie celé to auto na cestách.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

ivko1 mám 35r. neviem o žiadnom zdravotnom probléme, tie sedadlá nie sú vysedené, ale po 40km strávených v tom aute niekedy mám problém vystúpiť bez bolestí v krížoch
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

garde, akože nevieš o žiadnom zdravotnom probléme?
Veď sám píšeš, že po 40 km ťa bolia kríže.
Keby si ich mal v poriadku, tak môžeš sedieť aj na sude namiesto sedadla, nič by si necítil.
Viem o tom voľačo,okrem pár rokov viac mám aj načaté platničky v krížoch.
Ak môžem poradiť, daj sadobre vyšetriť, nenechaj to dôjsť do stavu, keď to už bude horšie a zle, lebo chrbtica môže byť vždy už iba rovnako alebo horšie, lepšia nikdy.
8pepo7
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 20.07.2011 15:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 8pepo7 »

ahoj

a nerozmyslal si nad nejakym masaznym potahom alebo ako sa to vola :) sa mi zda ze su v nich aj vzduchove vankuse ktore sa daju dofukovat.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...wilz má pravdu-lepšie už bolo...tiež už mám viac rokov a kvôli krížom a chrbtici mám Lagúnu,vinikajúce sedenie a vezenie a aj po viac km necítim bolesť ani únavu...

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubomirkrampl a 32 neregistrovaných