Skoda Felicia 1.3 mpi , 50 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jakub89
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 29.05.2021 18:33
Zdieľať na Facebook

Skoda Felicia 1.3 mpi , 50 kw

Príspevok od používateľa Jakub89 »

Zdravím chcel by som poprosit o radu . Mám feliciu 1.3 mpi 50 kw ročnik 99. Na aute je problem taky ze vynecha motor . Vždy rano ked som startoval tak kolisali otáčky triaslo motorom dosť asi po 1 min sa otáčky zvýšili na 1200 a padli na 800 tak ako maju byť. vymenil som klapku len na skusku bolo dobre ale aj tak vynechavalo tak som staru vratil nazad . Auto robí to , že ked je studeny motor nastartujem pohnem sa idem niekde tak asi po 3 km zacne vynechavat motor klesaju otačky trva to cca 10 sekund potom to sekne tak cukne no a ide potom uz bez problemov ked je zohriaty motor ide dobre aj ťah dá vladze je tam druhy katalyzator nove vyfuky snimac otačok, sviečky, zapaľovacia lišta , snimač teloty , a predtym davnejsie sa menila aj lambda sonda vsetko sa menilo postupne s diagnostikou a pc nič neukazuje a ani to ani to ani klapka, nevie nik čo to môže byť olej sa tiež menil aj filtre vzduchovy ,olejovy ,palivovy, aj čerpadlo rad by som ak by ste poradili vopred dakujem.
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Felicia 1.3 mpi , 50 kw

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

kontroloval niekto vôle na ventiloch , ako je na tom reťaz ?
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
Mateusz737
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Felicia 1.3 mpi , 50 kw

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Čo tak pristaviť auto do šrotu? :189:
Jakub89
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 29.05.2021 18:33
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Felicia 1.3 mpi , 50 kw

Príspevok od používateľa Jakub89 »

Auto má nabehané 235 xxx km rozvod nebol menený ani ventily sa nepozerali nenastavovali ,čiže by to mohlo byť aj to ?
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Felicia 1.3 mpi , 50 kw

Príspevok od používateľa autokomplet »

Jakub89 napísal: 17.11.2021 21:17 Auto má nabehané 235 xxx km rozvod nebol menený ani ventily sa nepozerali nenastavovali ,čiže by to mohlo byť aj to ?
Dufam ze srandujes...
Na starych S100-120 sa nastavovali kazdych 15.000 a na Filcke mozno po 30.000 a ty ze sa nepozerali ...
Ventil sa casom zaklepe do sedla a tym sa zmensi vola a neskor uz nema ziadnu volu a konci to unikanim kompresie a pripadne poskodenim ....
Rozmyslal som najprv ci sa ti nedostava voda a nezapaluje zmes ale aj nulova vola ventilov vie urobit taky stav ze ide akoby na 3 valce ked nevie vlastne poriadne urobit zapalenie zmesy...
Dalsia vec moze byt inducka KO ale to v tvojom pripade nepredpokladam.
Dalsia vec byva taka ze za studena iskra preskoci o motor a nie vo valci (kable, pipka...) ale to si menil cize asi to mas ok. Ale inak staci v tme pozriet a vidis iskru a kto ma dobre uši počuje jemne praskanie isky aj keby ju nevidel :-)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
3dfxman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 23.01.2017 09:57
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Felicia 1.3 mpi , 50 kw

Príspevok od používateľa 3dfxman »

Aký benzín tankuješ? Myslím tým, či tankuješ E5 namiesto E10...? E10 nie je vhodná pre tvoj motor. Nie som síce expert na feldu, ale neverím, že trebalo nastavovať vôľu ventilov každých 30 000km... Iné značky majú po 100k 200k až 300K nutnosť nastavovať.. To až tak zle je na tom felda??? lol lol lol
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Felicia 1.3 mpi , 50 kw

Príspevok od používateľa oco13 »

Pozor nemýliť si nastavovanie ventilov s hydroštelmi.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Felicia 1.3 mpi , 50 kw

Príspevok od používateľa seven549 »

3dfxman napísal: 18.11.2021 00:39 Aký benzín tankuješ? Myslím tým, či tankuješ E5 namiesto E10...? E10 nie je vhodná pre tvoj motor. Nie som síce expert na feldu, ale neverím, že trebalo nastavovať vôľu ventilov každých 30 000km... Iné značky majú po 100k 200k až 300K nutnosť nastavovať.. To až tak zle je na tom felda??? lol lol lol
nie zle ale v tej dobe to tak bolo.tie motory su proste tak skonstruovane.az u fabie sa zacali ukazovat hydrostely.felda je stary skodovacky motor.len to uz bol ten posledny najlepsi.vackovka je pri kluke pohanana retazou a cez tycky to ovlada vahadla a tie stlacaju ventily.nastavuje sa to vzdy aspon po 30000km {kazda druha vymena oleja} za tepla na 0.30mm kazdy ventil.taky isty rozvod mal aj chevrolet corvette z tych rokov.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Felicia 1.3 mpi , 50 kw

Príspevok od používateľa m... »

skús napísať ku tým vymeneným dielom aj značku, výrobcu
sanoDu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 30.01.2009 14:35
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Felicia 1.3 mpi , 50 kw

Príspevok od používateľa sanoDu »

Chyba moze byt aj niekde vo vedeni. Studeny spoj alebo daco take. To musi zobrat do ruky niekto kto sa tomu rozumie a nebude to stat malo. Alebo zohnat feldu co zomrela na hrdzu alebo na lahku buracku a kompletne ju vykuchat. Riadiacu jednotku kabelaz motor. Ale taka pestavba bude tiez velmi draha. Niekedy sa stava ze vadna suciastka sa vymeni tiez za vadnu. Aj nova suciastka moze mat vyrobnu vadu a o pouzitych ani nehovorim. My z bratom sme vykuchali jednu polomrtvu feldu nemala uz tlaky vo valcoch a presne takyto problem sme na nejaky rok dva vyriesili. Potom feldu nikto nechcel ani za 150 eur a isla do srotu. Menili sme benzinove cerpadlo a zapalovaciu listu.
Jakub89
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 29.05.2021 18:33
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Felicia 1.3 mpi , 50 kw

Príspevok od používateľa Jakub89 »

Benzín tankujem v slovnafte alebo v Shellke ten lepší ..
Neviem čo to je, mechanik vravel že to môže byť aj zlé čerpadlo že keď sa zohreje tak už ide aj tesnenie pod hlavou že nemusí strácať vodu ale nemenilo sa to tam dlho tak tá voda bije zle lebo aj keď vypnem motor zohriaty a po 10 min idem naštartovať tak ma zlý štart chytí na prvy krát ale dlho točí taký divný zvuk to má naštartuje ale počuť že to tak nemá štartovať .
Alebo že to môže byť aj niektorý vstrek pozrie mi to pomera a uvidí sa
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Felicia 1.3 mpi , 50 kw

Príspevok od používateľa autokomplet »

Zacina sa u lacnych veci ako sviecky a jednoduchej praci ako nastavit ventily
Pri vymene sviecok nie je odveci odmerat kompresiu a vtedy sa pride napr. na nulovy volu ventilov, podpalene ventily atd.
Pokracuje sa meranim tlaku paliva a az potom sa vylucovacou metodou ide dalej a dalej
Felda ma tu vyhodu ze ju pojazdnu kupis za 100 eur a mozes si prehadzovat cele auto cize oprava Felicie nikdy neprekroci 50 eur ked si to robis sam :-)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
uwa0915349475
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.09.2023 07:04
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Felicia 1.3 mpi , 50 kw

Príspevok od používateľa uwa0915349475 »

Jasné v poriadku felda je stroj ako diabol ja som mal dve a tie jazdili ako ďas vôbec nič sa tam nesteluje dokým ti neklepu zdvihatka nič s motorom nerob ja na feldu nedám dopustiť je to Ferrari Lamborghini Porsche Audi alebo Bugatti tá istá trieda
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných