Skoda Octavia - elektrika pri čerpadle

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MatusPy
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02.02.2017 12:58
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - elektrika pri čerpadle

Príspevok od používateľa MatusPy »

Zdravím pani, mám Octaviu 1 55kw 1999 Benzín+LPG a môj problém je nasledovný. Stáva sa to nepravidelne a pri štartovaní mi nezopne čerpadlo tento problém sa stane tak raz mesiac pri každodennom štartovaní cca 10-15 krát. Relé na zopnutie palivového čerpadla je v poriadku a predpokladám že splyňovač tiež s tým nemá nič spoločné (splyňovač Lovato 198i). Čerpadlo samo o sebe funguje už som ho niekoľko krát merákom kontroloval. Tento problém sa dokonca vie vyriešiť “sám” niekedy to trvá pár hodín niekedy pár dni a auto sa ide normálne v poriadku. Ďalšia vec čo by mohol byt problém je alarm (mistral max r2) ktorý je napojený ako na spínač výstražných svetiel tak aj na zapaľovanie a tento alarm mi cca pred rokom a pól možno dvomi prestal fungovať. Chcel by som sa teda spýtať či ste už niekto takýto problém mali a ak áno ako ste ho riešili. Za každý komentár budem vďačný.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nepochopil som,
nedá sa naštartovať,alebo štartér točí a motor nechce naskočiť pre nedostatok benzinu ?
Alebo naštartuje normálne,len po otočení klučíka nepočuť bzukot pal.cerpadla ? :zg282:
MatusPy
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02.02.2017 12:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatusPy »

Keď otocim kľúčom tak nepočuť bzukot čerpadla. Inak ide všetko ok. Proste ako keby sa vyplo čerpadlo.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Pozri relé na čerpadlo, poistky a pod
MatusPy
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02.02.2017 12:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatusPy »

Všetky tieto veci mám už skontrolované ako poistky tak aj relé.
Martan128
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 29.02.2016 13:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martan128 »

Ahoj, čisto strieľačka od pásu nemôžu to byt šoférove dvere? Nepúšťa sa čerpadielko v nádrži, keď sa otvoria?
MatusPy
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02.02.2017 12:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatusPy »

Práveže nie. Čerpadlo sa spúšťa až keď dám kľúčik do polohy II.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

MatusPy napísal:Keď otocim kľúčom tak nepočuť bzukot čerpadla. Inak ide všetko ok. Proste ako keby sa vyplo čerpadlo.
Čerpadlo sa NEMUSI zapínať pri každom otočení klučíka do polohy I,
pokiaľ v palivovej rampe zostal vyhovujúci tlak paliva,je štart možný okamžite aj bez spustenia čerpadla.
MatusPy
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02.02.2017 12:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatusPy »

Áno to mi je jasné ale to čerpadlo je dosť počuť a viem kedy ide a kedy nie a keď ho počujem že nejde tak je viac než iste že nejde celé auto pretože sa do motora nedostane benzín.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Tak ho skus zapojiť na prúd ci čerpadlo vôbec ide, premeraj káble, kostru a podobne
MatusPy
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02.02.2017 12:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatusPy »

Tá kablovačka znie zaujímavo a celkom vy to sedelo aj na môj problém. Zrejme to vyskúšam.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

pred asi 10 rokmi som mal VW VENTO, 1,6 benzin 55kw ,začal mi podobný problém ,raz štartovalo potom nie ,vytiahol som sviečky iskru dávali tak som tipoval na problém s palivom .
Nové čerpadlo ,nový palivový filter,prefuknuté trubky ,von celá nádrž 2 dni roboty a stále dookola,nevedel som si rady a tak som oslovil dobrého kamaráta,ktorý sa schuti zasmial a povedal,vymeň spínaciu skrinku ,jej elektrickú časť,moja odpoveď,ale iskru dáva..jeho- dáva stále?keď je čiatočne poškodená tak niekedy zopne zapaľovací okruh ,niekedy nie,zákernosť bola tá ,že okruh na štartér zopla vždy a štartér točil,ale na indukčné trafko nie vždy,jednoduchá skúška ,urobiť štartovacie tlačítko sólo na cievku štartéra z baterky a zapnúť zapaľovanie len do 1 polohy a auto štarovať nie kľúčom ,ale len tlačitkom v motorovom priestore ...vec za pár eur a také starosti...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Je to relátko v motorovom priestore, ktoré tam pribudlo pri montáži plynu. Mal som to na viacerých autách , práve na plyne Lovato. Neviem číslo relátka , ale šaškoval som okolo toho mesiac a v Štúrove mi to spravili za 15 eur komplet.
Inak mne keď nechcelo chytiť tak som nahulváta priviedol z baterky + na venbtil čo otvára plyn a štartoval som rovno na plyne.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

laco1871 napísal:
MatusPy napísal:Keď otocim kľúčom tak nepočuť bzukot čerpadla. Inak ide všetko ok. Proste ako keby sa vyplo čerpadlo.
Čerpadlo sa NEMUSI zapínať pri každom otočení klučíka do polohy I,
pokiaľ v palivovej rampe zostal vyhovujúci tlak paliva,je štart možný okamžite aj bez spustenia čerpadla.
Lacko sorry ale za 33rokov na viac ako 30tich autách sa mi to nestalo - čerpadlo zaplo vždy. ucho nie je ..... ucho počuje.
A ešte ti niečo napíšem k plynu - Teraz mám rencka s plynom Vialle, ten má podávacie čerpadlo aj na plyn, v nádrži. Bohužial je dosť hlučné - a predstav si tlačí aj keď je auto prepnuté na benzín. Ak pojdeš 100km na benzíne tak čerpadlo na plyn bude bzučať a tlačiť plyn.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných