814 870
inzerátov
Pridať inzerát

Škoda Felícia - o aký diel ide a ako ho opraviť

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Škoda fórum
Odpovedať Nová téma
<12
Autor Správa
bajo777
Legenda - Ford T (649)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 4 mes 13 dní 15 hod
PríspevokZaslal: 12.02.2019 16:22   
jaj abych nezabudol, dlhe trate ne ze z race do trnavy, ale volakam do rigy , to by ste hosi dali zrejme vypovede

Citovať
oco13
Legenda - Ford T (746)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 3 mes 24 dní 1 hod
PríspevokZaslal: 12.02.2019 16:30   
Bajo - vieš ty kde je taký Izmir?? R5 1,7 benzín, a ani som velice neprestávkoval. Len to som mal 25 a plno elánu , teraz mi je ťažko ísť tuto do Košútov za rohom, traktorček poobzerať.
Vážený člen - Gallardo (165)
Založený: 03 december 2005
Nabehané: 17 dní 7 hod 28 min
PríspevokZaslal: 12.02.2019 16:51   
Ale starci, akosi ste zleniveli! Je čas aby už rástla žihlava, a medzi pupok a kolená Vás ňou pobrnkať.
Nová tvár - Trabanto (16)
Založený: 04 november 2017
Nabehané: 2 dní 3 hod 48 min
PríspevokZaslal: 12.02.2019 17:39   
tonoaaa napísal:
scendo napísal:
vystuha predneho naraznika, nema cenu opravovat, nova stoji okolo 20eur.

EDIT: ale ano, v pripade felicie hadam staci aj vyrovnat alebo rovno nechat tak :)

Felicia ma mizernu uroven bezpecnosti, tak preco ju este viac znizovat....

Preto som pisal ze "v pripade Felicie" pretoze kazdemu je jasne na aky ucel sa dnes Felicie este pouzivaju (stavba, flakacky, "crash-testy", finalne dodranie pre novosoferov) ich 20r vek a tuhost skorodovanej karoserie uz ziadny nosnik nezachrani a ten co na Felde jazdi, robi tak preto ze aj 20eurovy nosnik je pre neho investicia nad ramec povolenych nakladov a kedze este motor bezi, dojazdi to kym to da do srotu. Na par cukrikov co este jazdia je zbytok bezcenny kus zeleza z pohladu bezpecnosti, estetiky ci technickeho stavu, preto v drvivej vacsine nema cenu sa ohnutou vystuhou ci prasknutym naraznikom vobec zaoberat... Tipujem ze zadavatel temy bude uz za rok drat nejakeho golfa a tato felda bude uz asi po smrti, ci niekde na roli odhlasena... Nikdy by som vedome neznizoval bezpecnost auta, ale v tomto pripade sa sam skus logicky zamysliet a pozriet na vec realne ;)
Citovať
SPIDDDY
Nová tvár - Trabanto (2)
Založený: 29 október 2009
Nabehané: 3 dní 1 hod 39 min
PríspevokZaslal: 12.02.2019 19:07   
Keď to chceš opraviť, v prvom rade by som pred zložením nosnika, najskôr sa ho pokusil natiahnuť najjednoduchšie gurtnou pre kamionistov pripnutou napr.o strom samozrejme že das pod kolesa kliny. Týmto narovnas prípadne ohnute drziaky na nosnikoch. Nosnik ozaj kúpiš na vrakovisku za 10€ alebo nový za 20€. Len daj pozor lebo na predfaceliftovej verzií je diera na ťažné oko na opačnej strane. Ten nosnik ti ochránil vlastne chladic, čím ti ostalo auto pojazdné, takže je len na tebe ako si to poriesis.
Citovať
easyridersvk
Povedomá tvár - Favorito (21)
Založený: 15 júl 2011
Nabehané: 3 dní 16 hod 55 min
Predmet: Re: Škoda Felícia - o aký diel ide a ako ho opraviť PríspevokZaslal: 13.02.2019 08:12   
oco13 napísal:
...
Keby tie vaše vysnené Káry urobili tolko roboty čo filcka , tak by nám bolo sveta žiť.

to som nemyslel ako "urazku" feldy ale ako kruty fakt ze to jazdilo inac. dnes viacmenej tie bezne vehikle brzdia a tocia rovnako neni medzi nimi taky skok.
Citovať
lorak777
Známa tvár - Feldo (62)
Založený: 21 marec 2015
Nabehané: 6 dní 4 hod 15 min
PríspevokZaslal: 13.02.2019 22:32   
to je ako nedobrzdene do stlpika,alebo do guly auta pred tebou...felda je mila a jasne, ze z doby jej vyvoja brzdi, zrychluje a chova sa na vozovke uplne inac, ako moderne auta...ja by som to tiez nerovnal, zajtra ti niekto nacuva do dveri,alebo do kufra a pod. ...ludia dnes nemaju uctu voci majetku druheho... a propos, felda je trosku ina ako favorit na ktorom jazdim rad, nakolko je to pre mna jedine auto, ktore sa v zakrutach strasne vyklapa do opacnej strany, to nezazivam, na ziadnom inom aute, no strasne jazdne vlastnosti...a aka to bola slava pred cca 35 rokmi....
Odpovedať Nová téma
<12

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Škoda fórum