Škoda Octavia Combi 1.5 Tsi EU6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jerry21
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02.04.2010 11:59
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia Combi 1.5 Tsi EU6

Príspevok od používateľa Jerry21 »

Čaute zvažujem kúpu tohto auta je to ročník 2017 ...čo poviete na motor ? Auto má nabehané okolo 175 000km ...teraz mám tiež octaviu combi 1.6tdi ročník 2010 len chcem skúsiť novšie niečo ...poradíte poprípade máte ju niekto ?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia Combi 1.5 Tsi EU6

Príspevok od používateľa ivko1 »

https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/5 ... oficialne/
A ked chceš tak nájdeš informácií kolko len chceš

Osobne keby mám nutkanie skúsiť niečo nové tak sa asi obzerám po niečom hybridnom, niečo na štýl Toyoty, čo netreba dobíjať niekde zo zásuvky
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia Combi 1.5 Tsi EU6

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Už je to dosť kilometrov..
Skús si predstaviť, ako to niekomu predavas s 250.000 km..
Kúpil by si to??
Jerry21
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02.04.2010 11:59
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia Combi 1.5 Tsi EU6

Príspevok od používateľa Jerry21 »

chalani som vám vďačný za vaše reakcie a ešte keby som sa vás mohol opýtať Škoda Octavia Combi 2.0 TDI čo poviete na tento motor ?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia Combi 1.5 Tsi EU6

Príspevok od používateľa oco13 »

Motor výborný - ako nový, ako jazdenka - už zarátaj ludský faktor. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia Combi 1.5 Tsi EU6

Príspevok od používateľa ivko1 »

Treba pochopiť jednu základnú vec, každé novšie auto je jednoducho komplikovanejšie.
Má viac techniky, má zámerne mnoho vycí vyriešených komplikovanejšie aby práca trvala dlhšie čo nahána peniaze servisu a to niekto musí zaplatiť.

Vieš prečo ja nemením auto z roku 2005? No preto lebo je maximálne jednoduché, nemá ani polovicu kurvítok čo má tvoja 1.6TDI z 2010 a preto nemám dôvod to meniť, lebo to je finančne nenáročné auto hlavne vdaka úplne jednoduchému atmosferickému 2,5i motoru

Ti chýbajú hlúposti ako Start & Stop systém? Aby si ho pokaždým vypínal, lebo ti bude liezť na nervy že v prvej križovatke so semafórom, či pri dávaní prednosti ti zhasne motor?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia Combi 1.5 Tsi EU6

Príspevok od používateľa seven549 »

ak mas tu octaviu este dobru tak ja by som pockal.ja osobne nekupujem nic kym ten bordel kovidy,vojny vo svete co teraz trva neskoci.ani telku mobil nekupim novu kym tie stare smart tv idu.netreba mi nic.sankcionujem vsetko.uz 1.5 roka chodim len do prace vyberam ucet a skupujem inu menu ako dolar a euro.

mam auta co malo zeru na servis su dobre ceny paliv stupaju ceny aut stupaju nikto nevie co bude o rok.uz unia zvazuje ze v nedelu bude zakaz jazdit.tie ceny aut este aj padnu ak nebude co tankovat.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia Combi 1.5 Tsi EU6

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zaujímavý prístup,a osobne som názoru že sa podobne zariadilo celkom dosť ľudí.Stúpajú "zásoby" peňazí ale či to je správne alebo nie,uvidíme,lebo šmahom prútika z nich môžu byť zajtra len zapalovače do šporáka,ale toto si už musí ošetriť každý vlastným softvérom ako sa dnes zariadiť.Čas ho buď potrestá alebo odmení.Krízové obdobie vždy trochu pohrká spoločnostou,jeden hore,traja dole.
S tým rozhodnutím by som tiež čakal minimálne na dobré časy,ale ešte skôr o ničom podobnom ani len neuvažoval.Sú rozhodnutia zlé od prvej sekundy,a to je jedno také
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia Combi 1.5 Tsi EU6

Príspevok od používateľa herin »

No veru p.Hlavatý máte pravdu..Dnes už si vôbec nie som istý či mať niečo našetrené na účte..dnes si už za tisícku nakúpim o dosť menej ako pred rokom..A je to aj vidieť na trhu s jazdenkami čo tak sledujem..také isté auto sa predávalo pred dvomi tromi rokmi za 10 000 eur sa dnes predáva za 11 000 a podobne..čiže nestratili na hodnote nič..
a pritom ako sa všetko vyvíja a aké su predpoklady, tak dnes možno kúpi zadávateľ to auto za /neviem trepnem/ 13 000 eur a o rok ho kúpi za rovnako prípadne aj viac..
Nové autá išli šialene hore a navyše ani žiadne pomaly nebudú...
Stačí si pozrieť cenníky pred 4 rokmi 3ková nová okta základ 14200 eur..dnes základ 20200..golf je na tom podobne..taktiež passat nový 5 rokov dozadu základ 21900 dnes základ 33 000....a kedže je tu inflácia kto to bude kupovať?
niccots
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 01.03.2016 16:52
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia Combi 1.5 Tsi EU6

Príspevok od používateľa niccots »

1.5TSI mal uvodne problemy s naladim SW (asi ako kazdy motor) - to spominane trhanie v clanku. Hodnotenie: komplikovana technika, prisne emisne naladenie, GPF, SW ladeny za pochodu. Zlozite rozvody na nastavenie.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia Combi 1.5 Tsi EU6

Príspevok od používateľa hjundai »

toto vypustil folcvagen do sveta? ked wagen tak tdi ta ne? diaagnostik v cene
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia Combi 1.5 Tsi EU6

Príspevok od používateľa mhlavaty »

niccots...Je to presne tak.Hrča problémov a každá prkotina ktorá príde je malá katastrofa.Tých pár ľudí čo sa v tej technike nestratia je iba kvapka v mori.Je tu niečo čo existovalo snáď iba v časoch Olcita,problémy už nečakajú na vyžšie nábehy ale prídu hoci pol roka od kúpy.Softvérové nerobky,technicke nepreverené,výdaje abnormálnych rozsahov.Pritom tie autá neponúkajú (okrem blbín) nič,čo by nemali autá spred dvadsiatich rokov.Z potrebných vecí nič,akurát sú to pokladničky do ktorých sa dá peniaze hádzať ale nedá vyberať.Myslené majiteľom,výrobca je presný opak.Vyrobí rýchlo rýchlo rýchlo,potom za odmenu majiteľom dovolí finančne dotovať odstraňovanie problémov ktoré nemal čas zistiť pre časový stres,a tak neustále posiela účty aj keď je auto dávno zaplatené. Typické pre Európu,som len zvedavý akú uhlíkovú stopu vidia na Ukrajine.Celkom som zvedavý až príde čas o týchto veciach hovoriť a zhodnotiť výsledok posledných 30 rokov snaženia ktoré práve dostáva ťažké rany..Celé to bláznovstvo radšej nekomentujú.Poučenie bude ako vždy,nulové
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia Combi 1.5 Tsi EU6

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Židovská múdrosť vraví a držím sa jej cely život :

"Nech sa hociako človek rozhodne, vždy sa rozhodne zle.."

Osobne neverím, že bude dlho trvať vojna.

Musi sa skončiť, inej možnosti niet.

Ked budú ceny ešte takto vysoko zo pol roka, príde taka recesia, že všetko padne dole, aj autá...

Stačí ich pol roka nekupovať a budu o 25-30% lacnejšie.

U áut, ako u všetkého platí, kupovať za max 10% z disponibilnych peňazí.
sevic6563
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 04.12.2009 10:59
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia Combi 1.5 Tsi EU6

Príspevok od používateľa sevic6563 »

Preboha chudák zadávateľ témy. Sem si ísť po radu každá téma ma odpoved Toyota alebo kúp 30 ročný šrot.

Chces BMW ? No kúp si toyotu. Chces elektro? Kúp si toyotu vsak načo nabíjať.
Chces novšie auto lebo máš 10 ročne a oni ti odporučia nekúpiť novšie ako 2005.

Sorry K veci. 2.0tdi okrem evo motorov zeru docela dosť oleja aj pri nízkych najazdoch. Ale jazdil som rôzne súperby octavie a pohode sa dožili 200-250tkm bez extra servisu. 1.6tdi by som sa u oct3 vyhol kvôli suchemu dsg a všade sa tiež riešia horšie vstrekovace
TDIdieselpower
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia Combi 1.5 Tsi EU6

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

odpoved pre jerryho: ak si pozries najnovsie "clanky" tu na prvej stranke autobazaru, zistis ze tie TDi su schopne neskutocnych najazdov, vid Skoda Octavia 537t km za 7 rokov, Superb 1.6 811t km za 11 rokov atd. Ak potrebujes vela jazdit tak nerozmyslaj nad TSI, nafta je u nas stale lacnejsia ako benzin a spotreba dizlu je tiez vzdy nizsia ako benzinu pri rovnakej kubature, takze tak.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], ljuk31 a 24 neregistrovaných