Skoda felicia 1,9D

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

majercak999
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.11.2010 20:54
Zdieľať na Facebook

Skoda felicia 1,9D

Príspevok od používateľa majercak999 »

Zdravim vsetkych.mam proble so startovanim strasne dlho to musim tocit, kym to naskoci.napajal som tam za palivovy filter membranu proti spadovaniu nafty, ale neviem ci na dobry vyvod od cerpadla.na ktory by to bolo najlepsie?
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

zhavenie je v poriadku?
ANDYLA
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 15.09.2009 11:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ANDYLA »

ja by som sa zameral prv na zhavice tak ako pise italcars
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

chlapci ake zhavenie? ved vonku je posledne tyzdne 10 a viac stupnov. To nastartuju aj stare vraky s chybnym zhavenim
shejo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.03.2007 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa shejo »

Vigora100g napísal:chlapci ake zhavenie? ved vonku je posledne tyzdne 10 a viac stupnov. To nastartuju aj stare vraky s chybnym zhavenim
A ty si už štartoval pri 10°C nejaké auto s chybným žhavením? Schválne, odpoj si žhaviče, skús ho natočiť a potom prispej do diskusie.
Ondrejko69
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 28.04.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrejko69 »

Vigora100g napísal:chlapci ake zhavenie? ved vonku je posledne tyzdne 10 a viac stupnov. To nastartuju aj stare vraky s chybnym zhavenim
Ked budes startovat stary komĂ´rkovy diesel tak to ma zavolaj. Pridem sa pozret kolko bateriek odpalis na jeho nastartovanie :)
vkist
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 07.11.2010 11:23
Bydlisko: GA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vkist »

majercak myslis stratovanie za studena, alebo za tepla?
Felicia 1.9 D 47kW ´96
Golf 1,9 TDI 66kW ´99
Mercedes E 250 D 83 kW ´93
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

keby som ten stary komorkovy dizlak nemal a neuzil si studene starty tak to nenapisem to co som napisal....20 rocny dizlak ked bolo vonku tych 6-8 a menej stupnov tak zle chytal...bolo potrebne potocit cca 10 -15 sek. a chytil...ale ked som menil zhavice tak som zistil ze 3 boli este od vyroby . :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ondrejko69 napísal:
Vigora100g napísal:chlapci ake zhavenie? ved vonku je posledne tyzdne 10 a viac stupnov. To nastartuju aj stare vraky s chybnym zhavenim
Ked budes startovat stary komôrkovy diesel tak to ma zavolaj. Pridem sa pozret kolko bateriek odpalis na jeho nastartovanie :)
Motor typu 1.9 D (ZX,P405 príp.J5 2,5TD) Ti natočím vcelku v pohode pri dvoch vadných a z problémami pri troch vadných žhavičoch. Takže niektorý komôrkový natočíš,iný nie
jarco1705
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 22.06.2008 08:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarco1705 »

zdravim skus vimenit čidlo teploty,ked nie tak odmeraj rele žhavenia a žhaviče , ale určite to ma suvis so žhavenim komorkovi motor ti bez neho nepojde ani pri 30 stpnoch vela zdaru :300f: :300f:
dobreauta
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13.09.2006 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dobreauta »

shejo napísal:
Vigora100g napísal:chlapci ake zhavenie? ved vonku je posledne tyzdne 10 a viac stupnov. To nastartuju aj stare vraky s chybnym zhavenim
A ty si už štartoval pri 10°C nejaké auto s chybným žhavením? Schválne, odpoj si žhaviče, skús ho natočiť a potom prispej do diskusie.
Ja som tento test pre vlastnu zaujimavost robil na motore 19TDI 66KW,r.v.2001 v Golfe,uplne odpojene žhaviče nová baterka VARTA 90AH,do mínus 10 to štartovalo a na moje prekvapenie uplne v pohode,pri teplote minus 4 ako teply.Motor mal 93000km.
pavelo
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 11.01.2010 00:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavelo »

Tak tak, v prvom rade si pozri ci sa ti rozsvecuje kontrolka zhavenia pri prvej polohe klucika (a ci svieti dostatocne dlho). Ak ano, tak potom prekontroluj zhavice.

Ak nie tak ti zacali klasicke patalie ohladom snimacu teploty. Asi najosvedcenejsie riesenie je prestrihnut cerveny kablik, ktory ide zo snimaca (a dobre zaizolovat). V tomto pripade ti to bude zhavit vzdy a rovnako. Niektori argumentuju, ze sa skracuje zivotnost zhavicov - co som sa pytal ludi co to takto realne pouzivaju (pripadne moja vlastna skusenost) - ziadne negativny efekt sa nepostrehol. Aspon nemusis spekulovat s roznymi cidlami teplot z 1.6ky, pripajanim odporov, tahat si manualne zhavenie alebo sa strachovat, ci prave teraz ti to nazhavi..

PS: taktiez vyber, prestriekaj a precisti RJ/rele zhavenia. Nachadza sa pri vodicovom podbehu, cierna skrinecka..
pavelo
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 11.01.2010 00:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavelo »

dobreauta napísal:
shejo napísal:
Vigora100g napísal:chlapci ake zhavenie? ved vonku je posledne tyzdne 10 a viac stupnov. To nastartuju aj stare vraky s chybnym zhavenim
A ty si už štartoval pri 10°C nejaké auto s chybným žhavením? Schválne, odpoj si žhaviče, skús ho natočiť a potom prispej do diskusie.
Ja som tento test pre vlastnu zaujimavost robil na motore 19TDI 66KW,r.v.2001 v Golfe,uplne odpojene žhaviče nová baterka VARTA 90AH,do mínus 10 to štartovalo a na moje prekvapenie uplne v pohode,pri teplote minus 4 ako teply.Motor mal 93000km.
Porovnavas jablka s hruskami.. ty si to testoval na modernom TDI motore s priamym vstrekovanim. Komorkovy dizel je o niekolko dekad starsia technologia...
Ondrejko69
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 28.04.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrejko69 »

presne tak hrusky a jablka su dobre v kompote :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: vlado712 a 72 neregistrovaných