Skoda Octavia 1,9 tdi - drnkotanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patrik.mihal
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.12.2019 14:21
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1,9 tdi - drnkotanie

Príspevok od používateľa patrik.mihal »

Dobrý deň prajem, chcem sa opýtať, čo môže spôsobovať divné suštanie, alebo drnkotanie, poprípade akokeby kamienky, alebo bordel buchal pri kladke, v blízkosti pravého kolesa

Octavia 1,9tdi 81kw 2002
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Opíš to presnejšie,kedy ako,po štarte alebo stále,reálne to nikto nevie vypočuť ani pozrieť,musí byť výborne opísané
patrik.mihal
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.12.2019 14:21
Zdieľať na Facebook

Drnkotanie

Príspevok od používateľa patrik.mihal »

Jedna sa o stály zvuk, vytvára zvuky...drkoce to, čisto mi to príde akokeby to boli skalky, bordel ktorý trasie a vytvára zvuky, je to pravidelne, raz menej raz viac to počuť, počuť to hlavne v oblastí kladky, kvôli tomu som aj vymenil napinaciu kladku, všetko aj remeň, skúšal som to naštartovať bez tohto, zdalo sa že to nebolo počuť, a znova to počuť, ono to na nejaký čas prestalo, a teraz znova...myslíte že by to mohla byť aj spojka? Poprípade klimatizácia? Alebo vznikla nejaká vôla ? Inak na výkon auta to nemám žiadny vplyv.
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Kladku si vymenil celú?
Volnobežka alternatora alebo vodna pumpa.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Oplatí sa zhodiť drážkovaný remeň a pokiaľ to je niečo z tých vecí ako klíma,kladka altík tak zvuk zmizne.Od tej základnej skúšky sa potom pátra ďalej.Ak zvuk zmizne,sa ručne skúša všetko,či nemá ložisko vôlu,a či ručným točením sa nedá niečo podozrivé zistiť
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných