Škoda Felícia - garážované auto

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

smitis
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.09.2011 22:53
Zdieľať na Facebook

Škoda Felícia - garážované auto

Príspevok od používateľa smitis »

Ahojte,

rád by som si touto cestou vypočul vaše názory. Mám možnosť vziať si od starého otca Feldu (benzin 1.3, ale neviem presne aký typ motora to je), ktorá je prakticky 8 rokov garážovaná (starký sa už necíti na šoférovanie). Bola využitá iba na občasnú cestu ku doktorovi a podobne. Auto je vo výbornom stave, má najazdené 110000 km. Momentálne mám Fiat Punto, ktoré má už 280000 a pod chvíľou sa niečo kazí. Plánujem si síce v bližšej dobe kúpiť niečo lepšie, ale tak sme s manželkou 2, ja každý deň dochádzam do práce autom Stupava - BA, takže teoreticky by mi to stačilo.

Otázka je, či má zmysel vziať si Feldu (vyneniť ju za punto) a čo by ste odporučili vymeniť, poprípade čo si myslíte, do čoho bude potrebné investovať v blízkej dobe?

Vďaka
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Sen auto :2f93: , zere to, hrdzavie to, pasivna bezpecnost, motor po 50000 dymi na modro, ale vsetko lacno opravis, aj to co na inych autach ani nevies ze je, idealne pre kutila, stale sa volacim zabavis lol

Ja ti nevim karle, z punta do feldy je krok dozadu :b:, moj skromny nazor, urcite budu aj ine :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:40bd: :d :D felda ma 110 000km a tvoje punto 280 000km. :41c2: :..: :..: ::: :::

CHlapci vi neviete realne rozmyslat????

Daj dedovi punto a zober filcku. :41c2:

Felicia ma 110 000km a punto 280 000km ktore auto sa skor pokazi????

nahradne diely na ktore auto su lacnejsi?? punto???felicia???


zaklad na aute je motor!!!!!!!!!!!!!! :41c2: :41c2:

darmo mas zdravu karoseriu ked motor mas K.O. :41c2:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dole na dvore mi stoja obidve .Felda má 600t ,Lancia Y (punto 1) 400t km.Na Felicii mi za posledný rok vinou opotrebenia odišiel len zapalovací modul , do hodiny som mal druhý z kovošrotu za 15 evri. Inak Felda MPI je 4bodový vstrek a Punto 1 len 1 bodový. Jazdí to rovnako , súčiastky stoja rovnako .Spotreba rozdiel minimálny.
Ja by som radil zobrať filcku a dedovi nechať bicykel , v jeho veku treba pohyb a čerstvý vzduch.
Bajo - moja Felda nedymí na modro, žere 7,5l plynu a 1,5t štrku na vozíku sú pre ňu malina.Kým nemusí rozťahovať Avie ako za mlada tak sa cíti ako v bavlnke. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Kozmicka nanotechnologia bola najskor pouzita kastrol inside...aj kolegova fabia 1,4 mpi dymila ked ju kupil s 80000, ale tato tebe verim :3035:, je to poklad na kolesach :)

Prve naozajstne schade auto modernej doby je O1, vsetko ostatne treba nechat uz konecne umret :), alebo konzervovat...urcite to bude cenny veteran :40bd:

K tej spotrebe, mal som vsetky punta a bohuzial tu smolu jazdit aj skodule, asi boli pokazene ked u pumpy 1-1,5 vypytali navrch lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

V robote sme mali nie že Feldu, ale Formana, bol kúpený v bazáre (aj keď zánovný), zo dva krát ľahšie búraný, ale pri 280 tis.km jazdil ako za mlada, nie že žiaden modrý dym, ale takmer žiadna spotreba oleja a tachometrových 140 išiel bez problémov.

Aj ostatné Favo (ešte dva oba od nova) a neskôr Feldy (dve tiež od nova) boli na tom podobne. Áno, problémom týchto áut bola po viac rokoch korózia - ale to asi u všetkých nepozink (resp. čiastočný nepozink u Feldy).

Podľa mňa Felda patrí skôr k spoľahlivým autám - aj vďaka jednoduchosti.

Ja si zase myslím, že najdôležitejší na aute stav karosérie (korózia je prakticky neopraviteľná, akýkoľvek motor - a obzvlášť takýto jednoduchý, sa opraviť dá).

Tým netvrdím, že niekto iný môže mať iné skúsenosti.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci k tej korozii - ja som sa tak naučil laminovať ,že z Feldy bude o chvílu trabant. :40bd: :40bd: A spotreba ??? Bajo ak budeš Filcku točiť len do 2500rpm tiež nebude papať tolko ako keď ju točíš do 4000rpm. Pri LPG je to ale viac o váhe - keď som ťahal z HC Lanosa tak zobrala 11 a ani som nemrkol. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

:40bd: , my sme mali tiez 135 ku forman v robote, raz sme lapli radar BA - jur...ze pan vodic kolko ste isiel ??? Pani policajti podlaha !!! 130 viac to nejde lol uz ma 230000 na budiku, na dojazd...radar pisal 112 :40bd: :4090: proste skvele stroje, stale spominam :)

Este jedno favo kratke bolo v tej dobe, tiez cez 200000 to uz max 110 na budiku

Pani starym ludom uz rozpravky nevypravajte ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Jediná výhoda Feldy sú ND za facku,ostatné hovorí proti hlavne vysoká spotreba a nulová bezpečnosť,korózia je tiež dosť problém,piate dvere Ti zhnijú hádam aj keby to auto od výroby jazdilo len na Sahare :40bd: :40bd: :40bd:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pepo - piate dvere bežne kúpiš laminátové a napríklad Punto som jazdil v stave že miesto podlahy ktorá vypadla bola naskrutkovaná odspodu preglejka. Zhrdzavie naozaj každé auto , aj pozinkované , len to trvá rôzne dlho.
Zadávatel má možnosť mať to auto zadarmo , tak treba uvážiť tento pohlad. Na bežné jazdenie do 150km denne celkom ok jedno aj druhé. Na dlhšie trasy treba byť viac odolný .
Ja som viezol z Drážďan kombajn po vlastnej osi , takže myslím že mňa už len tak lahko niečo nevykolají.
A ešte Pepo : "vysoká spotreba" - ukáž mi auto rovnakej váhy a výkonu ktoré robí výrazne nižšie spotreby???Ak ťa trápi spotreba , LPG je dobrý liek , za 18 eur spravím 400km. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
LeonCupraR
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26.01.2008 12:06
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LeonCupraR »

bajo777 napísal:Sen auto :2f93: , zere to, hrdzavie to, pasivna bezpecnost, motor po 50000 dymi na modro...
Dymí na modro? Prečo by mala. Ja som svoju predával ako 6 ročnú s 220 000 km a určite nedymila.
robochlop
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.03.2014 08:43
Zdieľať na Facebook

Felda 1999

Príspevok od používateľa robochlop »

Zdravím, pridám moju skúsenosť, som majiteľ 16 ročnej feldy, tacho cca 260. tis., mám ju od nova, po padnutí záruky po roku išla na montáž LPG, od vtedy všetko na LPG pôvodné - iba po 10 rokoch som menil nádrž na LPG. Nikdy ma nenechala až toť pred mesiacom a pol - odišlo čidlo otáčok na prevodovke. Výmena a následne STK kde neprešla - lebo v techničáku som nemal zapísané ťažné. Pri sťahovaní z iného okresu zabudli na DI zapísať guľu. Po zápise samozrejme prešla. Menil som samozrejme spotrebák a na servise nešetril . Nedymí, nežerie olej,
diaľnica BA- SC aj 140 km/h a verím, že dala by v poho aj viac, keby tam bola 130-tka. Spotreba kombinovane 8 l plynu. Blatníky a zadné dvere kvitnú. Dva krát ťuknutá ľahko - nárazník, svetlo a blatník. Diely lacné, ľahko zohnateľné a ako sa hovorí - No nekúp to !
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Ahoj Bajo, tentoraz sa musím zastať jednoznačne feldy... odjazdil som si na nej veľa, na punte tak pár t km... postrehy sú - punto sa tvári ako mierne modernejšie auto... výhodou je na prvý pohľad lepšia ochrana proti korózii, ale len na pohľad... poznám kvantum Púnt, o ktorých by som povedal fajn, ani nehnije a tie autá sú u svojich majiteľov na doživotie lebo majú vyhnité podlahy(kde je VIN) a prahy a nosníky ktoré nie je pri zbežnom pohľade vidieť, kdežto poznám felície ktoré sú síce s deravými dverami a blatníkmi neatraktívne, no faktom je že nosné časti majú v poriadku... a tu je hlavný rozdiel medzi nimi... čo sa týka feldy, dá sa dosť dobre vylepšiť namontovaním stabilizátora to vpredu, rozpery dopredu a použitím origo širších diskov, kde auto zrazu podvozkovo funguje ako 1 fabia akurát sa kus viac nakláňa(nepreháňam - vyskúšané) ...ceny dielov na feldu sú úplne smiešne, nehovoriac o plných vrakoviskách kde človek zoženie čokoľvek, kdežto na punto predsa len kus ťažšie... čiže za mňa jednoznačne felicia.... moja olej nežerie a to má 150t km, a veru vie kde má doraz... preventívne dostane vždy poza uši... poznám prípady kedy firemná 1.3 mala byť zničená za účelom získania nového firemného auta- vedúci nechcel povoliť výmenu ´´veď ide´´ ale inak bola v katastrofálnom stave... ortieľ teda bol tehla na pedál a zadrieť ju pri plnom plyne...po 5-10 minútach to dotyčného prestalo baviť tak na nej musel ešte odkrútiť ďalšie km...a to hovoríme o aute ktoré malo 550 000km... ak mi niekto v dnešnej dobe hovorí aká je felda starý šrot... tak mu len podotknem že by asi viacerí chceli mať také jednoduché a dobré auto.... nebyť nej tak veľa slovákov dodnes chodí pešo lebo nič iné im pri tej skromnej údržbe neposlúži viac ako práve milovaná či nenávidená Felda... ospravedlňujem sa za rozpísanie, ale nemôžem dnes s tebou súhlasiť :)
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Quatro :3dcline: :3dcline: :3dcline: :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Brano ved otom to je, neni nad osobnu skusenost, furt hovorim ;-), pekne si napisal...

Moj tata mal dve 120cky, favo, v robote sme si uzili formanov, felicii, kamosi to mali, fabie su 5 kusov v mojom okoli, ked neni hatapa alebo ohv tak povedzme ok, ale ohvcku neeeeee naozaj lol

Jaj a svokor ma takuto feldu tiez este lol

Proste v motoristickych zaciatkoch som si okridleneho sipa uzil vrchovate, uz len sadnutie do zigule bolo malym sokom a 127micka mi vyrazila uplne dych :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných