Skoda Octavia 1,8 - lambda sonda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1,8 - lambda sonda

Príspevok od používateľa jouwy »

Dobry den na octavke 1,8 20v bezturba kod motora AGN je jedna alebo dve lamdy ? A aka je znacka denso ? Alebo oplati sa skor kupovat s buracky nejakej pouzivanu ale origo kus ?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

denso do nemeckeho motora nepatri.kup novu bosch.kolko ich tam je zistis ked pojdes po vyfuku.
jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jouwy »

To viem ze ked pozrem tak budem vedet ale nemam kedy tak ci niekto nevie na 1,8t su dve tak ze ci aj na tejto bez turba
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

SĂş dve
mb136
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.06.2009 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mb136 »

Iba jedna, mám 1.8T AGU a je len pred katom... bez turba je to isté, na AGN je tá istá lambda ako AGU - 06A 906 265 F (podľa ETKY).

Dve lambdy mali novšie 1.8T. S "elektrickým" plynovým pedálom od roku 2001 hore.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano som si to pohľadal a je to ako píšeš,je jedna pred katom.Už som roky nevidel ten motor,ale čo som tak pozrel do diagnostiky,tam je lambda zdiagnostikovaná doslova na atomy,tam naozaj netreba špekulovať či dobrá/zlá
jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jouwy »

Super dakujem vam ;) a mhlavaty nechapem :)
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

že sa ľahko dá zistiť či je dobrá alebo nie.... kúp si novú je to lacná vec veď ani nepíšeš prečo ju chceš meniť ale načo, rovno si kúp a bude....
jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jouwy »

Auto nema tah striela do vyfuku dusi ho , bol som na stk a povedal ze je ko ale ze ide nejde ide nejde ako sa jej chce ze ju mam vymenit :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Preto je nutné ísť cestou diagnostiky ale ešte lepšie oscila u lambdy,aby sa ujasnilo s akou zmesou motor pracuje.Jednak sa ujasní že problém vôbec býva mimo lambdy a vlastne aj to,že jej výmena nič nerieši takže vyhodené peniaze bez dobrého výsledku.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ako pisal mhlavaty-najvatsou pravdepodobnostou je na vine uplne nieco ine ako lambda.U tych motorov sa zvyknu lamat,prasknut hadice odvetravania klukovej skrine.Pri tej diere nasava falosny vzduch a problem je na svete.Samozrekjme presnu chybu musi urcit diagnostik,a nie my od PC.Takisto v hre su aj ine diely,co moze sposobiut zlu zmes paliva a vzduchu.Dobreby bolo merat aj tlak paliva.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zvlastne mi pride ist s pokazenym autom na stk, ale tak urcite preslo aj tak... lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja iba doplním avelmaka v myšlienke toho že je prisávaný vzduch,ono to má ešte jeden efekt navyše,stúpa spotreba oleja.Cez odsávanie takto vzniká prievan skrz motor a odchádza olejová hmlovina,preto nikdy nesmie byť netesná mierka oleja ani nalievacie víčko a pod. lebo vniká prievan skr motor
jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jouwy »

Moze toto vsetko sposobovat aj to ze nenamera emisie ? Presiel som lebo ona neslaale potom ked pridal plin vo vysokych otackach naskocila problem je len v nizkych otackach ked su otacky nad 3000tak ide a je vsetko ok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to trocha inak.Vnízkych otáčkách ak sa prisáva napr falošný vzduch,tak nesmierne ovplyvńuje chod,pretože je v pomerne vysokom pomere k nasávanému vzduchu.Ten pomer sa otáčkami mení,a podiel toho falošného bude stále menší k obrovskému množstvu ktoré sa vo vysokých otáčkach ženie do motora..V tom je celý zázrak

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných