Skoda Octavia - hlucna spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robo7236
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 16.01.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - hlucna spojka

Príspevok od používateľa robo7236 »

zdravim vsetkych a moc vas prosim o radu lebo som uz naozaj som v koncoch...moj problem spociva..mam octaviu 1.9tdi 66kw ked pustim spojku volaco mi v nej suchoce ale iba pustim ked ju tlacim je ticho a aj ked pridam otacky na cca 1300 pri pustej spojke suchotanie uplne prestane..zacalo to cele tak ze s tym nebol ziadny problem ale vymenili sme v nej spojkovu lamelu a vytlacne lozisko za nove nie pouzite ale nove..suchotalo to cca 10000km potom som to uz nevydrzal v servise mi vraveli ze je to prevodovka ze volaktore ozubenie alebo lozisko...tak som sa buchol po vacku vymenili sme prevodovku za druhu odskusanu...po vymene pravdaze bez zmeny to iste prosim vas kde mam hladat chybu...lebo uz naozaj neviem...a este som zabudol napisat ze mam v nej jednohmotny zotrvacnik obycajny ako vo favorite...prosim poradte...
tonot
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 04.03.2008 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonot »

A lamelu si dal odpruženú-neodpruženú??? Tvoj problém je jednohmota.
robo7236
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 16.01.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo7236 »

tonot napísal:A lamelu si dal odpruženú-neodpruženú??? Tvoj problém je jednohmota.
ano ano dal som tam spojkovu lamelu odpruzenu...lenze druhy problem je ze pred tou vymenou novej lamely bolo vsetko v poriadku a tichee...
tonot
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 04.03.2008 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonot »

Aké diely si použil? Výrobca? Môže byť problém v samotnej lamele.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

tonot napísal:A lamelu si dal odpruženú-neodpruženú??? Tvoj problém je jednohmota.
Prečo by jednohmota mala byť problém ? Absolutne nesúhlasím.Do jednohmoty ide zásadne odpružená lamela a niet inej do jednohmoty tak neviem prečo sa tým vôbec zaoberáš.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

robo...spytuj si svedomie,a premýšlaj keď ste to skladali čo ste urobili,resp.neurobili. Lamela nehádzala ? Nepozrel to nikto ! Alebo neovisla vám prevodovka keď už bola spojková hriadel v lamele a prevodovka štrajkovala a nešla dotlačiť na motor ?!
Lamela jednou stranou šuchce o zotvák lebo je v ofsajde,vypnúť vypne,taká medzera sa tam urobí a ona čosi aj v drážkach poddá.
tonot
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 04.03.2008 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonot »

mhlavaty napísal:
tonot napísal:A lamelu si dal odpruženú-neodpruženú??? Tvoj problém je jednohmota.
Prečo by jednohmota mala byť problém ? Absolutne nesúhlasím.Do jednohmoty ide zásadne odpružená lamela a niet inej do jednohmoty tak neviem prečo sa tým vôbec zaoberáš.
Si to nepochopil. To bola otázka pre zadávatela, či tam náhodou omylom nestrčili neodpruženú. To by už na tú prevodovku bolo vela.
tonot
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 04.03.2008 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonot »

mhlavaty napísal:robo...spytuj si svedomie,a premýšlaj keď ste to skladali čo ste urobili,resp.neurobili. Lamela nehádzala ? Nepozrel to nikto ! Alebo neovisla vám prevodovka keď už bola spojková hriadel v lamele a prevodovka štrajkovala a nešla dotlačiť na motor ?!
Lamela jednou stranou šuchce o zotvák lebo je v ofsajde,vypnúť vypne,taká medzera sa tam urobí a ona čosi aj v drážkach poddá.
Ešte mi vysvetli ako môže lamela "šuchcať o zotrvák" keď je spojka zapnutá,t.j-pedál spojky uvolnený??? Som si myslel, že práve vtedy sa točí spolu so zotrvákom a prítlačákom.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

tonot napísal:
mhlavaty napísal:robo...spytuj si svedomie,a premýšlaj keď ste to skladali čo ste urobili,resp.neurobili. Lamela nehádzala ? Nepozrel to nikto ! Alebo neovisla vám prevodovka keď už bola spojková hriadel v lamele a prevodovka štrajkovala a nešla dotlačiť na motor ?!
Lamela jednou stranou šuchce o zotvák lebo je v ofsajde,vypnúť vypne,taká medzera sa tam urobí a ona čosi aj v drážkach poddá.
Ešte mi vysvetli ako môže lamela "šuchcať o zotrvák" keď je spojka zapnutá,t.j-pedál spojky uvolnený??? Som si myslel, že práve vtedy sa točí spolu so zotrvákom a prítlačákom.
robo píše (ak som dobre pochopil) že pri púštaní šuchce,potom úplne pustená už nešuchce ani úplne vytlačená nešuchce. Z tohoto som vychádzal.Tak písané je to excelentne,štylistika v pytlíku,diakritika nula,ani boh nevie kde jedna myšlienka končí a iná začína.
Zdenko123
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.07.2019 10:36
Zdieľať na Facebook

Hlucna spojka

Príspevok od používateľa Zdenko123 »

Zdravim ja mam tiez ten istý problém co robo mam octavia 1 1.9tdi 81kw .... auto som mal v servise koli tomu ze mi vobec nesla zaradiť rychlost po výmene komplet spojky a vecí okolo toho mi presne zacala hucat spojka alebo co neviem....ked stlacim spojkovy pedal je to tiché ale ked ho pustím tak to suchoce a pri otáčkach na volnobehu samozrejme pri vyšších je tiež ticha ....prosim o radu dakujem
jonyx27
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:18
Zdieľať na Facebook

Zazracne spojky

Príspevok od používateľa jonyx27 »

Tak nik na to nedosiel ? Ja dnes zalozenie novej spojky sachs na Renault scenic , testovacka a rovnaky problem ako sa tu pise . Takmer pokazde ak pustim spojku tak na volnobehu zvuk ako by na lamele struny rachotali . Staci troska pridat a je ticho . Podla mna to robia tie struny na odpruzenie lamely ze motor ma urcite vybracie a prenasa sa to . Spojkove lozisko to neni .
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Enrico Batala, Google [Bot], kca13 a 33 neregistrovaných