Skoda Octavia I , 81kw - cukanie pri vytacani volantu pri jazde

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
andrej-andy-foris
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.05.2023 23:03
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia I , 81kw - cukanie pri vytacani volantu pri jazde

Príspevok od používateľa andrej-andy-foris »

Zdravím. Pri jazde v meste keď sa potrebujem napríklad otočiť na ceste alebo na nejakej stvorprudovke do proti idúceho pruhu tak mi plnom vytoceni volantu a následnom vyrovnavani kolies (točenie volantom do protipohybu) cuka. Je to celkom neprijemne pretože musím viac trhnut a vtedy je to hlavne počuť. Homokynetak je ôk, takisto tlmiče komplet predné aj s uloženia mi boli menené, servo oleja je dosť... Nič ma ďalej nenapadá. Ak by z vás niekto vedel poradiť,napíšte.
Škoda octavia 1. 1.9 tdi 81kw, nájazd 460 XXX
Diehardqo
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 11.10.2009 13:46
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia I , 81kw - cukanie pri vytacani volantu pri jazde

Príspevok od používateľa Diehardqo »

moj prvy guess by bola prasknuta pruzina, alebo moze byt zle ulozena a pod. .. pri tych km by som kludne ale podozrieval posilovac riadenia alebo hreben riadenia
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia I , 81kw - cukanie pri vytacani volantu pri jazde

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba preveriť strednú polohu volantu,či na lavú a pravú stranu od stredu je ten istý počet otočenia...napr 2 1/4 ot Ak nie,sa jedna stana (ktorá je vtiahnutá) sa vie dostať do uhla roviny s pákou otoče a kým sa dostane znova späť do uhla z ktorého to už ide zalamovať to posilovač tlačí a nevie prekonať,preto ten cirkus okolo.Ak je to tento prípad,robí to iba na tej "kratšej" strane v plnom rejde,napr pri točení doľava na ľavej.Druhá strana je ok
andrej-andy-foris
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.05.2023 23:03
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia I , 81kw - cukanie pri vytacani volantu pri jazde

Príspevok od používateľa andrej-andy-foris »

Ano všímam si to nejaký čas už a zdá sa mi ze je to len pri plnom vytoceni volantu do ľava a následnom vyrovnavani kolies,čiže točenim do protipohybu tak vtedy to zvykne tak cukat.

EDIT: Robí mi to aj pri vytáčanie volantu na mieste. Do jednej strany je to výraznejšie a do druhej menej. Vie mi niekto poradiť čo s tým teda ?
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 152 neregistrovaných