Skoda Octavia 1 1.8 20V

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xbajo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.03.2018 08:07
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1 1.8 20V

Príspevok od používateľa xbajo »

Mám takýto problém: Chcem sa pohnúť, zaradím jednotku, púštam pomaly spojku, auto sa rozbieha, ale je počuť taký divný zvuk akoby 1-2 sekundový chrapot. Spojku mám menenú pred mesiacom. Všetky rýchlosti radia normálne, len pri tom rozbehu ma štve ten zvuk. Prosím o radu, čo by to mohlo byť. Ďakujem.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Presne toto isté mám, ročnú spojku a robí toto isté. Z motora to nejde, na voľnobehu ked sliapnem plny je ticho. Tak isto to spraví v záťaži napr. na 4ke(na všetkých rýchlostiach) pri viac ako 2500 otáčkach to započujem. Auto tiež atmosferický 4valec benzín.Značka iná...netuším čo to môže byť. Auto mám len 3 mesiace, takže neviem či to robilo aj pred výmenou.(u mňa je zvuk také ako keby šúchanie ale má to bližšie k tomu chrapotu-potom je ticho). Inak pri iných prevodových stupňoch ten zvuk započujem len pri stlačení spojky na moment). Napr. z 3 do 4 ky, stlačim spojku, pustím plyn a započujem na krátko take kratke chrapšťanie. Ked už dám štvorku a pridám nič. Mám podozrenie žeby to mohlo vychádzať z prevodovky ak sa tam niečo dotáča z vyšších otáčok. Neviem no, rýchlosti sa radia taktiež lahúčko...nič nehučí iba pri preradovani a pustení plynu/stlačení spojky.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Lebo lajdaci vymenili lamelu, ale pritlačné ložisko NIE

lebo tam treba vrtať dierku na zaisťovací kolík, a to sa im nechcelo robiť..

DO P**** s takými HOVADAMI.....
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 46 neregistrovaných