Skoda octavia benzin vs. diesel.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Od roku 2009 platí EURO5, kedy všetky diesle majú povinnosť mať DPF, opravte ma ak sa mylim.

Ten diesel na trasách 1-2km bude riadne trpieť.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

To je tvoje tvrdenie, 6,5 v reále neverím, možno podľa PC, ale natankuj v BA zlaté piesky, a v Žiline na shell dotankuj doplna. Potom sa môžeme baviť o spotrebe. Cez milión kilometrov, tankujem do dvoch nádrží cca 850 litrov, keď to delim počtom najazdených kilometrov medzi skutočnou spotrebou a PC je veľmi veľký rozdiel. Skúsenosti tak posledných desať rokov. A na embeckach keď som driftoval slovenské cesty to tiež potvrdzovali. Firemné fabie dve, tri octavie nájazd na každej 185000,stačilo, ešteže to bolí firemné malé nákladné autá.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Dep napísal:Od roku 2009 platí EURO5, kedy všetky diesle majú povinnosť mať DPF, opravte ma ak sa mylim.

Ten diesel na trasách 1-2km bude riadne trpieť.
Plus mínus, niektoré značky to tam dávali aj skôr, ale s normou euro 5 dpf.
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tom2014 »

Diesel nehľadaj. Nič proti ním nemám naopak sám vlastním momentálne auto s dieslovým motorom ale naozaj sa Ti to neoplatí na tie vzdialenosti ktoré uvádzaš. Najlepšie by bolo ak by si si mohol vyskúšať tú Octaviu II s benzínovou 1,6. Tak najlepšie zistíš či Ti vyhovuje dynamikou a pod. Ale podľa mňa keďže ideš presedlať z Felície tak dynamiky sa nemusíš báť. Na normálne jazdenie úplne ale úplne stačí a keď tam dáš LPG budeš vysmiaty. Jednoznačne si to vyskúšaj. Ja Ti radím z osobnej skúsenosti mal som požičanú Octaviu II 1,6 benzín + LPG áno bolo to len na 2 týždne ale úplne v pohodičke. Treba obehnúť zohľadniš situáciu, podradíš a ideš. Ak chceš predbiehať v ostrejších situáciách to si hľadaj auto inej kategórie. Priestor dnu + kufor ak to porovnáš s felíciou... So spotrebou si tiež nelám hlavu pri tvojom nájazde to nehrá rolu.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Nedá mi nezareagovať, nakoľko jazdím aj tú spomínanú feliciu aj octaviu 1.6, a mal som chvíľu kamarátovu 1.4 55kW O1 kým sa nepredala...1.4 bude dynamikou cca podobná felicii resp. v zrýchlení aj pomalšia, ale zase veľký kufor, relatívne lepšie pohodlie a bezpečnosť zato stoja. 1.4 bude celkom dobre sedieť aj v zákrutách lebo nebude mať ťažisko ako kladivo, toto veľa ľudí podceňuje. Takže vo výsledku bude aj tá 1.4 o niečo svižnejšia hlavne v zákrutách. 1.6 je o niečo silnejšia, o niečo svižnejšia, samozrejme nie zázračne. No ak niekto napíše na tú 1.4 že to bol omyl, tak ich ľutujem lebo by som nechcel byť mysľou tak nastavený že pod 100kw mi nič neni dobré, sám mám aj auto s 32kW a čuduj sa svete normálne sa odveziem. Samozrejme tá 1.4 neni raketa, ale to nikto ani nečaká, a v zákrutách vie byť prekvapivo svižná a že by nestačila, no neviem, tlačiť som ju ja ani kamarát čo mala nabehané 400000km nikdy nemusel nikde. Takže by som sa toho až nebál a nedramatizoval by som. Ak chcem výkon za každých okolností a hore kopcom potrebujem dobrzďovať zo 150km/h tak samozrejme nevolím 1.4, ak sa tam došmochcem 90 ale potom nemusím brzdiť lebo auto v pohode v tých 80-90 zahne tak mi stačí aj 1.4...a na posúvanie v kolónach a zápchach? - minimálne 6 liter V8 aby sa to netrápilo na 1 ke na pol spojky....
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

1.4je omyl by som povedal ze ho nemali zbytočne dávať do octaviie ten motor zrýchlenie z 0-100 14,2s čo sa už pomaly rovná mb 120 a spotrebu má rovnakú ako 1.6,ten motor tak do pola max golf ale ináč je to spoľahlivý motor

1.6 je o dosť sviznejzi motor do 12s, aj preto ze je pomerne nakrátko sprevodovany ako 1.4, na diaľnici točí pri 130 skoro 4tis otacok,ale to nevadí motoru chutia aj vyššie otáčky krutak je pri 3,800,keď už chceš grupu tak tento motor by som Ti doporučil nenáročný spoľahlivý a na LPG ideál lacné vozenie a náklady

a čo sa týka starého zadymeneho extrémne nekultivovaneho diesela tak to sa už na dnešnú dobu ozaj nehodí
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

1,6 vw je klasicka stara atmosfera. na dialnici bieda, mesto ok. V meste a na dialnici to bude brat okolo 9 litrov, mimo mesto 7 v pohode.

Na LPG sa prestavat da (na rozdiel od priamovstrekov).
parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parazit- »

Záleží od teploty okolia, ale pri trase dlhej 1 - 2 km bude viac či menej trpieť každý spaľovací motor, nie iba dieselový. Presnejšie pri každom studenom štarte bude ten motor trpieť a je jedno, či po naštartovaní prejdeš 1 km, alebo 200 km. Predchádzať opotrebovaniu motora studenými štartmi sa dá najsamlepšie obmedzením tých studených štartov. Alebo predhriať motor (olej). Čiže niečo v tom zmysle, že kvôli 1 km nebudem ten motor štartovať, ale využijem iný spôsob, ako sa tam dostať.
pavolh
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolh »

a čo tak toyotu prius, do 7500 e sa vojdeš, jazdiť to bude do 5L/100km ani LPG nepotrebuješ a je to extrémne spoľahlivé auto
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Prius bude mat hodne vela km.
A samozrejme, aj ked je to realtivne spolahlive - ako pri korejcoch, nahradne diely, hlavne karosarske budu dost drahe.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

pedro727 napísal:
trucker694 napísal:Pedro súbor nd vw group, pomer registrovaných áut s EVC k pomeru ukradnutých trčí vw group o jednu tretinu nad iné značky
Nikdy sa nechcem vrátiť k situácii že všetky embéčky v dedine boli biele alebo bledomodré s objemom 1049ccm
A spotreba Octavia II pri rýchlosti 120km/hod šesť a pol litra, je možná s podporou zadného vetra po rovine pri Novom Meste nad Váhom, obsadené vodičom bez batožiny, a desať litrov paliva v nádrži bez rezervného kolesá v kufry, bez klímy a zatvorené okná.
Apropo ryšavá, nič moc, y e bal som aj ciganku.
Som ti uz raz pisal toto nieje holeho pamatnik.
Pokojne sa zastav,mozme ist na dialnicu,zober aj manzelku a svokru ak sa zmestim do6.5 urobim to pre teba za palivo.
Chorvatsko tam ale to som siel cca 110-120 6.2l naspat 140 6.9l dvaja dospely+dieta+batozina aj s rezervou :-)
Po meste 10l? no to ano v zime ked skrabem okna, alebo len cisto mesto 2km tam a 2km spat , pripadne kolony inak nie.
Ja tej spotrebe tiež neverím...
Bavme sa o dlhodobom priemere a nie o jednej ceste do HR tam a späť. Ja ked idem s tým 2.5i takú cestu ako ty spomínaš tak tiež urobím 8-8,5l ale to nie je dlhodobý priemer, ten mám smelo 9-10l

Na spritmonitor, ked človek zadá Octavia rv05-10, 74-75kW s MT a minimum 5000km, tak to vypluje priemer 7,68l/100km čomu sa dá veriť. To čo si ty uviedol za to jazdia Fabie

Presne preto mám 2.5i a nie nejakú zadýchanú 1.6i, pretože rozdiel v spotrebe nie je až tak velký
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Za 7,3l/100km som jazdil v priemere s Octaviou 1.8 Turbo.
Priemer za 34000km: https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 67165.html
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

mam 1.6 ale jednotku, kratke trasy do 3km som jazdil tuto zimu - dlhodoby priemer 12.2, pokial bude jazdit casto mesto tak priemer v meste medzi 9-9.5, na dialnici okolo 9 (tachometrovych 140+ na tempomat) medzimesto sa da za 5.7 aj za 6.6 a to druhe cislo rozhodne nie si brzda dopravy, dlhodoby priemer 7.2-7.4 na 15kach gumach merane cca rok podla tankovania (palubak ukazoval to iste) trasy s prevahou mesta a dialnice, napriek tomu ze mam benzin mu aj tak odporucam 77kw dizel bez filtra lebo aj tie benziny vedia potrapit (klapka, lambdy, egr) naviac skoro vsetky po 200000 zacnu zrat olej
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Ivko uz si si to pretocil podla seba na priemer, ano moze byt pokojne aj 7,5l zalezi kto a ake trasy jazdi. V zime sa stane ze mam aj 8,5 na niektore natankovania, stojis pri aute skrabes okna co mam mat 5,5 na 5km trasy? Samozrejme obcas ide auto aj dlhsiu cca 17km.
Co uz mam napisat neveriacemu Tomasovi jednemu aj druhemu , aaale vsak v podstate mi je to jedno,myslite si pre mna za mna ze to zere aj 11l.
Len na okraj kod motora to ma BSE.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hádate sa tu o spotrebách ako malé deti na pieskovisku. Jediný smerodatný údaj napísal Mp3turbo v nejekej inej téme. Volá sa to "celkové náklady na vlastníctvo motorového vozidla". Tie si porovnávajte. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 62 neregistrovaných