Skoda Octavia 1,9 tdi - reklamacia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

noro83
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.11.2017 11:56
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1,9 tdi - reklamacia

Príspevok od používateľa noro83 »

dobry, poprosil by som o radu, kupil som auto v autobazare, ktory mojou vinou a naivitou som veril sprostredkovatelovi a naletel som na jazdenku ktora okrem viac vad ma pretočene kilometre, auto som vybral cez liezingovu spoločnosť, quatro, na aute som zbadal viac vad ako je aj buchnuty elektron čim jazda je taka ako na koni, čelne sklo 3 bodky ktore su na mieste kde menej vidieť , atd, auto by som chcel vraťiť kedže bez udania dovodu mam na to 14 dni už len necele 3, poprosim o rozumnu radu čo dalej ked sprostredkovaťel auto speť nechce, vyzval som ho na pokus o zmier že skutočnosti a vady čo hlavne su pretočenie odomeru, rešpektujem stym že ako bolestne za čelne sklo elektron a pretočeny odomer akceptujem chcem vratenie 300 eur mam šancu vobec ?alebo len zbytočne naťahujem a spravodlivosťi sa ajtam nedopatram
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

tá posledná veta to vystihuje . . :41c2:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Názov témy , nijako nevystihuje ZADANIE témy,

bolo by dobre ZMENIŤ NÁZOV TEMY ,
napr. na :

Ako reklamovať CHYBY vozidla zakupeneho v autobazare ?

NAPRIKLAD.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

len pre svoje svedomie a ak mas na to velmi vela casu a trpezlivosti a ake-take znalosti, tak hned riesit dohovorom, alebo sudnou cestou ... preco hovorim o tom takto je velmi jednoduche a vystihol si to poslednou vetou a hlavne ak je kupa v yyy...ale aspon si povoes, ze si skusil.. inak by som mal k takemuto sposobu kupovania auta a toboz jazdenky taky komentar, ze by si sa urazil k smrti...zatial vela stastia...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Ked si auto kupoval tak si bol taky zaslepeny ze si skackajucu jazdu a bodky na skle nevnimal? Na to ti kludne povedia ze si vcera chytil ty jamu a sused ti vyďobal sklo. Co sa tyka stocenych km tak toho by som sa chytil a pytal si 1000e a nie 300 kedze sa bazar španuje
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nam volakedy davno povedali, bili ta, bili ta ??? nemal si sa dat !!

take iste plati aj v pripade o.jebovania

cloveku bolo danych dost vela zmyslov a celkom dobry rozum, stacilo by iba cast z tej casti pouzivat a nemusel si byt kde si :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Nebol to náhodou ten autobazár ktorý má v názve 3 rovnaké písmenká? A nemáš aj v zmluve napísané, že nekupuješ auto ale súbor náhradných dielov?
Najrozumnejšie čo môžeš urobiť je zájsť za nejakým právnikom nech ti povie aké sú tvoje možnosti.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

no praveze autobazare spadaju pod zakon o stocenych km teda jedna sa o trestny cin a ak ma to relevantne dokazy tak budes v prave tymi dokazmi su zmluva kde by si to mal mat uvedene teda pocet km pri kupe a vypis z origanal servisu o prehliadkach a stave km v ziadnom pripade neuspejes ak pozeras stranku SEKA.SK ak take nieco mas sup ho za pravnikom a ten im posle pozdrav dalej uvidis ako sa zachovaju , ohnuty elektron a sklo neporiesis to sa ti mohlo stat hoc aj dnes
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ano. V zmluve je istotne stav odomera pri predaji a taktiez samotny autobazar auto nadobudol s istym poctom kilometrov na odomeri, o com ma istotne zaznam. Takze ak sa chce niekto sudit s predajcom, ktory podla tych papierov nijak nemanipuloval s km, tak len vyhodene peniaze do vzduchu. V autobazaroch su casto auta, ktore mali uz x majitelov a ani samotny autobazar nema povinnost kontrolovat skutocny stav km, kedze dopatrat sa k spravnemu udaju je casto nemozne.
Takze smelo do toho, ak disponujes znaleckym posudkom, ze k manipulacii s odomerom muselo dojst priamo v bazare. A este by bolo fajn mat predajnu zmluvu od predchadzajuceho majitela, kde je udaj o kilometroch, ktory sa zjavne nezhoduje s cislami pri tvojej kupe.
A tie ostatne chyby? To snad ani nemyslis vazne... Kupoval si jazdene auto. Mal si moznost ho nechat prehliadnut, pripadne kupit ine...
A ze si na dake stocene kilometre prisiel az po kupe, no...
Ako si na to prisiel po kupe, zrovna tak si mohol aj pred kupou.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ďalší odborník, čo išiel kupovať auto a mal za sebou maximálne nákupy v pekárni.
Tu na fore je minimalne dvadsať tém týkajúcich rád ako postupovať pri kúpe motorového vozidla. Nekupujem chlieb, ale auto.
Sorry nie si prvý,ale ako čítam ani posledný čo sa oje3kal pri kúpe auta. Hold to je dnes národný šport, oje3avanie. :4012:
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Chlapi, zase tu vacsina, cest vynimkam, zbytocne pindate... Ved nie kazdy clovek kupuje auta, takze nema informacie, nieje to pre neho rutina, takze sa stane, ze sa sprava hlupo... Ako on, aj vu robite blbosti v inych oblastiach, ktorym sa nerozumiete...
Neviem to naisto, ale predavajuci zodpoveda za vec, ktoru predava a teda aj za to, ci predava auto so stocenymi km... Na druhej strane, dokazat, ze boli stocene, to by som chcel vidiet, ako sa to da... Verim tomu, ze udaj v seka je len informativny a nemoze byt pravne relevantny. A to uz nehovorim o dobkach na skle a ohnutom disku. Ved si kupil pouzivane, opotrebovane vozidlo. V zmluve isto nemas, ze jednotlive diely su v 100% stave...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Iste, ale cas a aj informacie teraz hlada na fore, kde je plno toho o tom, ako nakupovat. Zvlastne, ze ked je daky problem, tak si uz ludia najdu cas a aj obetuju pismenka???
Az po kupe? Nie, tomu neverim, dnes internet a google pouziva snad 80% populacie. Takze neni problem ziskat dake informacie.
By ma zaujimalo, kde a ako dotycny prisiel na to, ze ten autobazar manipuloval s tym odometrom...
Ked idem do obchodu, tiez radsej zavolam manzelke aku salamu kupit, aby som nebol vyhreseny.
Tu niekto chce povedat, ze chcel auto, tak prve co sa mu pacilo (vlastne uz nepaci) kupil a este k tomu na uver/lizing, bez toho, aby sa venoval jeho stavu?
To tak u auta v autosalone, nie vsak v bazare.
Na druhej strane co ocakavat?
Neznamy vek auta, neznama motorizacia.
Akurat informacia, ze Octavia.
Drviva vacsina Octavii je, ci boli ako nove zakupene firmami.
A ze niekomu po kupe vadi oskrety elektron a dake tri bodky na celnom skle kde je menej vidno???
To mi zavana spekulovanim zo strany kupujuceho.
Mozno nasiel lepsiu ponuku a chce vycuvat, tak hlada zamienky.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Ja ti rozumiem...
Neviem, co je za tym, tak ho nechcem odsudzovat a posielat ho dopekla ako to tu robi takmer kazdy kazdemu.
Ale predavajuci by nal mat daaku elementarnu zodpovednost za to, co predava. Nehovorim o skle a disku, to su blbosti. Ale ak bolo auto stocene, urcite by to zistil skor ako kupujuci...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Áno 80% populácie sa riadi googlom internetom. Aj ja som minule robil cisársky rez podľa googlu, a zarezal som novorodencovi do zadku.
Kua, raz tomu nerozumiem, nemam ten spravny grif ohlásim znameho, neznámeho, kolegu dam par eur do papule a budem si istejší kde dam niekoľko sto eur. Šetríme na nespravnom mieste, a potom to plačeme ako ďalej. :4012:
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

Veľký odrb bazárov . Ak vozidlo predávajú ako KOMIS tak so stočenými kilometrami neuspeješ. Majiteľom vozidla nieje Bazar ale pôvodný majiteľ .

Ešte to trošku doplnim . Bazár predáva (stočené) vozidlo ktoré mu pôvodný majiteľ v bazare nechal a pisomne ho splnomocnil na predaj vozidla. Bazár je len akýsi sprostredkovateľ predaja .
Naposledy upravil/-a Cumo v 29.11.2017 21:59, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných