Skoda Octavia combi 2012 DSG 4x4 kod CFHC

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erik34
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 31.08.2010 15:55
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia combi 2012 DSG 4x4 kod CFHC

Príspevok od používateľa erik34 »

Pozdravujem potrebujem poradiť koľko litrov oleja potrebujem na výmenu v DSG prevodovke ( 6 St. ) vymena každých 60 tis. samozrejme s filtrom neviem či magnetky len vyčistiť alebo dať nové a taktiež či mi bude stačiť 1 liter oleja do Haldexu aj s filtrom. Ďakujem
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia combi 2012 DSG 4x4 kod CFHC

Príspevok od používateľa braga »

erik34 napísal:Pozdravujem potrebujem poradiť koľko litrov oleja potrebujem na výmenu v DSG prevodovke ( 6 St. ) vymena každých 60 tis. samozrejme s filtrom neviem či magnetky len vyčistiť alebo dať nové a taktiež či mi bude stačiť 1 liter oleja do Haldexu aj s filtrom. Ďakujem
hadam si to nechces doma vymienat sam ?ak ten olej komplet nevytiahnes co doma bez stroja neurobis tak ta vymena bude mat pofiderny vyznam
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Keď si nevieš ani zistiť množstvo oleja, určite si to nemeň sám doma. To nie je ako bymeniť olej v motore, treba na to stroj, ako píše kolega vyššie. Ak to urobíš bez stroja, polovica starého oleja ti tam zostane a menil si to zbytočne.
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Ja len otázku - na svojej predch. aute som mal automat od Hondy, a tam ten hydromenič mal výmenu systémom vypusť a nalej, akurát po prvej výmene sa interval dal na polovičný. Tie prevodovky mali nadštandardnú spoľalivosť (motor K24). Žiadny stroj na výmenu treba nebolo. Či je to s DSG rapídne iné?
erik34
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 31.08.2010 15:55
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erik34 »

jergusko napísal:Keď si nevieš ani zistiť množstvo oleja, určite si to nemeň sám doma. To nie je ako bymeniť olej v motore, treba na to stroj, ako píše kolega vyššie. Ak to urobíš bez stroja, polovica starého oleja ti tam zostane a menil si to zbytočne.
Chlapci ja som nepísal že si to idem meniť sám ja viem že sa to mení od tlaková so strojom ja som sa len pýtal koľko oleja ide do výmeny vraj 5,1 litra a pripadne mi napíšte sky okej je tam dobre dať to je celé ďakujem
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

To všetko má vedieť ten, kto má ten stroj na výmenu a preplach. K čomu to ty potrebuješ vedieť ? Teba má zaujímať konečná cena a dĺžka záruky v prípade, že niečo obsluha poserie...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

konečná cena by ešte bola v poriadku.Záruka je skôr na úsmev.Stačí si uvedomiť ako to tu v praxi funguje.Odhadujem na 10% počet ľudí ktorý tieto výmeny robia včas a pravidelne.A ešte na aute ktoré majú od počiatku.Obvyklé je...olej nik nevie,môže jedine veriť čo povie predošlý majiteľ.Ak sa vôbec niekto opýta,pretože často nevedia ani aký motorový olej predošlý dával.Dovozy -samostatná neznáma.Príde k autu kde sa to hemží otáznikmi,od km po tieto prevodové oleje. Takže to funguje inak.Príde prvé trhnutie,na rozbeh treba najprv nejaká procedúra a hop...čo keď je to olejom.Hľadá sa info o litroch a spôsoboch a niekam sa ide,je jedno kam.Dnes každý servis aj ten čo uvidí prvý DSG pokojne zoberie takúto prácu.Ale povedzme že to je solidnejší prípad.Majiteľ pristaví auto,to už v nejakom režime svoj problém má..a ide sa meniť olej.Ja som nezažil aby ktorýkoľvek servis overoval pre výmenou či je prevodovka ozaj úplne v poriadku.Vymení sa olej...to samé o sebe vie priniesť zmenu k zlému,čo predtým nebolo...to má tiež svoje príčiny kedy a prečo.Vymení sa olej..a majiteľ sa o deň vráti. Ako to je v skutočnosti ? Záruka ? Prečo asi nemením oleje v automatoch ? Zárobkove to nie je špatné...ale nie.Úplne mi stačí si vypočuť občas kolegu,..prišiel mi pi...ť že mu trhá,a že odvtedy čo som mu menil olej.Nemením a meniť nebudem,to by sa musela krajina zázrakom premeniť na krajinu slušných a čestných.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... a teraz druha stranka veci : akykolvek garazovy servis vymeni olejčok v déesgé, naleje nespravny typ (ze ich teda bolo zopar !!), nespravne mnozstvo (!!!!!) a o mesiac pride zakaznik ze mam problem.

Pokrcia plecami, poslu ho prec.

A zakaznik odchadza.

To je cele v slovenskej realite o uplatnovani prav spotrebitela. Zakaznik este zahromzi na internete a ked mu priamo napisu diskutujuci ze daj kery blbec to takto spravil, povedz meno servisu, uz sa odpovede nedocka.

Za takychto okolnosti necudo ze servisy ktore nemaju potuchy co robia... stale robia.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Možno nie je úplne zbytočné písať o týchto veciach,ale malo by sa ozaj otvorene.Aut je príliš,dvory servisov plné,to je tlak na rýchlosť prác.Nech si každý sám odpovie na otázku či to praje nejakej kvalite práce.Druhá vec hraničí zo záhadou,prečo si berú aj práce na ktoré nie sú zariadený doslova niekedy vôbec,ani výbavou ani znalostami. Vyslovene tých servisov čo sa špecializujú na automaty je hlboký nedostatok.Pri tom sú (až na výnimky) jediný garanti výmeny oleja tak ako sa má urobiť. To sú jediný ktorý sú schopný napr.takej veci že prv než vytečie olej vám oznámia...nerobte to,preto a preto.To isté platí u motorov.Ten šuflikant to nevie,ale ten dobrý to vie a dopredu (kedže vie) upozorní na veci ktoré sa z vysokou pravdepodobnostou stanú.Je nutné aby servis radšej upozornil na možné úskalia,je jedno či pre prevodovku,či pre peňaženku majiteľa alebo práve pre nemožnosť niečo garantovať.Ako by niekto chcel odo mňa výmenu rozvodov na sarom TDI 2,5 V6 pri 400 tis km.Pritom nikto dodnes nesiahol na mostíky,vačky hydrá...to urobí iba úplný ignorant.Aj u automatov platí čo platí,nie každý je blbovzdorný hydromeničový z predošleho tisícročia.Ja osobne by som si nikdy v automate chúlostivejšieho typu nedal meniť olej inde ako v samotnej opravovovni tých typov.
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

V ruzomberku je firma, ktora by som povedal, ze su naj na automaty co som stretol. Chodim k nim cez pol republiky ani ma nenapadne hladat niekoho v okoli.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No ale uvažuj so mnou.Ak si z Komárna napr. tak sa prebehneš tam a späť 700 km a u diesla by ťa stálo cca 35-50 e.-prejazdeného paliva.
Čo si vyberieš ? Kľud že to zveruješ do rúk odborníka alebo že si tých hoci aj 50 e.- ušetríš a v problémoch a z ďalšími stratami znechutený predáš auto ? Ak už technika čo si nutne vyžaduje niečo...nech to dostane.Inak treba kúpiť niečo iné a týmto veciam sa úplne vyhnúť
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

Pan Hlavaty, za Vami chodia ludia cez dve republiky. Ak clovek trosku rozmysla, naplanuje si to ako rodinny vylet a spozna tamojsie krasy a vsetci su spokojni.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pre úplné prkotiny sa to nerobí,ale olej v automate vie rozhodnúť o mnohom,treba si vybrať.Mnoho ľudí len nechce ísť do riešení ktoré im núkajú v ich okolí,pretože sú zamerané nie na vyriešenie problému samotného ale na zárobok,a teda na výmeny a nezmyselné a nepotrebné úkony.
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Ja uvažujem tak, že náš slušný alebo slušnejší Erik chce lacno nakúpiť 5,2 litra oleja a Lojzovi s mašinou to len hodiť do dielne. Šetriť sa musí veď sme na Slovensku.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných