Škoda Felícia 1,9d - zvysenie vykonu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ciprin
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 20.09.2010 22:06
Zdieľať na Facebook

Škoda Felícia 1,9d - zvysenie vykonu

Príspevok od používateľa ciprin »

potrebujem poradiť, či sa dá nejako zvýšiť výkon na škode felícia 1,9d 47kw. vďaka
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

zabudni stoji to za prd predaj a kup ine auto s vessim vykonom alebo benzin :4012:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

dat tam motor 1.9 tdi.1.9d je komorkovy vstrek a tam to nespravi nic.niektory skusali odpajat egr ventil.ci to pomohlo neviem.
MARCCOA
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 08.01.2009 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MARCCOA »

ale no chlapci co to spekulujete stymi autami ked chces vykon naco to kupujes na felde 1.9D vykon nezdvyhnes,nie aby to zanieco stalo,seven tak TDi tam urcite nevojde za urcitych okolnosti hej ale musel by do toho tolko vrazit ze si za tie prachy moze kupit 2 rocnu Octaviu TDi,radsej do toho motora nevrtaj ale bud rad ze ti to vobec ide !!! :4012:
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

myslis ze tych 5 koni navyse ti nejako pomoze? A viac z toho bez nejakeho velkeho balika penazi aj tak nedostanes
beedoo
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 28.11.2007 23:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa beedoo »

Tiež som ako chlapec chcel, aby to šlapalo jak dvojliter turbo benzín, ale potom ma to prešlo, teraz som rád, že mám feldu 1.9d čo sa týka údržby tak to stojí pár eur, (teraz som robil rozvody komplet aj s robotu 80 eur ešte mi aj všetko nastavili a popozerali tak sa rozhodni, čo je pre teba rozhodujúce, či do toho nasypať kopec prachov a bez úžitku, alebo byť spokojný s tým, čo máš. Ak chceš zrýchlenie tak si kúp octavku 1.8T, to je už o inom :300f: :300f: :300f:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

MARCCOA napísal:ale no chlapci co to spekulujete stymi autami ked chces vykon naco to kupujes na felde 1.9D vykon nezdvyhnes,nie aby to zanieco stalo,seven tak TDi tam urcite nevojde za urcitych okolnosti hej ale musel by do toho tolko vrazit ze si za tie prachy moze kupit 2 rocnu Octaviu TDi,radsej do toho motora nevrtaj ale bud rad ze ti to vobec ide !!! :4012:
preco by to stalo vela penazi.motor nestoji vela + kablovacka,riadiacka,dobry majster a beha to.vsetko sa da.600ecka a beha.ved aj tak je norma danna kolko koni tolko tisic korun.
MARCCOA
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 08.01.2009 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MARCCOA »

seven549 nevem kolko mas rokov a kolko a z akymi autami mas skusenosti,nehovorim o upravach a vymen motorov v nich,takto motor z koncernu VW to je 1.9 TDi,sa do neupravenej karoserie proste nevojde,musis zacat upravovat kasnu nove silnejsie tlmice,vystuzenie jak napravy tak celej karoserie,nove naboje,seriove polosi mozes zahodit treba nove brzdy komplet na cele auto,seriove su slabe, prevodovka ktora je dlhsia a vetsia,feldacku nedas,zas upravovat karoseriu,komplet elektriku,umiestnit intercoooler,a dalej ta caka nespocetne mnozstvo uprav a priprav aby to ako tak slo,ja som chcel postavit spritersku feliciu z motorom 1.8turbo, z octavie no po zratani vsetkeho co bude treba pre spravne fungovanie spravit sa vysvyhli na min. 7500eur a to vetsinu si nikto sam nespravy.a ceresnickaa na torte je ze tuto upravu nikdy ale nikdy a nijako nezlegalizujes,takze tak ked sa nevyznas tak chlapca nezavadzaj...
tihi222
Príspevky: 813
Dátum registrácie: 30.03.2008 11:30
Bydlisko: KN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tihi222 »

seven549 napísal:
MARCCOA napísal:ale no chlapci co to spekulujete stymi autami ked chces vykon naco to kupujes na felde 1.9D vykon nezdvyhnes,nie aby to zanieco stalo,seven tak TDi tam urcite nevojde za urcitych okolnosti hej ale musel by do toho tolko vrazit ze si za tie prachy moze kupit 2 rocnu Octaviu TDi,radsej do toho motora nevrtaj ale bud rad ze ti to vobec ide !!! :4012:
preco by to stalo vela penazi.motor nestoji vela + kablovacka,riadiacka,dobry majster a beha to.vsetko sa da.600ecka a beha.ved aj tak je norma danna kolko koni tolko tisic korun.
presne tak.nie jeden felda beha s motorom z 3koveho golfu TDI.diely lacne.
MARCCOA
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 08.01.2009 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MARCCOA »

tihi222 ukaz mi jednu,vydel si taku vozil si sa na nej??? :2f93: feldy som mal tri a secky som upravoval poznam ich stavbu naspamet,a viem co a ako sa na nich da!!!hosi taketo upravy ze ja som pocul on toto a hento tamto a pri tom stym nemam skusenost osobnu tak nerozpravam blbosti
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

da sa to.napravy a ostatne veci netreba vobec riesit.1.9d ma vahu a ak to vyrobili tak tych neviem kolko kg navysse auto znesie.brzdy to zvladnu.stk v pohode aj emisna formalita.najlepsie je zistit konstrukciu bloku 1.9d a ak sedi s 1.9tdi tak vymenit hlavu,alebo zistit z coho tam bude pasovat,{popripade piestyvymenit},ale to uz sa navysi cena.a to bude parada este aj v technickom ti bude sediet cislo motora.co potom na to technici pri stk.ale ak blok nepasuje no tak sa trochu upravi motorovy priestor.naco to davat robit nejakej firme za milion ecok staci dobry majster co ma cas a chce sa mu{tych je na slovensku asi 50}
tihi222
Príspevky: 813
Dátum registrácie: 30.03.2008 11:30
Bydlisko: KN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tihi222 »

MARCCOA napísal:tihi222 ukaz mi jednu,vydel si taku vozil si sa na nej??? :2f93: feldy som mal tri a secky som upravoval poznam ich stavbu naspamet,a viem co a ako sa na nich da!!!hosi taketo upravy ze ja som pocul on toto a hento tamto a pri tom stym nemam skusenost osobnu tak nerozpravam blbosti
no este pred cca-2-3 rokmi v madarsku komarom ma jeden chalan cervenu feldu.ma to na youtube. dobry zvuk ma http://www.youtube.com/watch?v=ZPNTKOZt ... re=related je tam viac video,potom aj je tam este jeden pick-up z CZ,a jeden pick-up v NZ-nove zamky.na sprinty pravidelne tam.
MARCCOA
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 08.01.2009 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MARCCOA »

seven o.k. si sef ty vies urcite ze seriove brzdy su tak slabe ze nestacia ani na seriovu feldu a este urcite vies ze napravy uz tak dost trpia vahou klasickej 1.9d,viac nezvladnu,lebo felicia bola vyrobena z blata,cez stk ti to neprejde budes mat inu mapu,ine emisie,a bude tam turbo taze na stk ta poslu stym do ....,,,keby som sa o to nezaujimal a nezistoval ako to je ked som chcel nieco podobne ja robyt tak by som ti mozno uveril,ale zarucujem ti ze to ide ale stoji to riadny balik prachov a legalne to nebude,a ak to niekto zbucha za 600e tak take auto patri na srotovysko a nie na cesty do premavky,taketo upravy bud do nich nasipes kopec prachov aby to slo abo jazdi na tom co mas,boze v dnesnej dobe kupis super auticka do 3000e fakt paradne vykonne,pekne a vy tu riesite feldy a este ktomu 1.9d :40bd: ,,,
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jake tisice,kde zijes.preco by to malo byt drahe,ci co nestoji peniaze tak to neni dobre.jasne ak zhanam original zavodne diely tak to stoji,ale tu sa rozobera len motor do feldy tdi.nepotrebujeme ziadne samosvorne diferaky,sportovy podvozok staci dat dopredu plynovokvapalinove tlmice,brzdy stacia aj seriovky akurat brembo kotuce a padla.ved to nebude jazdit 200km/h.poloosky krutak znesu.ved take 66kw tdi ho tam nema ani 250Nm.a samozrejme clovek ktory to bude robit koli zabave a experimentovaniu a radosti z vytvora.tak vznikli aj tie feldy na you tube.
MARCCOA
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 08.01.2009 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MARCCOA »

no hosi nebudem sa svami hadat zavolajte do motortechu a tam ti radi poradia,pod 4000e takuto upravu neurobis a to bude len tak aby to bolo nejak v kope

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 81 neregistrovaných