Skoda Felicia 1.3 mpi , 1999

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jakub89
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 29.05.2021 18:33
Zdieľať na Facebook

Skoda Felicia 1.3 mpi , 1999

Príspevok od používateľa Jakub89 »

Zdravím chcem sa poradiť . Skúšal som netankovať nechal som tam menej benzínu auto vynechávalo až zdochlo nechcelo chytiť až na nejaký 4 krát. Natankoval som asi 7 litrov skúsil som a auto išlo prešiel som nejakých 25 km a na semafore padli otáčky zdochlo chytilo po dlhšej dobe 10 krát určite točilo. Chytilo a potom šlo zašiel som domov ale cítil som v pedáli že chce vynechať keby nedávalo dobre ten benzín .. Pri prvom zapnutí kľúča väčšinou ráno tak z čerpadla ide taky zvuk stlmený . Ked bolo teplejšie počasie auto vynechalo troška seklo a išlo už v pohode ale ked teraz sa ochladilo tak až zdochne . Chcel by som vedieť, ze ak vymením čerpadlo či to nebude robiť zas či není niečo aj s elektrikou niečo aj v poistkovej skrinke rád by som vás poprosil o rady či treba spraviť aj niečo iné a tak..
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda felicia 1.3 mpi 99rv

Príspevok od používateľa achada »

V poistkovej skrinke co? Poistka bud ide alebo nejde, nevynechava. Mozno cerpadlo nasalo sajrajt z dna nadrze ked si skusal z neviemakeho vnuknutia debility netankovat.
Jakub89
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 29.05.2021 18:33
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda felicia 1.3 mpi 99rv

Príspevok od používateľa Jakub89 »

Pozeral som že môže byť aj relé a to bol pokus len lebo vždy benzín bolo dosť nikdy som nechal troška benzínu .. vynechávalo aj skoro s plnou nádržou tak som skúsil že aké to bude či to je ozaj to čerpadlo a auto až zdochlo keď je dosť benzínu auto vynechá na 5 sekúnd cca sekne a ide
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda felicia 1.3 mpi 99rv

Príspevok od používateľa zsvatos »

zabudol si napisat kolko ma auto kilometrov. Ak cez 200 000 tak nevahaj, vymen cerpadlo a bude pokoj.
Je viacej znaciek aut, kde sa palivove cerpadlo po odjazdeni "do sucha" defakto znici, lebo sa prehreje. A to aj v pripade, ze ma auto 50 000 km. Felicie na to sice netrpeli, ale urcite to cerpadlu nepridalo na kondicii. Ak nema rano cerpadlo taky zvuk na ktory si bol zvyknuty, je to len dalsia indicia ze je na konci zivotnosti

Mimochodom teoria o nasati bordelu do cerpadla pri nizkej hladine paliva je zavadzajuca. Predsa saci kos cerpadla u Felicie a dalsich inych aut je cez pruziny neustale pritlacany ku dnu nadrze, a ak je v nadrzi uz menej ako polovica, benzin sa nasava vylucne cez sitko sacieho kosa na dne nadrze.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Felicia 1.3 mpi , 1999

Príspevok od používateľa martincichy »

V prvom rade natankuj benzin a nejazdi na ultra rezerve - pretoze par litrov v prazdnej nadrzi je nic, prva zakruta, benzin sa preleje a cerpadlo nema co nasavat. Odpecies si cerpadlo, ked si ho uz neodpiekol.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Felicia 1.3 mpi , 1999

Príspevok od používateľa autokomplet »

Cerpadlo je benzinom chladene
Vyjazdenie paliva znamena chod nasucho a je po nom. Nie je dobre ani ked je tam len liter lebo uz aj vtedy sa zahrieva viac. Vedeli by o tom rozpravat ludia co jazdia na LPG a maju tam len cvrknute takmer stale, znicili si ta cerpadlo. Kontrolka hladiny paliva nie je na to, aby si skusal kolko este vydrzi jazdit ale ako varovny signal ze uz si nieco zanedbal ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Felicia 1.3 mpi , 1999

Príspevok od používateľa seven549 »

Jakub89 napísal: 08.12.2021 19:32 Pri prvom zapnutí kľúča väčšinou ráno tak z čerpadla ide taky zvuk stlmený .
ako ti pisali vzdy ked ma to cerpadlo iny zvuk ako bezne malo tak konci.staci drzat pedal dole a akonahle motor vynechava v zabere tak sviecky alebo dodavka paliva nestiha tlacit palivo.

a tymi cerpadlami je to tak ze tie lacne aj velmi rychlo odidu a v dnesnej dobe je aj tazko kupit kvalitu.pierburg znacka je este kvalita ale je tam aj cena vacsinou predrazena.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Felicia 1.3 mpi , 1999

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Podobný problém začínam mať aj ja tiež 1.3 MPI /180 000km/- s autom sa už jazdí sporadicky - raz za týždeň/dva, odkedy pribudol ten nový výborný benzín tak sa to začalo prejavovať, je zrejmé že za tie roky už má čerpadlo čo to za sebou, ale podozrieval by som práve ten benzín ( ja som do nej tankoval 100 E5) ale keď tankovali naposledy rodičia tak samozrejme čo najlacnejšiu E10 a tým že auto dosť stojí a plná nádrž tam vydrží tak 2-4 mesiace tak sa to asi začína prejavovať....prejav mám podobný že auto zrazu prestáva ísť, a pocitovo je to tak isto že na pedáli je to cítiť ako keby prestávalo ísť a pár x zdochlo za jazdy, ale u mňa vždy naskočilo hneď potom úplne normálne , žiadne dlhé točenie......
linuser
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 17.11.2016 14:17
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Felicia 1.3 mpi , 1999

Príspevok od používateľa linuser »

Dufam, ze si tam nedaval E10 benzin. Skoda ho zakazuje pouzivat v tych motoroch. Rozozieraju tesnenia.
Jakub89
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 29.05.2021 18:33
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Felicia 1.3 mpi , 1999

Príspevok od používateľa Jakub89 »

Tak vymenil som čerpadlo za nové to drahšie a síce nevynechalo išlo ale v plyne bolo cítiť a aj otáčky pri rannom štarte studenom kolísali sa mi ,sa zvýšili a padli na 800 tak som rozmýšľal všetko menene okrem vstrekovačov . Tie som samozrejme nemenil vybral som ich von kúpil čistič na vstreky , ráno som ich vybral a do nádobky som ich nechal ponorené nejaký čas potom som ich vybral napojil 12 v postup z netu hadička sprej 12v a nech to preplachne . Založím a auto pekne chytilo lepší chod motora otáčky dobre a skúšobná jazda bola dobrá nevynechalo necítiť v plyne nič plynulá jazda aj ťah lepší. Vypadá na dobrej ceste
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných