Skoda Favorit - nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Skoda Favorit - nestartuje

Príspevok od používateľa mjato »

Mam otazku na panov elektrikarov,kedze sam som si nedokazal poradit.Na karburatorovej skode favorit sa mi neda na prve startovanie nastartovat-vyzera to na slabu baterku,nepretoci dostatocne motor....
Pointa je v tom,ze ked ho roztlacim a pridam plyn tak vsetko funguje,svieti,auto ide startuje,jazdi....no po prejdeni 10-20km mi zacne stracat predne svetla na intenzite,nejdu blinkre AZ kym znova nepridam na otackach motora a vsetko je znova OK.
Vseto elektriku som znova poriadne ukostril,vymenil starter,alternator,relatka,poletoval poistkovu skrinku,prezrel kable,dal upne novy karburator.....
Pomocka pre spravnu odpoved je,ze pri startovani mi na chvilu zasvieti iba vykricnik,co by na starsich modeloch asi nemalo a svieti mi cidlo od oleja,ale oleja je dost a skusal som to aj s odpojenym cidlom a tak dookola. Dakujem za odpoved.
Ondrejko69
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 28.04.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Favorit - nestartuje

Príspevok od používateľa Ondrejko69 »

napni remen
pepobimbo
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 26.06.2007 21:40
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepobimbo »

skus si pozičia´t od niekoho bateriu a vymen ju a uvidíš.
Ondrejko69
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 28.04.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrejko69 »

Alebo to drbni do šrotu. ved aj akumulator ma hodnotu polovice favorita.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

remen som nasponoval pri vymene alternatoru predvcerom a bateria je tam zanovna, overena z druheho auta v rodine do ktoreho som kupil novu.Je to nejaka banalna porucha,zleho kontaktu,ale uz neviem kde hladat.Zajtra este raz vlezem pod auto skontrolujem ukostrenie motora....
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

asi vybija,musim to dat nejakemu elektrikarovi.Dakujem za rady.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Ondrejko69 napísal:Alebo to drbni do šrotu. ved aj akumulator ma hodnotu polovice favorita.
Mas pravdu,ale favorit mi stale vychadza ako najlacnejsie,najjednoduchsie auto na jazdenie.
Mozem kupit na tych par km denne cosi 15rocne s tecucim servom,svietiacim ABS,predrazenym nahradnym dielom...
Ondrejko69
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 28.04.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrejko69 »

mjato

bez urazky radesj kupim tico je to mala korejska blcha, co sa týka bezpecnosti je na tom asi rovnako ako stary 2 krat vyváraný favorit. Nema problem zo startom a najvyšší tromf je v tom ze to zere polovicu toho co zere tvoj favorit.
jazdil som na ticu. Nie je to sice športak ale na jazdu po meste je to super. A naklady na prevádzku sú zrovnatelne s favoritom. Mozno aj nizsie .

pozri : http://autorecenze.centrum.cz/car_list. ... 131&yd=off
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Aj ja som mal tu cest sediet v ticu,zive,pomerne tiche,kultivovane..Na to ako bolo zatracovane som bol prijemne prekvapeny.Ale bateriu a niektore diely do neho tak lahko nekupis, je zlozitejsi,podstatne mensi od favorita...
Na favorit mam vsetky diely dvojmo zadara a prezil som s nim moju mladost a nejazdil 10tisice kilometrov bez vacsej poruchy do zahranicia.
Ondrejko69
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 28.04.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrejko69 »

co sa týka akumulatora tak ten kupis za 45 eur neviem ako pre teba pre mna to je zanedbatelna ciastka. dost tam odchadzaju homoklby tie sa daju zohnat uz za 14 eur .
filtre a sviecky su par eurove. Co sa týka zlozitosti tak jedine co je zlozite na ticu je asi imobilizer ktory casto odchadza ale da sa jednoducho vyhodit a funguje bez.
A este jedna vec ma napadla. Na favorite tie plasty je strach a hroza. Vsetko to vrzga,hrka a pod . Tam clovek nepocuje ani ked ma capy vybite. :)
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

tico je robené takisto z blbého plechu ako favorit, navyse, kórejci v rámci úspor toto auto absolútne nevybavili žiadnymi výstužami. Nie sú ani vo dverách, ba dokonca ani prahoch. Škodovky staršie od favorita mali vystužované prahy.

Tico má podstatne drahšie náhradné dielce od favorita, jazdný komfort je podľa mňa u favorita lepší.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Favorit - nestartuje

Príspevok od používateľa seven549 »

mjato, ak prejdes 20km a zastavis-tak vtedy stracaju svetla na intenzite?alebo za jazdy.{no po prejdeni 10-20km mi zacne stracat predne svetla na intenzite,nejdu blinkre AZ kym znova nepridam na otackach motora a vsetko je znova OK} ----inak kolko si dal za novy karburator.aj mne treba menit.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Nemusim zastavovat,ten prud mi zacne stahovat uz za jazdy,ale vymacknutie spojky a pridanie plynu to na chvilu vyriesi.Novy karburator som dostal darom,bola to nejaka garazova ulozenka.Cenovka na nom bola 7alebo 8tis.sk

Pre Ondrejko 69,viem ze kamarat ma problem zohnat original baterku,aby sa mu vosla do kaslika k motoru...a nejake diely.
Toho mojho favorita sa zvaracka este nedotkla,lebo ako mlady nadsenec som vystriekal dutiny,dvere,novy nastrek zvonku,vymenene predne blatniky...ale napriek tomu spodok uz je chyteny dobre.
Ondrejko69
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 28.04.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrejko69 »

martin BA napísal:ondrejko nemam sice favorita,ale ty sa tvaris ze mas najnovsie suv od infinity... :zg282: na com teda jazdis???nie kazdy chce luxus ked jazdi 15-20km denne,nic v zlom....
Tak ja len tak skromne, momentálne mi ostala už len ibiza IV generacie (ked ta to tak zaujima).
Ja len konštatujem moje skusenosti. Favorit je kopa lacných plastov. Ak si jazdil favoritom tak dobre vies ako to tam všetko hrkoce. ked zatecie voda na cievku ktora je na pravom podbehu tak sa mozes aj pototo.. a nenaštartujes.
Nie som zástanca tej kórejskej samovraždy (TICO) len vravím že za 500 -600 eur sa da kúpiť spolahlivejšie auto ako favorit. Potom nebude musiet menit regler,alternator,baterky, kostry prerabat, a samozrejme zabudol som na rozpadavajúce sa poistkové skrinky.
Toť toľko :)
Ondrejko69
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 28.04.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrejko69 »

mjato napísal:Nemusim zastavovat,ten prud mi zacne stahovat uz za jazdy,ale vymacknutie spojky a pridanie plynu to na chvilu vyriesi.Novy karburator som dostal darom,bola to nejaka garazova ulozenka.Cenovka na nom bola 7alebo 8tis.sk

Pre Ondrejko 69,viem ze kamarat ma problem zohnat original baterku,aby sa mu vosla do kaslika k motoru...a nejake diely.
Toho mojho favorita sa zvaracka este nedotkla,lebo ako mlady nadsenec som vystriekal dutiny,dvere,novy nastrek zvonku,vymenene predne blatniky...ale napriek tomu spodok uz je chyteny dobre.
Čo s týka baterky neverím. robim s autodielmi už nejakú tu dobu a nemam dojem zeby som nevedel dodat baterku do TICA je tam baterka azijskych rozmerov a taktiez ma tuším tenke kontakty. Opakujem tu baterku zozenies za 45 eur.
Ak to zhánal niekde na benzin pumpe tak je to jasne.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 82 neregistrovaných