Skoda Octavia I - hodnoty geometrie zadnej nápravy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

desire222
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 02.03.2009 20:23
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia I - hodnoty geometrie zadnej nápravy

Príspevok od používateľa desire222 »

Čaute,
Auto mi berie do prava, daval som to pozerať a robiť rôznym akože mechanikom bez vysledku...

Predna náprava je vraj v poriadku, nastavena, ale vraj to tahanie doprava robia "tlmiče" (pruziny su origo a rovnake)

Z geometrie mi dali taky výsledok

[img]https://i.ibb.co/3N7DCrj/20190125-074003.jpg [/img]

Môže byť niečo zo zadnou nápravou ?

Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tlmiče ? Tak to už vyžaduje extra hlúpu hlavu ak z nej vyletí podobná volovina.Keby si išiel na geometriu tak že vzadu nie sú tlmiče vôbec,nemalo by to na výsledky žiaden vplyv.
Náprava vzadu na jednotkovej Oct je tuhá vlečená,môže mať deformáciu čo by majiteľ snáď vedieť mal,ale skôr je to v dvoch upevneniach zo silentmi,tie jednak po čase vymláti,a jednak ak niečo z nápravou robenébolo,môže byť zl nastavenie voči karosérii.Je tam mimoriadne velká možnosť nastavenia,ale to by idiot musel o tom niečo vedieť.
desire222
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 02.03.2009 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa desire222 »

Auto mam 3 týždne
Zadna náprava bola robena-na silentblokoch sú nove sruby
Takže je ju možné nastavit ?
A hodnoty co som uploadol su normalne ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Práveže nie,treba ju nastaviť,rozmedzie je obrovské.meria sa voči meracím bodom karosérie smerom dopredu aj dozadu,následne geometria prednej a zadnej osi.Ale mám obavu že to dotyčný nebudú tušiť čo som napísal,no ale ako inak to napísať.karoséria má čtyri kontrolné meracie body,z tých treba taký čas keď sa demontuje náprava jedna či druhá vychádzať.A nie nahodiť zadok a merať stranový rázvor ako to títo tvrdý myslitelia robia.Ak to urobia zle,môže byť predná aj zadná os mimo kolmice na stredovú pozdĺžnu a geometria tam v živote dobrá nebude.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Ak boli menene aj obidva velke silenbloky tak ich zle nalisovali alebo rozbili obal.babracka ale da sa to pusunut.
desire222
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 02.03.2009 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa desire222 »

Práveže nie...znamena geometriu zadnej nápravy na O1 je možné nastaviť, a hodnoty ktoré som uploadol na obrázku signalizujú že náprava je zle nastavena a teda treba ju nastaviť.
Chapem to správne?

Ja geometrii podvozku nechapem, ale asi sa budem musieť naučiť ak nechcem behať z volantom tahajucim doprava alebo od jedneho 20euroveho kseftara na geometrii ku druhemu.

Stačí mi fakt, že geometriu zadnej napravy na Octavii 1 je možné v každej dnes dostupnej dielni z geometriou nastaviť, a ja sa postaram o to aby si pán mechanik problematiku naštudoval sám.
Ja si radšej nastudujem obchodný zákonník...
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Naposledy sa mi podarilo nastavit podla originalu o 0,14.Je to sice viac nez norma ale pohoda.0,7 je dost treba dat dole napravu a nalisovat silenntbloky do stran podla potreby
desire222
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 02.03.2009 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa desire222 »

Ok, takže je to teda tou zadnou nápravou.
Ja to aj tak subjektívne cítim, že auto je akesi krivé(alebo si to namýšľam heh).
Gumy mi to však nedrie-to bude tym že kolesa su voči sebe rovnobezné, len voči osi auta je ta náprava kriva?!
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných