Skoda Octavia I 1.9 TDi , 81 kw - nefunkčné turbo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Patrik321
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.05.2019 14:45
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia I 1.9 TDi , 81 kw - nefunkčné turbo

Príspevok od používateľa Patrik321 »

Zdravim mám problém .. Octavia stratila výkon ... v servise nevedia čo s tým .. turbo je ok, ventil N75 novy(pred tým na diagnostike písalo skrat na kostru n75) váha vzduchu ok.. auto vytočím aj do obmedzovaca .. hadičky ok, intercooler ok .. hadice k nemu sú tiež v poriadku .. jeden známy poradil zaslepit že jemu to takto fungovalo .. tak som zaslepíl a nič .. tak som to vybral s5.. takze ak by sa našiel niekto kto mal podobný problém prosím o nejaké rady .. ak som niečo napísal zle alebo má nechápe tak napíšte a ja Vám to popíšem viac .. ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Samozrejme že nechápe...
Je úplne šumafuk čo sa ako javí alebo sa dalo nové,dôležité sú konkrétne veci a to sú parametre.Kedže je súbor údajov dôležitých veličín pre výkon,je možné ho získať logovaním (v sekcii diagnostika je na to návod).Ak to teda bolo v servise treba sem logovanie prihrať,z toho sa dá zistiť ktorá hodnota obmedzuje a teda na čo sa zamerať.
TheWinnafta
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.11.2010 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TheWinnafta »

ako vieš, že je turbo ok?
karo69
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 06.09.2018 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karo69 »

aký to je rok? má to dpf? brácho mal problém tento istý a robil to dpf filter, ak nemá tak si napriek tomu myslím, že je chyba v turbe
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

:d :D :d :D :d :D DPF v jednotkovej naftovej ovci, to snád nie, kopec ich nemá katalyzátory, nieto ešte DPF :D
Patrik321
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.05.2019 14:45
Zdieľať na Facebook

Skoda

Príspevok od používateľa Patrik321 »

Proste viem ze je turbo ok .. aj servisak mi to povedal.. a nieje možné žeby turbo fungovalo, nič nedymilo, turbo čisté žiaden olej nič a zrazu na druhý deň nejde chápete
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Také sa stáva iba vynimočne,prakticky je problémom vždy "obslužný personál" čiže veci ktoré prácu limitujú,a toho je požehnane,zoznam variant problémov by bolo čítanie na celý deň
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Pán Hlavatý, ja vás obdivujem, že stále vládzete reagovať...

Veď to tu už nie je možné.
Tu nehľadajú odbornú radu ľudia, ktorí sa vyznajú, len skrátka nevedia, lebo buď nemôžu získať nejakú hodnotu, alebo niečo prehliadajú.

Tu sa pýtajú na dosť závažné veci ľudia, ktorí dokážu vyprodukovať:
Patrik321 napísal:ventil N75 novy(pred tým na diagnostike písalo skrat na kostru n75)
Patrik321 napísal:nieje možné žeby turbo fungovalo, nič nedymilo, turbo čisté žiaden olej nič a zrazu na druhý deň nejde chápete


Aby sme sa ale pochopili: nemám nič proti nikomu. Chemik nemôže byť automechanik, pekár nemôže byť automechanik, maliar, lekár, ...
Ale prečo do pekla sa to pýta používateľ "Patrik321" a nie ten jeho mechanik?
Mimochodom, ten tiež zjavne nie je automechanik.
Ak vymenil ventil N75 len preto, že mu diagnostika v pamäti chybových kódov napísala skrat na kostru... ...dovidenia...
To asi na základe toho vedia, že turbo je v poriadku, pretože pamäť chybových kódov nenapísala nič s turbom.

Ďaľšia téma, kde sa nič nedozvieme, nič neopravíme, ale na základe rád "bratova sesternica mala to isté a bolo to tamto" sa vymení polovica auta.

Ešte raz - ja vás naozaj obdivujem, že ste aj tak ochotný pomáhať!
Ja neverím tomu, že spomínaný servisák nejaké logovanie urobil.
Ruku na srdce - vy tomu veríte?
Nikdy sem žiadny log nepriletí... ...neexistuje a existovať nebude...

Zadávateľovi asi už iba popriať, nech sa mu podarí auto opraviť čo najlacnejšie, najrýchlejšie a najefektívnejšie, nech natrafí na veľmi dobrý, nový servis a nech mu "turbo ide".

P.S.: ak sa napísalo:
Patrik321 napísal:nieje možné žeby turbo fungovalo... ...a zrazu na druhý deň nejde
Nie je v ňom napríklad skrutkovač? Aj to som už videl... ...vtedy turbo naozaj nešlo :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hmmm,veľmi veľa vecí je k zamysleniu.Nemáme šancu zmeniť kvantum vecí,pretože tento náš mini svet valcuje lahostajnosť a full egoizmus.Niežeby tým končil zoznam zlého,naopak.Celkom dosť ma mrzí abnormálna dvojtvárnosť všetkého kam pozriem.Servis nejeden je ozaj pekný...ale iba to.Každý sa tvári ako Ferdinand Porsche,ale iba to.Každý vie čo je správne,ale iba to.Vie aj čo je nesprávne...ale tiež iba to. Kam človek pozrie,falošnosť,klamstvo podvod,hlúposť a neochota.Toto je jedno v podstate jediné fórum kde to ešte ako tak živorí,ostatné sú dávno nefunkčné,bez šance sa dlhý čas dočkať jedinej odpovede.Tu je našťastie pár "ochotníkov" čo sa snaží.Ale aj tak mám pocit že to upadá a je nutné povedať nahlas že na čom.Na nekonečnej hlúposti ľudí.Pretože sa nijako inak nedá nazvať ak niekto kto má a rieši problém,nie je schopný napísať zmysluplnú otázku,napísať na čom rieši a čo rieši.Už mám pocit akoby ľudia končili v druhej triede ľudovej školy,nevdia sa vyjadriť,nevedia opísať,ale najhoršie zo všetkého,nemajú ani stopu rozumu tam,čo robia...teda píšu.A tak sú to otázky na ktoré sa v zásade vonkoncom nedá odpovedať,nie že ešte niečo riešiť.Sem tam sa niekto pokúša robiť detektíva a ťahať ďalšiu informáciu z človeka,ktorý akoby sám nechcel,aby mu pomohol ktokoľvek,alebo,aby to vôbec bolo možné.To už iba nahráva aby schytal kopec sarkastických odpovedí,prípadne ho vysmiali.
Nech ma opraví ak si niekto myslí,že sa dá v dnešnej zložitej problematike poradiť na základe jednej vety kde niet jedinej použiteľnej informácie,a často ani len o aké auto ide.No ako to chcete nazvať ?! Ja vidím každú tému,mnoho dní je takých že ani na jedinú neodpoviem,nedá sa,detektív nie som,pomôcť nie je možné.Rozum mi velí...kde nemáš čo povedať buď ticho ! Sem tam to poruším
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia I 1.9 TDi , 81 kw - nefunkčné turbo

Príspevok od používateľa bajo777 »

Patrik321 napísal:Zdravim mám problém .. Octavia stratila výkon ... v servise nevedia čo s tým ...

tu je gro problemu, vymenit servis, ved zato si si kupil ovcu, aby to kazdy jozko opravil, mal na sklade cele auto a ty si mohol jazdit, ci je iny dovod mat skodovku ? mna teda ziaden nenapada...otazkou je co ten tvoj servis teda opravuje, ked skodovky jednickove nevie a to este v tedeiii, ci je predsa plno info, diagnostika za 5 korun...a same plusy a pozitiva, dovolenka v juhoslavii za tri roky k tomu :zga28:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

@undertaker007
Naozaj trefny komentar, tiez aj ja sa kopeckrat cudujem ako p.hlavaty snazi pomoct ludom co maju aj tak svoju pravdu a rozum...
A takisto stary cerep auto mam pre to, aby to dokazal dat dokopy skoro kazdy zrucnejsi garazmajster na pockanie. Ratam ze iny dovod (okrem toho ze nie su dukaty) na to nema ziaden iny majitel. So sentimentom ze rad spomina na roky davno minule..
Chcel by som vidiet ako by sa ten klasicky servisak cumel na sucasnu techniku, napriklad ked som otvoril kapotu na renaulte talismane s tou 1,6Turbo benzinom s 200konami, kopec hadicek, kablov a vsetko elegantne zaplastovane....tfuj
Tam este aj ten palubny pc (sorry, skor brutal tablet pc furt pripojeny online do siete renault) obhospodaruje viac funcii ako kabel za 5eur a free soft na VAG standardneho servisaka...
:3035:
Patrik321
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.05.2019 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patrik321 »

Dosť smutne čo vy tu predvadzate.. chlape nevie čo má s autom .. odpovedal som na otázky tak ako som vedel podľa “mechanika” ano priznávam mechanik je onicom .. ja som len chcel vedieť ci niekto nemál niečo podobne a nie tie vaše múdrosti ktoré neviem s akého fóra máte...ano napísal som nejaké veci zle ale predsa som napísal že ak niečo nechápete tak napíšem .. a namiesto toho len zbytočne, hlúpe,trápne odpovede na ktoré si leštite ego a to som chcel len pomoc .. a sám neviem čo tomu autu je a Vy sa mi tu vysmievate :) ... poprosím len nejaké normálne komentáre a rad sa porozprávam.. a ostatne si prosím nechajte na Pokec lebo toto je autoforum .. ďakujem Vám veľmi pekne .. a nechcel som nikoho konkrétneho uraziť ale takto to funguje na všetkých témach. A to dobre viete ..
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milý Patrik - odpovede sú presne rovnaké ako je aj realny život. Sám som bol svedkom ako mladučký chlapec kúpil 5 alebo 6kového golfa, do opráv nasypal 3500 eur a nakoniec ho aj tak predal na súčiastky za pár stoviek. Nikto si totiž neuvedomuje , že viac ako výberu auta sa treba venovať tomu kto ho bude servisovať. Bohužial to takto nie je len pri autách ale aj v celom ďalšom živote - ak nemáš "svojho" lekára, kúrenára, murára, pekára, mesiara atď - tak si stratený a odkázaný na rôznych "tiežumelcov" ktorí vlastne len robia na tebe pokusy.
Odpovede na tomto fore (aj na iných) pramenia z frustrácie ludí , ktorých vlastne teší že nie sú v srabe len oni.
Takže moja rada by bola , pri ďalšom aute už maj dopredu človeka ktorému veríš a vieš že on vie. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia I 1.9 TDi , 81 kw - nefunkčné turbo

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Patrik321 napísal:Zdravim mám problém .. Octavia stratila výkon ... v servise nevedia čo s tým .. turbo je ok, ventil N75 novy(pred tým na diagnostike písalo skrat na kostru n75) váha vzduchu ok.. auto vytočím aj do obmedzovaca .. hadičky ok, intercooler ok .. hadice k nemu sú tiež v poriadku .. jeden známy poradil zaslepit že jemu to takto fungovalo .. tak som zaslepíl a nič .. tak som to vybral s5.. takze ak by sa našiel niekto kto mal podobný problém prosím o nejaké rady .. ak som niečo napísal zle alebo má nechápe tak napíšte a ja Vám to popíšem viac .. ďakujem
Aby si pochopil v čom je problém,rozoberiem slovo po slovo informácie ktoré si poskytol.
** turbo je ok
Je úplne jedno či to tak je,alebo nie je,dôležité sú tlaky ktoré má tlačiť,a vtedy keď a toľko koľko sa požaduje.Bez hodnôt (alebo logu) nepodstatná informácia,predpokladám teda že je to domnienka

** ventil N75 je nový.To je síce krásne,ale nič nezaručujúce,kedže chyba skrat na kostru znamená že mu chýba napájanie.
Ale ani N75 nie je to čo je rozhodujúce.Rozhodujúce je či reguluje podtlak (a správne)

** váha vzduchu je ok...Celkom by ma zaujímalo na základe čoho sa to zistilo,pretože na jednoznačnú odpoveď je nutné logovať (zber dát) takže zase sme u hôdnôt.Pre mňa za mňa ak tam bude z dreva stružlikaná váha,dôležité sú hodnoty ktoré idú do RJ

** auto vytočím do obmedzovača...logicky,vo volnobežnosm státí mu stačí min všetkého a točí full

** intercooler v poriadku...znova otázka,určite ? Ako zistené ?
Intercooler je tiež jedna z vecí na ktoré sa môžem vykašlať,ak motor dostane svoj preplňovaný vzduch v množstve ako má byť,pre mňa za mňa ak tam aj nie je.Ďoležitý je ten vzduch a jeho tlak.

** jeden známy poradil zaslepiť...neviem čo...nepoužitelná info

Takže suma sumárum absolutne nič sa nedá použiť aby vznikol obraz o probléme.
Hneď v prvom príspevku som písal,stačilo pochopiť... súbor údajov dôležitých veličín pre výkon,je možné ho získať logovaním (v sekcii diagnostika je na to návod)
Auto je technika,technika sa rieši znalostou hodnôt,stačí ich získať,znovu píšem - tam je návod.Potom sa už z konkrétnych hodnôt dá určiť ako sa ďalej kadiaľ uberať.Ak sám sebe nechceš pomôcť v poriadku,ale ak chceš,čítaj pozorne,poriešilo sa na stovky takových aj makových problémov.
Patrik321
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.05.2019 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patrik321 »

Veľmi pekne ďakujem p.hlavatemu za radu a aj všetkým ostatným .. dobre ospravedlňujem sa za nejasný opis môjho problému. Tuto tému zrušíme a založím novú keď chybu odstrániť.. + prihodim vsetko čo ste chceli odomna .. nabudúce sa polepšim.. prajem príjemný zvyšok dňa a veľa km :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných