Škoda Felicia - dorábka servo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Škoda Felicia - dorábka servo

Príspevok od používateľa astrak »

Zdravím chalani.
Dá sa dorobiť servo na Felíciu napr.prehodením z dieselovej verzie? Je to zvládnutelne aj v amatérských podmienkach? Je to pre otca,Felícia mu úplne vyhovuje a kedže roky pribúdajú tak to servo by bodlo-auto nechceme meniť-je to cukrík :3035: .Dík za odpovede.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Kolega, keby si prebehol sekciu hľadať, tak určite to tu už bolo aspoň jeden krát preberane
Inak hľadal som to cca dve minúty. https://www.google.sk/url?sa=t&source=w ... g_K6CAO73V
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

vykašli sa na to..
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ahoj, nie je dobre si vekom zľahčovať veci ak to nie je nevyhnutne naozaj zdravotne. Ja feldu 1.3 prebehnem docela často a vôbec mi to nwpríde také ťažké.

Skôr pre staršieho človeka je zle to nizke nastupovanie.

A ešte rada. Ak má ten tenký feldovský volant, tak kúpiť na to obšívku alebo ako sa to volá a urobiť ho proste hrubší. Oveľa to pomôže.
tudzo
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tudzo »

Ser na to. Kúp mu niečo normálne. Ani moja žena o tom nechcela počuť, tiež jej Felda vyhovovala. A teraz si nové auto nevie vynachváliť.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Vsetko sa da ale roboty to bude asi strasne vela a robit to sam doma...financne jedine keby si nasiel buranu ten isty motor so servom za 150€ za konplet vrak, inak ako tu uz zaznelo, kupit najlacnejsiu daciu sandero a otec musi byt spokojny
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
YxoYpsilono
Príspevky: 3390
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Kupit nove Sandero a feldu predať Oco13. ;)
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Felicia - dorábka servo

Príspevok od používateľa seven549 »

astrak napísal:Zdravím chalani.
Dá sa dorobiť servo na Felíciu napr.prehodením z dieselovej verzie? Je to zvládnutelne aj v amatérských podmienkach? Je to pre otca,Felícia mu úplne vyhovuje a kedže roky pribúdajú tak to servo by bodlo-auto nechceme meniť-je to cukrík :3035: .Dík za odpovede.
treba ti drziak servocerpadla aby si ho mal ako prichytit na motor.na 1.3 mpi velmi tazko.co bolo uz davno cesi skupili vyjazdili a zosrotovali.no mali to felicie z dovozu talianske kusy.
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astrak »

Dik za všetky rady.Neviem prečo som najprv negooglil-až potom ma to napadlo.Každopádne po prečítani pár príspevkov som to zavrhol-asi to fakt nestojí za tie peniaze a čas.Myslel som že na takom jednoduchom aute to bude lacná robota.Ešte raz dík.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

YxoYpsilono napísal:Kupit nove Sandero a feldu predať Oco13. ;)
Nekupujem autá bez plynu. Ja kupujem LPG , a nezáleží v akom aute bude zabalené. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

a este ak ti zace tiect to servo cez manzety tak potom to bude zabava.teraz v roku 2018 budu vsetky jazdene len riziko.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

astrak napísal:Dik za všetky rady.Neviem prečo som najprv negooglil-až potom ma to napadlo.Každopádne po prečítani pár príspevkov som to zavrhol-asi to fakt nestojí za tie peniaze a čas.Myslel som že na takom jednoduchom aute to bude lacná robota.Ešte raz dík.
Ja by som do toho rozhodne išiel !

Najkomplikovanejšie na celej prerábke by bolo primontovať servočerpadlo, resp. od čoho by bolo poháňané..

A diely by som pokupil hoci aj nové :2f93:

Ked maš cukrikové auto, za ten komfort jazdenia so servom to určite stojí !

Moj otec ma tiež Feldu a tá manipulacia s autom po dvore je fakt otras !!
A to som kedysi posiloval lol

čo ma hovoriť nejaká 60 kg žena ??? :3906:
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Chlapi neblaznite, najlacnejsie nove sandero stoji 7000€ a nema ani elektricke okna a ani vyskovo nastavitelne predne pasy.
Okej, ma lepsiu bezpecnost a abs a tieto vychytavky to beriem, ale normalna stoji tak 8+.

Za taku sumu oco13 kupi 4 auta a 3 traktory.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

laco1871 napísal:
astrak napísal:Dik za všetky rady.Neviem prečo som najprv negooglil-až potom ma to napadlo.Každopádne po prečítani pár príspevkov som to zavrhol-asi to fakt nestojí za tie peniaze a čas.Myslel som že na takom jednoduchom aute to bude lacná robota.Ešte raz dík.
Ja by som do toho rozhodne išiel !

Najkomplikovanejšie na celej prerábke by bolo primontovať servočerpadlo, resp. od čoho by bolo poháňané..

A diely by som pokupil hoci aj nové :2f93:

Ked maš cukrikové auto, za ten komfort jazdenia so servom to určite stojí !
lenže to auto je jeho otca a ten do toho velkembubaly tlačiť nebude ak je riadenie dobre že doňho nenašla voda dobre spravená geometria není to nič ťažké točiť volantom je to ľahké auto to radšej klímu do toho to je rarita vo felicii.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

kazimir napísal:Chlapi neblaznite, najlacnejsie nove sandero stoji 7000€ a nema ani elektricke okna a ani vyskovo nastavitelne predne pasy.
Okej, ma lepsiu bezpecnost a abs a tieto vychytavky to beriem, ale normalna stoji tak 8+.

Za taku sumu oco13 kupi 4 auta a 3 traktory.
ja som myslel najlacnejsie jazdene sandero, to co zvladne 20 rocna felicia zvladne aj 10 rocne sandero
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 31 neregistrovaných