Skoda Octavia combi - pružiny

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

djtomidj
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2015 23:38
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia combi - pružiny

Príspevok od používateľa djtomidj »

Zdravím potreboval by som poradiť ohľadom výmeny predných pružín. Praskla mi jedna pružina,ktorá ma na sebe modrú a zelenú bodku. Podľa katalógu by to mala byť pružina s dĺžkou 369mm a priemer 133mm. Otázka je či použiť len takéto pružiny alebo je možné dať nižšie našiel som napr 359mm? O koľko sa auto reálne zníži? Nejde mi o žiadny tuning, nie som žiadny pretekár čo si potrebuje niečo dokázať. Ide čisto len o ekonomické dôvody. Cena pružiny o 1cm menšej je polovičná. Alebo nešpekulovať a dať to čo tam bolo. Je to octavia combi 1 (2008) 1.6 75kW bfq motor. Ďakujem za info
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nešpekuluj s tým,že nejaka o 1 cm kratšia pružina sa da kupiť za 1/2 cenu !!!

V konečnom dosledku na tom prerobiš,lebo tá pružina je SLABŠIA ako tá drahšia.
Tie farebne bodky na pružine označuju nielen dlžku ale hlavne tuhosť pružiny pre rozdielne modifikacie auta,diesel potrebuje inu tuhosť pružin ako benzin, lebo je ťažši ten motor skoro o 50 kg !
Rovnako na kombi idu ine pružiny ako na sedan.

A pružiny s tlmičmi sa menia v páre OBIDVA !!! Teda stale sa maju vymeniť dve pružiny spolu, dva tlmiče, alebo 2 pneu naraz,podla toho,čo je potreba, nie po jednej !

Pružiny spolu s tlmičmi DRŽIA auto hlavne pri brzdení aby nešlo na dorazy aby sa neprepadaval predok dole,ked ideš dobre na brzdy.....
Ak tam dáš slabšiu pružinu predok poklesne nie o 1 cm ale najmenej o 3-5 cm ,a ako som pisal pri prebrzdení predok pojde dole na max. a pružina može aj prasknuť,
a v kratkom čase budeš znova platiť vymenu pružiny...
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Koľko stoja tie pružiny, že sa oplatí rozmýšľať nad inými? (Na moje staré auto stáli okolo 10 € kus.)
djtomidj
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2015 23:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtomidj »

Pruzina dlha 369mm cena 30 eur. 359mm cena 13 eur. Priemer drotu rovnaky rozdiel je len vo vyske samozrejme ze menim obidvw struny. Jedna je sachs druha cs germany. Aj tak to robi jedna linka v cine
fecis
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.12.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fecis »

Toto som riešil asi mesiac dozadu.. máme v rodine takú benzínovú octu, ale 2002. pre istotu sa vybrala predna zlomena pružina, pomerala sa a vyšlo cca 350-360mm lenže všetky, čo som našiel na to auto na nete boli kratšie, som pozeral presne tu aká je v linku nadomnou. také nechcel, že keď už tak radšej dlhšie ako kratšie, predsa 2cm je dosť. na TDI je v ponuke kayaba s dĺžkou 362mm, take sa kúpili.
Nechápem, ako je to možné, keby to bolo naopak, že sa pružina unavila pochopím.. bola hrdzavá, predpokladám, že bola pôvodná
Vymenila sa najprv tá zlomena a výška auta po blatník je po prejdení pár metrov rovnaká ako na druhej strane.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

dlhsie pruziny v zadu ma jeden pneuservisak u nas.octavia 1 mu stoji ako ukrajinsky zigulak :40bd: predok pri zemi zadok hore ze to tak ma byt.a este na to hodil sparco zasterky :d :D
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

djtomidj napísal: Aj tak to robi jedna linka v cine
Nemyslím že máš pravdu.
Určite aj v číne vyrábajú pružiny, ale okrem toho je ešte aj dosť iných výrobcov.
Sám som pred rokom menil pružiny na VW Touran, originálne boli naozaj dosť drahé, chvíľu mi trvalo než som sa prekúsal cez rôzne ponuky na internete, samozrejme nikto nevedel zmysluplne poradiť, nakoniec som kúpil Lesjöfors za nejakých 27 euro za kus, čo mi prišlo ako dobrá cena, aj rozmerovo som sa trafil, auto má dobrú polohu.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Tie octafky vsetky vypadaju ze maju padnuty zadok, koniec koncov cely koncern, kratsie v predu nie su problem, sam som mal na oboch odhnity posledny zavit a vtedy mi prislo ze to vypada normalne, do zadu by som urcite dal zosilene nech to tak nepada do predu hocico co splna danu charakteristiku, ja som menil vsetky 4 naraz, daval som sachs a som spkojny
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
djtomidj
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2015 23:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtomidj »

Takze pojdu tam original co tam boli. Zajtra dorazi balik a moze sa montovat. Zohnal som Sachs za cca 25 eur za kus. Pri jednom hned aj loziska a horne ulozenie. Hadam bude na chvilu pokoj.
djtomidj
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2015 23:38
Zdieľať na Facebook

výmena ložiska predného kolesa

Príspevok od používateľa djtomidj »

Pri výmene prasknutej struny som menil aj ložisko kolesa.Prosím fundovaných ľudí, ktorí sú viac znalí problému aby mi vysvetlili ako sa vymedzí vôla na ložisku kolesa. Tým že sa to dotiahne podľa správneho postupu? Vymenil som ložisko predného kolesa a mám vôľu v náboji. mám to len na stole vo zveráku. Teraz neviem či som ja niečo dotentoval, alebo sa to stiahne keď sa nahodí poloos a dotiahne podľa predpísaného postupu. Ďakujem za zmysluplné info
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

na fir.fabii som dal vymeniť predné pružiny, lebo 1na bola prasknutá a dali sa tam sachs od nejakého predajcu a po zložení to stálo jak terén-koza. Potom sa to vrátilo a dali sa origo kúpené v škode a bolo po probléme, oni tie aftermarkety majú asi inú tuhosť, detto je to aj so vzperami zadnej kapoty, neorigo vystrelí jak formula, pomaly by ju obrátilo na strechu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných