Škoda Octavia 1.9 tdi - DPF filter poblém

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lotorlm
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10.01.2009 14:28
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia 1.9 tdi - DPF filter poblém

Príspevok od používateľa lotorlm »

Zdarvím!

Mám octáviu II 2007 má 104.000 km a mám problém s DPF filtrom. Bol som v Škodovke kde mi cez počítač čistili ten filter.musel som ist po dialnici tak aby otáčky boli okolo 2500. Ked to dokončili, tak mi doma začala svietit kontrolka motora. Bolo to "vadný snímač tlaku vo výfukovom potrúbí-signál príliš velký"nedalo sa to vymazat. Dáko som si to nevšímal a behal som na tom takych 5000 km niekedy mi prestal reagovat plyn ale po pár sekundách zas šiel. Teraz som sa do toho pustil, vymenil som ten snímač (idu do neho take dve hadičky) a kontrolka motora zhasla a začal mi svietit ten filter a píše že je vadný filter. Dal som tam nazad ten pokazený a po pár kilometroch začalo blikat žhavenie a kvičat že "motor do dílny" neviem čo s tým mám urobit.

Prosím o radu :300f: urobte niečo prosím. :-\

Škoda Octavia 1.9 tdi 77kw
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

navštíviť servis, čo by si chcel počuť?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja by som povedal ze uz prisiel cas na to aby si vynechal autorizovany servis a isiel za niekym kto sa s problemom vysporiada tak ako treba... na urovni...

garazovy majster co tomu NAOZAJ ROZUMIE. Vela je takych. Ti lepsi dokonca aj vypinaju DPF uplne a uz nikdy s nim nebudes mat problem na rozdiel od autorizaku ktory budes navstevovat kazde tri mesiace az sa na to vyseres.

a dovolim si crosslinkovat dve temy navzajom kde som zrovna tot nedavno (pred hodinou) rozpraval o autorizovanych servisoch - vidis napriklad ten tvoj si NEVIE DAT RADY napriek tomu ze maju skolenia, manualy, prirucky, dielenske postupy, armadu ludi co mozu navzajom konzultovat, original diagnosticke pristroje za milion ktore nevedia pouzivat. A samozrejme nie si prvy klient co ma oktaviu DPF...

a vidis, hovienko z toho.

hmmmm... skoda.


http://forum.autobazar.eu/volkswagen-pa ... 65-15.html
PEP123
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 13.09.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PEP123 »

Moja rada treba najst chalana co sa rozumie kodovanim riadiacich jednotiek cize vie kodovat prepalovat softver v pocitacoch ten ti to vie vipnut v motoraku a ked to budes mat tak rozeberes fap filter cize katalizator aj tak sa to da nazvat narobis do neho diery aby mal lepsiu priechodnost vyfukovych spalin a mas po probleme uz sme to u nas riesily vela krat a proste ked to nejde a stale sa problem opakuje tak to riesime takto a pokial viem nikto sa nestazoval a auto chodi normalne
Peugeotak307
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 13.02.2010 20:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peugeotak307 »

PeP 123 podla mna si este FAP ani nevidel....sorry ...az tak jednoduche to nebude...... :4012:
lotorlm
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10.01.2009 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lotorlm »

chcel by som vediet najlacnejší sposob ako ten problem odstranit. či sa to dá dáko vyoperovat von, dat tam obyčajný katalizátor nakodovat riadiačku a pokoj-čistá hlava.akože auto behá ako má, nešetrím ho ked je zohriate mu dávam ale chcem to auto predat a chcem aby aj zakaznik bol spokojný a mal pokoj a nesvietilo mu tam kadečo.aby ked to napichne na počítač mu nevyhodilo žiadnu chybu. vyplácat noví filter sa mi dáko nechce draho.
Ja by som najradšej vybral budíky, vytiahol žiarovočku dal ju do klieštikou a urobil PUK! :d :D
judes
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 07.05.2009 21:43
Bydlisko: okr. N.Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa judes »

lotorlm pozri tento link http://www.fapoff.cz/ tam ti ten fap prerobia a budeš mať pokoj.
Peugeot 407 2.0 HDI sedan bez Fap.
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

fap off viem aj ja, potom už len mechanicky vymontovať
janosik93
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 15.10.2009 14:31
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janosik93 »

zabehni za Alpiners2, ten s tým dá rady :2f93:
Tigervzoo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 17.11.2007 20:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tigervzoo »

Keď už vypnuť DPF softwerovo tak aj treba mechanicky. Nikdy nie len SW, lebo sa to vypomstí.
SEAT 1,9 TDI
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

U nás v práci teraz jednomu klakol DPF na Tourane 1.6TDI , nech mal niečo cez rok, najazdené neviem či vôbec 30tkm, oprava vyše 500€, aj ked denne dochádzal +- 15km , ale jazdil úsekom kde nezaradil ani posledný kvalt - úzka klukatá cestička kde šiel rýchlosťou 50-70km/h, priemernú spotrebu mal na hranici 4-4,5l/100km.

No a k tomu vykuchaniu, už sa neviem dočkať kedy sa to bude fyzicky na STK kontrolovať
superb10
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 16.08.2007 17:03
Bydlisko: Ruzomberok
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa superb10 »

tak tak....uvedomte si ze to DPF tam na nieco je!!!!!!
uz nech to zacnu kontrolovat a riadne pokutovat
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: matoporuban a 25 neregistrovaných