Skoda Karoq - sportove sedacky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Skoda Karoq - sportove sedacky

Príspevok od používateľa TakNor67 »

Ahojte,

pls ma ich niekto a ak ano, ako sa v nich sedi pri dlhsich cestach?
(kolko vazite s vyskou, nech si to viem porovnat s mojou postavou :)
Neviem si tam dat tie sportove, alebo radsej klasiku (ta je mimochodom velmi pohodlna), len mam obmedzeny vyber a nemozem konfigurovat uplne podla predstav....

Velka vdaka.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Karoq - sportove sedacky

Príspevok od používateľa seven549 »

ja som skodovku nemal max tak favorita comfortline a ten mal sedadla nieco ako tie black line

ale inac u vsetkych aut som maval a aj mam vacsinou recaro sedadla plne elektricke polokozene.

ked ti to mam porovnat z bmw audi a ford klasicke sedalda su dobre ale na dlhe cesty celokozene su nanic.vypotena rit a chrbat.

u recaro je dobre ze su polokozene v strede je brusena koza a v zakrute ma to drzi aj bokmi nesmykam sa po sedadle.ked som siel raz mondeom kde boli kozene klasicke tak ja som sa musel drzat volantu aby som sa neposunul k dveram.

vyska 184 vaha 98kg diagnostikovana v januari na prehliadke u lekara chora pecen.zatukovatela.liecim sa diety a chudnem na vahu z pred 5 rokov 82kg.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Karoq - sportove sedacky

Príspevok od používateľa fzubaty »

Sportove sedacky urcite ano!!!!!
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Karoq - sportove sedacky

Príspevok od používateľa TakNor67 »

seven549 napísal: 22.02.2024 14:42 ja som skodovku nemal max tak favorita comfortline a ten mal sedadla nieco ako tie black line

ale inac u vsetkych aut som maval a aj mam vacsinou recaro sedadla plne elektricke polokozene.

ked ti to mam porovnat z bmw audi a ford klasicke sedalda su dobre ale na dlhe cesty celokozene su nanic.vypotena rit a chrbat.

u recaro je dobre ze su polokozene v strede je brusena koza a v zakrute ma to drzi aj bokmi nesmykam sa po sedadle.ked som siel raz mondeom kde boli kozene klasicke tak ja som sa musel drzat volantu aby som sa neposunul k dveram.

vyska 184 vaha 98kg diagnostikovana v januari na prehliadke u lekara chora pecen.zatukovatela.liecim sa diety a chudnem na vahu z pred 5 rokov 82kg.
:) haha..dikes. Pytam sa na vahu, lebo niekto komentoval, ze mu nesedia tie sedacky a nakoniec vyslo, ze mal 140 kg....
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Karoq - sportove sedacky

Príspevok od používateľa TakNor67 »

fzubaty napísal: 22.02.2024 18:34 Sportove sedacky urcite ano!!!!!
:) beriem ta za slovo
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Karoq - sportove sedacky

Príspevok od používateľa fzubaty »

Mam 195 cm, 87 kg. Vcera som sa vozil na Enyaq RS, mal sportove sedadla. Su skvele. Ak su rovnake tak bez akejkolvek debaty.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Karoq - sportove sedacky

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Niet väčšej hlúposti ako "športové " sedačky do nepodareného "SUV "
Daj si čím pohodlnejšie, hlavne, keď chces s tým chodiť aj na dovolenky.
Na kieho boha Ti sú športové sedačky, keď nemáš športové auto?
Až máš 18 rokov a je to Tvoje prvé autíčko, ok, chápem :40bd: , až máš niečo za sebou, opľuješ ich.

Na naše rozbité cesty treba čím pohodlnejšie, ideálne z Mercedesu S, alebo Citroenu 6.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Karoq - sportove sedacky

Príspevok od používateľa seven549 »

tak s tym cestovanim je to u kazdeho cloveka ine.ja som uz stary jedna noha v penzii a nevadi mi sediet hoci aj v koryte.kludne aj dnes by som odsoferoval 2000km trasu na skode felicii ak by mala nevysedene sedadla.mne nevadili ziadne sedadla pokial boli v dobrom stave.mne osobne je jedno ci ma auto sportove sedadla ja si take auta kupujem koli tomu ze tak jazdim.nemam rad ak mna posuva na sedadle v zakrute.

kolegovci mali kedysi sotva 32 rokov a chrbtice znicene.kolega raz koli tomu aj kupil auto co jeden bazarista doviezol prave na kamione z francuzka.kupil volvo V40 rok auta to bol tusim 2013 vybava nic moc ale sedadla mu sadli a auto bral hned.nevylozene z kamiona uz kesoval 13000euro za to.

vyskusal som si to preco to kupil a to volvo malo take sedadla ze to kopirovalo kazdy ohyb chrbata.v strede operadlo aj sedak boli akoby pyramida.dobre sa v tom sedelo pekne to tlacilo na stavce no aj na svierac.zaujimave sedadla.
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Karoq - sportove sedacky

Príspevok od používateľa TakNor67 »

fzubaty napísal: 22.02.2024 18:59 Mam 195 cm, 87 kg. Vcera som sa vozil na Enyaq RS, mal sportove sedadla. Su skvele. Ak su rovnake tak bez akejkolvek debaty.
dakujem - toto pomohlo
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Karoq - sportove sedacky

Príspevok od používateľa TakNor67 »

lubos zimovcak napísal: 22.02.2024 22:09 Niet väčšej hlúposti ako "športové " sedačky do nepodareného "SUV "
Daj si čím pohodlnejšie, hlavne, keď chces s tým chodiť aj na dovolenky.
Na kieho boha Ti sú športové sedačky, keď nemáš športové auto?
Až máš 18 rokov a je to Tvoje prvé autíčko, ok, chápem :40bd: , až máš niečo za sebou, opľuješ ich.

Na naše rozbité cesty treba čím pohodlnejšie, ideálne z Mercedesu S, alebo Citroenu 6.
Nemam na vyber - konfiguraciu kt chcem ma sportove sedacky (neda sa to zamenit)
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Karoq - sportove sedacky

Príspevok od používateľa TakNor67 »

seven549 napísal: 23.02.2024 01:26 tak s tym cestovanim je to u kazdeho cloveka ine.ja som uz stary jedna noha v penzii a nevadi mi sediet hoci aj v koryte.kludne aj dnes by som odsoferoval 2000km trasu na skode felicii ak by mala nevysedene sedadla.mne nevadili ziadne sedadla pokial boli v dobrom stave.mne osobne je jedno ci ma auto sportove sedadla ja si take auta kupujem koli tomu ze tak jazdim.nemam rad ak mna posuva na sedadle v zakrute.

kolegovci mali kedysi sotva 32 rokov a chrbtice znicene.kolega raz koli tomu aj kupil auto co jeden bazarista doviezol prave na kamione z francuzka.kupil volvo V40 rok auta to bol tusim 2013 vybava nic moc ale sedadla mu sadli a auto bral hned.nevylozene z kamiona uz kesoval 13000euro za to.

vyskusal som si to preco to kupil a to volvo malo take sedadla ze to kopirovalo kazdy ohyb chrbata.v strede operadlo aj sedak boli akoby pyramida.dobre sa v tom sedelo pekne to tlacilo na stavce no aj na svierac.zaujimave sedadla.
Dik za spravu. Najpohodlnejsie co som zatial sedel bol, cuduj sa svete, Opel Zafira - tie priplatkove ergo sedacky. Tusim oni spolupracovali na tom vyvoji aj s ortopedom a fakt sa v nich sedelo uzasne. Znamy, co ju mal hovoril, ze to je prave zle, lebo ked soferujes v noci, viac ta to nuti zaspavat ;) (premiovky som nikdy nemal a asi mat pre ich cenu nebudem, tak to neviem prirovnat)
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Karoq - sportove sedacky

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

V jednom teste zisťovali prenos razov do chrbtice a celkovú záťaž na chrbát.
Vyhrali sedačky z C6 , druhé boli Mercedes S.

Teraz nie som si istý, či Citroënu nepomohla hydraulika.
Nemám s nimi skúsenosti na dlhej trase, v jednom som iba sedel, v druhom pár km.

Ale rozdiel oproti priemeru, neskutočný.
Hlavne sedak musí byť hrubý, bočnice na sedaku dostatočne široké, lebo v opačnom prípade sice na prvy pocit športové" fasa držia telo ", ale v reále môžu tlačiť na boky a obmedzovať prúdenie krvi.
Po 300 -400 km už bude človek odpadavať.

Tvrdý podvozok, " športové "sedačky, nenastavitteľna opierka hlavy, prakticky garancia nepohodlia...

Na našich cestách, dupľom.
Dodatok: Ešte si spomínam na nejaký test pohodlia, kde vyhral Citroën XM, ktorý najlepšie filtroval nerovnosti.

Len to bolo pred cca 30 rokmi ... :41c2:
laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Karoq - sportove sedacky

Príspevok od používateľa laguna72 »

ak sa nemýlim na tých športových v embéčkach sa nedá pritiahnuť hlavová opierka aby si nemusel mať hlavu v záklone, ak áno opravte ma.
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Karoq - sportove sedacky

Príspevok od používateľa TakNor67 »

laguna72 napísal: 23.02.2024 13:06 ak sa nemýlim na tých športových v embéčkach sa nedá pritiahnuť hlavová opierka aby si nemusel mať hlavu v záklone, ak áno opravte ma.
Neda - je to v celku :(
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Karoq - sportove sedacky

Príspevok od používateľa TakNor67 »

Dobre - odskusane, ak niekoho trapi podobna dilema. Mam 74 kg , nosim nohavice vel 32/32 (napr Levis) a tie sportove sedacky ma dost tlacili pri zadku (od bocnice sedaku) - ale akoze dost. Najprv to bolo iba neprijemne, potom uz trochu aj bolelo - neviem ci to casom povoli (nepovazujem sa za tucneho, ale nie som zrovna vychrtlina), ale toto je dost diskomfortne... takze idem od toho do standarnych sedaciek, co su rozhodne omnoho pohodlnejsie....

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 74 neregistrovaných