Skoda Felicia 1.9 diesel - nepravidelný chod motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miropele214
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 09.06.2015 18:41
Zdieľať na Facebook

Skoda Felicia 1.9 diesel - nepravidelný chod motora

Príspevok od používateľa miropele214 »

Zacal mi nepravidelne hučat motor , akoby raz pridával a raz uberal aj ručička na otačkomeri sa mierne hýbe ,ked pridám tak motor ide normalne a otáčky sa držia ale po chvili zas ..čo tomoze byt???
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ten nepravidelný chod je na voľnobehu?
miropele214
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 09.06.2015 18:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miropele214 »

Áno , ale aj ked vykvaltujem za jazdy a kuknem na otáčkomer tak sa mierne pohybuje ...
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

To je jedno či v pohybe, alebo na mieste robí to na voľnobehu. Príčin môže byť viac. Treba dať na diagnostiku. Môže to byť škrtiaca klapka, nejaká netesnosť na hadici, možno váha vzduchu. mhlavatý by ti vedel odpovedať lepšie, no treba to dať na diagnostiku.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Čo je to mierne hýbe o koľko to chodí +-,aby s azas neriešilo dačo čo je v norme a čo je teda skorej vlastnosť . Ja teda som motor ktorý by absolútne presne držal otáčky moc veľa krát nevidel. Ono stačí že sa mení elektrická záťaž a ten voľnobeh na to môže reagovať .
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

FERO 321 napísal:To je jedno či v pohybe, alebo na mieste robí to na voľnobehu. Príčin môže byť viac. Treba dať na diagnostiku. Môže to byť škrtiaca klapka, nejaká netesnosť na hadici, možno váha vzduchu. mhlavatý by ti vedel odpovedať lepšie, no treba to dať na diagnostiku.
Na Felicii diagnostikou vadnu klapku ani váhu vzduchu nezistis. Jednak preto, že nič z toho nemá a jednak preto, že jedine cidla sú teplota a záťaž - poloha plynového pedálu plus k tomu ešte otáčky z alternatoru. Kolísanie otáčok býva všeobecne pripisované k opotrebovanemu čerpadlu. Či to je ale aj tvoj prípad?? Palivový filter sa menil naposledy kedy?
miropele214
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 09.06.2015 18:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miropele214 »

No napr včera som bol jazdit a nerobilo to motor priadol ako mal ... č
Čo sa týka otáčok -- na volnobehu sa držia otačky ( hned tá prvá palička nad 1 ) - čo je 1250 otačok (neviem či som to napisal spravne ) , ale ked začne motor blbnut tak ručička mierne vstupne a zas klesne a tak ...
Čo sa týka palivoveho filtra bol menený pred 7000 km ....
spankos
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 05.01.2012 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spankos »

"ale ked začne motor blbnut tak ručička mierne vstupne a zas klesne a tak ..."

Naozaj geniálny popis rozsahu otáčok. S týmto prístupom ti určite všetci poradia :::
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

1250? nejak moc na voľnobeh nie?
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

Tych 1250 je este v norme, pokial je studeny motor. Inak nie. Skontroloval niekto podtlakove hadicky, vycistil niekto skrtiacu klapku?
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných