Skoda Felicia 1.3 - uz brzdi:-)

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eben136
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14.12.2008 21:45
Zdieľať na Facebook

Skoda Felicia 1.3 - uz brzdi:-)

Príspevok od používateľa eben136 »

dobry vecer prajem,chcel by som sa vas opytat,ma problem s brzdami od kedy zacalo mznut tak mi prestala brzdit,pedal je tvrdy,pri nastartovani zareaguje,ale akokeby slabsie,robil to aj pred tym,a brzdilo perfekne.a este pri prudsom zabrzdeni zostanu viset predne brzdy,po chvili sa ale odlepia.
Mohlo by to podla vas ovplyvnit nastavenie pakni na zadku?
stve ma to lebo to auto potrebujem,poradte prosim vas vase skusenosti,moc dakujem,majte sa,a este raz pekny vecer...
Naposledy upravil/-a eben136 v 09.12.2010 18:37, upravené celkom 1 krát.
makovienko
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 19.09.2009 18:41
Bydlisko: Bardejov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makovienko »

Serus, pozri si brzdove hadicky, asi ju mas popraskanu, (hadicka ma byt tvrda) a slabo ti vracia kvapalinu do valceka, mal som podobny problem na 120-tke. Alebo ti slabo vracia valcek, vela statia s opravou
eben136
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14.12.2008 21:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eben136 »

makovienko napísal:Serus, pozri si brzdove hadicky, asi ju mas popraskanu, (hadicka ma byt tvrda) a slabo ti vracia kvapalinu do valceka, mal som podobny problem na 120-tke. Alebo ti slabo vracia valcek, vela statia s opravou
zdravim ta,napadlo ma to ale piestiky su volne,pride mi to akokeby bol stale natlakovany okruh,pedal tvrdy jak beton trochu zmekne az ked sa to uvolni,aj to len trosku,mohol by to byt predsa len posilovac?
villi22
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.09.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa villi22 »

Skus odpjit ten posilovač a zistis len odpoj hadicu,alebo ju zalom sverkou :zg282:
eben136
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14.12.2008 21:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eben136 »

villi22 napísal:Skus odpjit ten posilovač a zistis len odpoj hadicu,alebo ju zalom sverkou :zg282:
to som skusal ale ziadna zmena,myslim tym tvrdost pedalu,zacinam podozrievat ten posilovac,no neviem...
wincenzo19
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 11.04.2009 09:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wincenzo19 »

zdravím takže k tým predním brzdám : robilio mi to tiež na felde ked som kupil nove doštičky a kotúče ! už som bol bezradni takt som vymenil gumičky v piestikoch je na to repasovacia sada a brzdy stale vyseli jeden mechanik mi poradil pomeniť hadičky čo vedu od strmenov ku tým kovovím hadičkam a odvtedy bez problemov jedna hadička stoji okolo 3,5 € a pedal ti nevracia kvoli tomu , že ty nohou vyvinieš tlak na zabrzdenie ale ked povolíš pedal je tam podtlak a zlhe hadičky nedokaže kvapalinu opať vratiť do brzdove valca kvoli tomu to visí ! a k tvrdemu pedalu dokladna kontrola vakuovej pumpi jej tesnosť , tesnosť hadic ...
zbazin
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 19.05.2010 01:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zbazin »

Precisti si brzdove valce moze sa na nich vytvorit prstenec nanosov necistot ten ma za nasledok zadrhavanie resp. ked ti brzdy ostanu vysiet. Vymen tiez prachovky.
makovienko
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 19.09.2009 18:41
Bydlisko: Bardejov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makovienko »

Tak už maš popísane všetko čo to môže byť, a keď je všetko ok tak posledna vec je ten posilnovač, skus ho povolit a malo by to byt dobre.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hadičky sú nezmysel,čo prejde jedným smerom,to prejde aj opačným.Podozrieval by som a overil či sa vráti piestik hlavného valca späť do základnej polohy,inak sa natlakuje a kvapalina sa nevie vrátiť do nádobky.Skontroluj či tlačná tyčka pedála má v základnej polohe vypusteného pedála vôlu 2-3 mm.Lahučko siu overíš celú vec,ak v momente keď sa Ti zdá že je to pod tlakom povolíš odvdušňovasciu skrutku na ktorom kolvek brzdovom barane.Ak kvapalina odstretke pod tlakom,rieš čo som napísal na začiatku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

wincenzo19 napísal:zdravím takže k tým predním brzdám : robilio mi to tiež na felde ked som kupil nove doštičky a kotúče ! už som bol bezradni takt som vymenil gumičky v piestikoch je na to repasovacia sada a brzdy stale vyseli jeden mechanik mi poradil pomeniť hadičky čo vedu od strmenov ku tým kovovím hadičkam a odvtedy bez problemov jedna hadička stoji okolo 3,5 € a pedal ti nevracia kvoli tomu , že ty nohou vyvinieš tlak na zabrzdenie ale ked povolíš pedal je tam podtlak a zlhe hadičky nedokaže kvapalinu opať vratiť do brzdove valca kvoli tomu to visí ! a k tvrdemu pedalu dokladna kontrola vakuovej pumpi jej tesnosť , tesnosť hadic ...
Prepáč,ale nepíš nezmysli.
makovienko
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 19.09.2009 18:41
Bydlisko: Bardejov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makovienko »

Hadicky nie su blbost, su gumene a guma casom tvrdne to kazdy vie tak vznikaju mikrotrhliny, ale ked to robia obidve strany tak to asi nebude hadickami, ja som mal zlu len jednu stranu, vymenil som hadicku a pohoda. Skontroluj valcek a nastav posilnovac a rovno vymen kapalinu.
zbazin
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 19.05.2010 01:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zbazin »

Prepáč,ale nepíš nezmysli.

Mas recht, pokial by to boli hadicky, netesnost tak to by pan kolega zistil hned ked by cele ulozenie nasiel zasrate brzdovou kvapalinou a pedal po zatlaceni by nebol tak krasne tuhy. Zeby sa ai ta brzdova kvapalina niekde stracala? Myslene po tych netesnostiach. :-\
makovienko
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 19.09.2009 18:41
Bydlisko: Bardejov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makovienko »

Ked nevies o čom hovoris tak chod spat a nepis tu ty nezmysli, hovorim z vlastnej skusenosti, lebo som mal taky problem a tiez som si nevedel rady, hadicka bola sucha, kvapalina mi nikde neznikala, tak som si myslel ze je ok, ale bola zla, tak som ju vymenil a vsetko mi islo, tak som si to asi z palca nevycucal!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

makovienko napísal:Ked nevies o čom hovoris tak chod spat a nepis tu ty nezmysli, hovorim z vlastnej skusenosti, lebo som mal taky problem a tiez som si nevedel rady, hadicka bola sucha, kvapalina mi nikde neznikala, tak som si myslel ze je ok, ale bola zla, tak som ju vymenil a vsetko mi islo, tak som si to asi z palca nevycucal!
Pokladík,ja už hocijakú sprostosť po štyridsiatich rokoch neuverím.Lebo...Ak si menil hadičku,musel si dať dole barana,ak chceš dať dole barana zatlačíš späť valček,rozhýbeš plávanie strmeńa atd.Ale tvoje chyba nebola hadička,na to si mohol prísť,ak by si ju po demontáži skúsil prefúknuť oboma smermi.Beriem aj sprostosti,iba im neverím.
wincenzo19
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 11.04.2009 09:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wincenzo19 »

mhlavaty napísal:
wincenzo19 napísal:zdravím takže k tým predním brzdám : robilio mi to tiež na felde ked som kupil nove doštičky a kotúče ! už som bol bezradni takt som vymenil gumičky v piestikoch je na to repasovacia sada a brzdy stale vyseli jeden mechanik mi poradil pomeniť hadičky čo vedu od strmenov ku tým kovovím hadičkam a odvtedy bez problemov jedna hadička stoji okolo 3,5 € a pedal ti nevracia kvoli tomu , že ty nohou vyvinieš tlak na zabrzdenie ale ked povolíš pedal je tam podtlak a zlhe hadičky nedokaže kvapalinu opať vratiť do brzdove valca kvoli tomu to visí ! a k tvrdemu pedalu dokladna kontrola vakuovej pumpi jej tesnosť , tesnosť hadic ...
Prepáč,ale nepíš nezmysli.
neviem mhlavaty ale v mojom pridade to nebol nezmysel, a o tych mikro trhlinkach to tiež nieje odveci , jednoducho viem že ked som ich vimenil bol klud, len s tym rozdielom že mne brzda vysela ovela dlhšie

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 69 neregistrovaných