Skoda Octavia 1.6 74kw, 1997, AKL

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

16oktavia74kw
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 25.07.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1.6 74kw, 1997, AKL

Príspevok od používateľa 16oktavia74kw »

Caute chlapy, mam tak problem s mojou oktaviu, ze nechce mi startovat, ale vzdy iba prvy start za studena, pokial prvy krat nastartujem tak potom vsetky dalsie starty uz idu samozrejme pokial ju zas nenecham 6 hodin stat vypnutu.. otocim kluc odpali ako by chcelo nastartovat ale nenastartuje a zhasne.. Uz neviem co s tym moze byt, nemate nejake napady? Prestalo mi ukazvat aj ikony pri startovani ako je kontrola immobilizera pri starte olej jedine co mi ukazuje je baterka a airbag a ked tak zatiahnuta rucna brzda a nejdu mi rucicky na budikoch ale ta chyba s budikmi sa mi stala nedavno so startovanim bola uz davno predtym, tak to sa toho asi netika. diagnostika vypisala hallova sonda no pri nastartovanom motore tato chyba zmizla.. Dik za vsetky rady
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Ked ti vypisalo chybu vymen senzor bez otalania.az po tom sa uvidi ako ovplyvni start.
16oktavia74kw
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 25.07.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 16oktavia74kw »

no jo no, len je ten snimac pod hornym rozvodovym kolesom musel by som to dat cele rozvody zhodit a vymenit, neda sa to nejako inak odskusat? dalo by sa to este dat na osciloskop co ma napada, ale ten nemam tak to predsa budem musiet dat vymenit ja len ze ked pri zapnutom motore potom ta chyba zmizla ze ci to vobec moe byt tym lebo vymazal som pamat zavad a potom to tam uz nenaskočilo
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Mal som na mysli senzor na kluke.Ten je zaklad pre vsetko.RJ samozrejme ma limity kedy ho akceptuje ale tieto vecicky maju svoje dni.senzor na kluke mas za 15 min.vymeneny je vedla olejoveho filtra a konektor je vpredu.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Voda ti nemizne?aj ked len v malomm nozstve?
16oktavia74kw
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 25.07.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 16oktavia74kw »

Ten senzor na kluke som mal včera vytiahnutý skúsil som ho prestartovat a to iba točilo naprázdno bez odpaľu tak preto si myslím že tým senzorom to nebude lebo ja vždy keď štartujeme tak odpáli a zhasne a tiež by mi Adi vypínali motor za jazdy keby zo je kľukovým senzorom. Už zo koze byt podľa mna len tým na vačky alebo riadiacou jednotkou podľa mna. Čo si o tom myslite? Keď vždy je problémový len prvý štart zastudena
16oktavia74kw
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 25.07.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 16oktavia74kw »

Voda veru nemizne
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pomoze osciloskop. Diagnostika snimaca otacok klukoveho hriadela i hallovho snimaca pomocou osciloskopa trva par sekund a vysledok je jasny. Ziadnu vag com diagnostiku netreba.

Ak je vytiahnuty snimac otacok tak motor nenastartuje. To je logicke.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Chcel som ti napisat este dalsie veci co to mozu sposobovat ale ked si napisal ze diagnostika ukazala senzor tak urcite stoji za vymenu.Naco skusat dalsie veci ked prvorady senzor musi byt bez debaty.Tieto halove snimace niekedy nemusia zachytit ci maju a tak a aj ked zachytia moze byt snimanie posunute.Nemam rad ked sa vsetko poskusa a potom sa nevie co pomohlo.Mozes mat zly palivovy filter, tecuci vstrek moze napusat benzin cez noc do sania, sanie moze byt vadne a klapka v nom sa nevrati do zakladnej polohy po tych rokoch,a nakoniec relatko na cerpadlo.
16oktavia74kw
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 25.07.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 16oktavia74kw »

No nič chlapy, začnem tou výmenou toho snímača na kluke potom Vám poviem či pomohlo
16oktavia74kw
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 25.07.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 16oktavia74kw »

a neviete keď som to mal pripojené na diagnostiku vôbec mi nechcelo ukazovať niektoré veci ako napr teplotu motora aktuálne otáčky, ukazovalo len natočenie klapky a ešte pár veci. čím to mohlo byt? Preto si aj myslím či to nemôže robiť riadiacu jednotka lebo som sa dočítal že aj ta robí to že obtiažna studený štart a potom všetky ďalšie v pohode. Niekto tu písal reset ecu motora do základných hodnôt myslite žeby to nepomohlo?
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

To chces zacat menit senzory, kable kus za kusom az nahodou zistis, ze kde bola chyba? To mas tolko penazi?

To ze diagnostika (pocitac) vyplul chybu so snimacom klukoveho hriadela vobec neznamena, ze senzor je vadny. Bola to aka cbyba? Zapisana v historii ako nahodna chyba? Trvala urcite nie, kedze motor vie nastartovat.

Pocitac len zaznamena chybu v elektrickom obvode. Medzi snimacom a riadiacou jednotkou sa nachadzaju este kable. Jednak kable samotneho snimaca potom kable veduce do riadiacej jednotky a potom, su tam este kable, cez ktore ide napajanie inych spotrebicov. Napriklad startera. Ak je blby starter, alebo je zle utiahnuty spoj ci kostra, tak elektromagneticke pole kabla startera pocas startovania dokaze pretienit signal snimaca klukoveho briadela. A mkzes menit suciastky do zblbnutia....

Najdi si niekoho, kto vie pracovat a osciloskopom je to 100 % diagnostika. Usetri Ti, cas, peniaze a NERVY.

Kludne moze byt snimac zasraty od bordelu a staci vycistit. Kludne moze byt problem v dodavke paliva...
16oktavia74kw
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 25.07.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 16oktavia74kw »

to tym snimačom praveze vobec byt nemusi lebo som sa docital ze na starsich autach pokial sa netoci motor a nieje nastartovane tak diagnostika vypisuje ako chybu hallova sonda nema mat aky signal ked sa motor netoci a potom pri nastartovani zevraj to zmizne, ci to je pravda neviem, ale presne takto to bolo aj u mna, ked som nastartoval a vymazal chyby tak potom tam uz nebola..osciloskop by bol idealny no nemam ho..uvidim, dam vediet
autozvonku
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.09.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Re:

Príspevok od používateľa autozvonku »

pedro727 napísal: 25.07.2018 17:43 Voda ti nemizne?aj ked len v malomm nozstve?
Inac co si mal na mysli tym miznutim vody? Mne po nastartovani studeneho motora pod 15 stupnov sa po par sekundach rozkolise a ma problem udrzat volnobehm otacky idu k 600. Cim je vonku vacsia zima, tym je to horsie. Nema ani tah po rozjazde. Ak sa vsak zohreje, nema ziadnu chybu a ide vsetko uplne bezchybne. Vela som uz pomenil, nechcem rozpisovat teraz, no s ubytkom vody som este spojitost nepocul a teda mizne mi voda..predtym ako som pouzil jeden pripravok od Bluchemu, mizla viac, teraz uz menej, no zaujima ma, na co by to mohlo mat vplyv..
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných