Škoda Octavia 3 VRS - straca sa voda G13

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

JoyC
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 08.12.2008 18:04
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia 3 VRS - straca sa voda G13

Príspevok od používateľa JoyC »

Ahojte, mam problém zo strácaním vody G13
Skoda octavia 3 VRS 12/2013 CUPA motor.
Že to môže byť ERG ventil, alebo škrtiaca klapka, alebo potrubie. Keď jazdim , voda sa mi netratí, ale až keď zaparkujem a nechám cez noc v garáži sa mi na druhy deň aj polovica vytratí, až tak že ma informuje že tam nie je voda, resp málo. Skontrolujem a je pod minimom, a keď niekedy zaparkujem auto do garáže a nechám 2 dni cez víkend Sobota a Nedeľa, niekedy sa mi vytratí úplne a nie je tam ani kvapka a musim aj ca 2-3 dcl doliat.
Čislo na mna je 0041766119117 Jožo. Ak mi viete poradiť, a mali ste podobný problém len mi prezvonte, alebo napíšte sms vám zavolám. Ďakujem
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 3 VRS - straca sa voda G13

Príspevok od používateľa jaster-83 »

No ved pri takom mnozstve musi byt viditelne kde to tecie, po odstaveni prist viac x k autu, zhodit spodny kryt motora a pockat kde bude nakvapane. Da sa hocico aj pridat do okruhu cinidlo detekovatelne uv lampou
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 3 VRS - straca sa voda G13

Príspevok od používateľa seven549 »

tak ako uz bolo napisane nieco niekde je derave a tecie.a je to viditelne.je to mala diera a unik nastava pri ochladzovani a klesani tlaku v systeme.treba po odstaveni auta dat tomu cas aj pol hodiny a pocuvat sledovat.

kamos mal tak prekusnutu hadicu od kuny,na honde zacalo to tiect 20 min po odstaveni auta.stracal dost vody co jazda to 3 dcl.preto bolo potom vidiet ako ta voda z toho auta tecie.

ja som teraz riesil to iste na mondeu mk3.za mesiac som stratil pol litra.cize malo no uz 3x praskla lepsie povedane spravila sa minidierka na plastovej rurke pod motorom.cize viem kde hladat.a praskne kazde 3 roky cize zaruka nieje..je tam minitrhlinka na original plastovej rurke za 40 euro.krasne vidiet ako je oprskana zo spodu prevodovka vyschnutou nemrznucou zmesou oranzovou farbou.

na tom aute za tie roky je to uz 4x nova rurka aj termostaty pojdu nove.po 5-6 rokoch je to dobre menit preventivne.aby sa v zime dizel zahrieval normalne,nie po 20km.
marfan
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 28.09.2011 18:19
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 3 VRS - straca sa voda G13

Príspevok od používateľa marfan »

Mal som to na oboch RS s rovnakým motorom. V oboch prípadoch to bol chladič sania. Dal som oba VALEO a na jednom je už 90tkm a na druhom 40tkm najazdené a v pohode.
JoyC
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 08.12.2008 18:04
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 3 VRS - straca sa voda G13

Príspevok od používateľa JoyC »

Ďakujem chlapi skušal som to, kryt dole a dal kartóny, teraz večer som volal z jedným a že mal ten istý problem intercoler prasknutý tak skúsim v Utorok o týzden dať vymeniť a dám vám echo či to bolo to. Ďakujem veľmi pekne za každú radu. 🤝
marfan
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 28.09.2011 18:19
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 3 VRS - straca sa voda G13

Príspevok od používateľa marfan »

Na týchto motoroch to tečie buď cez prasknutý IC (najčastejšia vec), cez tesnenie pod hlavou väčšinou na treťom valci to býva fúknuté a už sa vyskytujú aj prasknuté hlavy.
Cez EGR to môže byť jedno z 1000 problémov z vodou.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 3 VRS - straca sa voda G13

Príspevok od používateľa mhlavaty »

JoyC napísal: 31.05.2022 20:54 Ďakujem chlapi skušal som to, kryt dole a dal kartóny, teraz večer som volal z jedným a že mal ten istý problem intercoler prasknutý tak skúsim v Utorok o týzden dať vymeniť a dám vám echo či to bolo to. Ďakujem veľmi pekne za každú radu. 🤝

Prv ten IC treba overiť na tesnosť.Demontáž je silne zážitková pre jednu nedostupnú skrutku,tak ak to bude vymenené zbytočne to bude na infarkt.Oni na to zbojníci prišli od nejakého ročníka tú skrutku nedávajú,proste sa už nedáva a ostane to v tom bode neupevnené.
martinhovec
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.08.2023 15:42
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 3 VRS - straca sa voda G13

Príspevok od používateľa martinhovec »

Zdravim, mam podobny problem, ked jazdím maly úbytok, ak stoji uz hlasi a nádobka prázdna, kazdy tyzden aj 0,5litra, navyse mi nezopina ventilator chladenia, ten mi zopinalo aj v chladných dnoch a malo dojazd aj po vypnutí motora, teraz vobec, poistky vyzeraju ok, vykon motor ma, vag hlasi chybu egr 19206,

Motor cupa vrs 2015
Najazdené 195tisic, rozvody este nemenene


Egr chladic, vodná pumpa alebo spomínaný intercoller?
Samozrejme rozvody a precistenie egr

Vdaka


EDIT vyzera to na intercooler skutocne, zajtra prekontrolujem kamerou
fzubaty
Príspevky: 1623
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 3 VRS - straca sa voda G13

Príspevok od používateľa fzubaty »

Úprimne, je to odvaha pri tých kilometroch a veku auta mať pôvodné rozvody.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných