Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa herin »

Lubo ty píšeš že nebudte na neho zlí?ísť s takým autom na takú dlhú trasu je totál nezodpovedné..
Veď možno príde vytriezvenie...zakladný paušál odťahovka zo Slovenska 60 eur/v cene 20 km/ a každý další km 1 euro :) ked mu to prdne 500-600 km od Slovenska tak odťahovka vyjde aj s dialničnými poplatkami viac ako je hodnota toho auto s ktorým tam prišiel..a myslím, že cenovo bude stačiť aj 300-400 km aby sa tomu vyrovnalo...
Dá sa ešte vykryť z PZP pokial to má v asistenčných službách odťah zadarmo do najbližšieho servisu a myslím noclah na dve noci...
Je niekedy až neskutočným paradoxom, že niekto má prachy na 2000 km cestu/palivo, dilaničné nálepky, mýto-ešte k tomu/ a samozrejme ubytko pri tom "slovenskom" mori, ale na servis auta nemá...poniektorí slováci sú nepoučiteľní...aj moja bývalá kolegyňa si zobrala s priateľom pôžičku,aby mohla ísť do turecka a celý rok to po 120 eu r mesačne splácala :40bd:
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Odtah 1000 tam, 1000 naspat, pri dnesnych cenach nafty + dialnice poplatky a myto, amortizacia ......to uz je zaujimava cena len cisto tieto naklady, bez nakladov na cloveka.... + samozrejme firma musi vykazovat aj zisk a nerobit to ako charitu
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci - jemu to auto ide a ako som písal s celkom mrtvou spojkou (nedala sa vyšlapnuť) sme najazdili mnoho km po slovensku. starí šoferi by vám poradili ako trafiť otáčky na preradenie bez spojky. Prípadne pohnúť sa do križovatky na dvojke na štarteri.
Máte tolko asistentov a barličiek v autách, že ste zabudli jazdiť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, lenže teraz trochu krivdis.
Keď sa na na 405 zlomil taký biely plast a spojkovy pedál padol dole, nebol problém dať 3.-4. a prejsť hoci aj 300 km.

Min mesiac mi znicoho nič ostal visieť pedál spojky na 508, v najväčšom lejaku, na konci diaľnice-zjazd a veru, zapotil som sa, kým som prišiel na to, ako sa pohnúť ďalej, lebo automaticka ručna, štartovanie tlačidlom a nefunkčný pedál spojky je situácia,s ktorou inžinieri asi nepočítali... :40bd: ...

Na internete som si prečítal pár komentov, všetci údajne čakali na odťah, či vozík...,tak to sa mi nechcelo čakať... :3c90:

Takže, možno to niekomu pomôže: najprv odpojiť-vypnut ručnú brzdu, zaradiť 3.stupeň a takto naštartovať a samozrejme pohnúť sa.

Netreba si všímať tých otrasov, 2-hmota dostane zabrať, bez srandy, nech nezažijem, neuverím, že sa nedá zaradiť rýchlosť,ale ani vybrať . Zlatá 405-ka.

No a potom,nezastavovat, až v servise.
V mojom prípade cca 50 km, cez dediny,cez semafor,na červenú, zákon schválnosti....
:3c90:
Áno, valček spojky začal prepúšťať. Sranda bola, že kvapaliny bolo dosť,nikde ani fľak.
Oprava za pár eur.
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 13.07.2022 12:58, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa oco13 »

Nebolo to myslené konkretne na niekoho, ale na celé to stádo ....... čo sa dnes motá po cestách. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Bohužiaľ, dnes sú také autá, že keby ich rozdávali zadarmo, tak ich normálny človek nezoberie... :40bd:
No a poniektorí si ich dobrovoľne kúpia.., ako aj ja... :3c90:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa oco13 »

Problém nie je v autách, problém je v luďoch.
Jedni prikazujú niečo o čom nemajú šajnu, druhí nakreslia a vyrobia niečo čo je nezmysel a reklamou to vnutia ďalším sprostým. Teda stále je to len o luďoch.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa jalabert »

Prva vec - ako tu uz niekto spominal, pre istotu preverit ake asistencne sluzby mas v ramci PZP (napr. odtah, hotel, pokrytie cesty domov).

Druha vec - aj v Chorvatsku maju mechanikov, dokonca nie kazdy z nich chce zodrat turistu...
Nerozumiem autám...
kubco23
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa kubco23 »

Potom daj vedieť ako si dopadol už len pre poučenie iných a zaujímavosť.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa Thomasl »

Bola by tu ešte jedna možnosť ,zavolať bratovi ,nech príde skor domov ,nahodi vercajk do auta a šup do Chorvátska vymeniť spojku na parkovisku,istý Kevin Wiliams v Anglicku to robí na počkanie pred domami zákazníkov......
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi - dvojhmota

Príspevok od používateľa seven549 »

ja nemam ziadne pojistenia aj tak to trva kym sa o 3 rano niekto zobudi a pojistovne auta starsie ako 9 rokov uz len tak nepojistia.a asistecia ze ma odtiahnu do servisu je prd platna.riesit to treba hned,co sa neda pri takom mnozstve ludi na cestach.aj tie zachranne systemy su vytazene nonstop teraz v lete.

v takom pripade spojky,treba ist autom co najblizsie k slovensku hoci aj 90tkou a mat doma pripraveneho kamosa ktory dobehne.a najlepsie je mat pripraveneho takeho co ma aj dodavku aj prepravnik.

ja za 14 rokov jazdenia po zahranici uz to riesim tak,ze kolega na vozik-prepravnik nalozi druhe auto,pride na miesto kde som,vylozi nahradne,nalozi pokazene a kazdy ide dalej svojim cielom.kedze je to kamos platim len vydaje na cestu.

a to iste spravim,a aj spravil som,aj ja prehno.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných