škoda favorit - nejde kilometrovník

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marioone
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.07.2010 22:49
Zdieľať na Facebook

škoda favorit - nejde kilometrovník

Príspevok od používateľa marioone »

Ahojte. Dnes som si všimol že na budíkoch sa mi nepočítajú kilometre ktoré najazdím ani do celkového počtu najazdených kilometrov. Neviete kde by mohol byť problém?

ps: ešte sa chcem spýtať neviete kde by som mohol kúpiť nejakú riadiacu páku? môže byť aj nejaká tuning

ďakujem Vám
sheriff
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 19.11.2009 12:48
Bydlisko: Senec
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sheriff »

keby to bol náhon na tachometer tak to by nefungoval ani tachometer nie len počítadlo kilometrov..., najjednoduchšie bude zohnať z vrakoviska iný tachometer, to počítadlo kilometrov sa nedá zvlášť vymeniť je to jeden celok s celým tachometrom, dá sa to opraviť ale je to taká hodinárska robota, a bude treba aj tak druhý tachometer na náhradné diely, najčastejšie býva chyba v takom plastovom kvázi ozubenom kolečku ktoré zvykne prasknúť a nepoháňa ďalšie ozubené kolečká, ja som to opravil tak že som vymenil celú zadnú časť kde je upevnený náhon, ale najlepšie bude vymeniť celý tacháč a máš po starostiach, ja som to nenemil lebo som nemal rovnaký tacháč ale z novšieho typu, treba rozobrať celú prístrojovku , je to také lego...
marioone
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.07.2010 22:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marioone »

v poriadku ďakujem páni. najradšej by som riešil palubovku z felície len neviem zohnať. a taktiež neviem kto by mi to nahodil keďže v tomto som ľavý :d :D
skstrelec
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 18.10.2008 11:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skstrelec »

Na 100% prasklo to ozubené koliečko v tachači,bolo to aj dostať kúpiť ale aj tak sme tam dávali zo Š-100 tie ich mali tie ozubenia kovové a neni to žiadný problem prehodiť. :41c2:
marioone
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.07.2010 22:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marioone »

ja si tiež myslím že odišlo to ozubené kolečko... takto sa opýtam neviete o niekom kto vymieňa palubovky? zohnal som si na inzeráte palubovku z felície za dobrú cenu a rozmýšľam že by som to dal niekomu spraviť nech mi to prehodí.
skstrelec
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 18.10.2008 11:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skstrelec »

Až to chceš prehodiť tak tam potrebuješ aj kabeláž z Felicie,poistkovú skrinku a aj ventilátor kúrenia samotná palubovka Ti nestačí. :3020:
marioone
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.07.2010 22:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marioone »

uhm no to by nemal byt problém. to by som si našiel nejakú felíciu na náhradné diely poprípade by som zašiel na nejaké vrakovisko a tam by som niečo pozrel z nejakého vraku ktorý je v znútra zachovalý

koľko by mohlo dokopy stáť? teda komplet predný panel z felície aj s kabelážou?
skstrelec
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 18.10.2008 11:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skstrelec »

A neni rozumnejšie si zohnať dajakú Feliciu na vozenie a Favorita sa zbaviť? :28b7:
glider
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24.03.2010 14:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa glider »

tak tak kolecko plastove sa asi zlomilo, predavala sa nekde sada "na opravu" kde boli tie koliecka...alebo ako hovori kolega hore dat tam kovove je istota :)

A hlavne NEVYNULOVAVAT pocitadlo za jazdy
marioone
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.07.2010 22:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marioone »

nemohol by ste mi niekto poslať obrázok približne ako to vyzerá to ozubené koliesko? momentálne hľadám favorit na náhradné diely aby som to vedel od niekoho kúpiť.

inak som si všimol že mi nesvieti kontrolka na rezervu. dnes som išiel na tréning a ostal som vysieť nakoľko mi nesvietila kontrolka že už jazdím na rezervu. tak som tam nechal to moje ferari a šiel som pešo na najbližšiu benzínku a prskol som do bandasky za 5evri. som myslel že ma roztrhne. zrejme odišla žiarovka

ďakujem za rady

ps: dnes som trčal v zápche a motor som mal riadne horúci lebo som mal paličku až na červenom. zrejme pri favoritoch to je normálne nie? mám aj doliatu chladiacu kvapalinu po max čiže tu problém nebude. som sa bál že mi vyvrie voda :D
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Myslíš, že čím viac chladiacej tým lepšie chladenie? Nie, pri žiadnom aute to nie je normálne, teplotu musí pomocou termostatu, chladiča a vrtule uregulovať za každých podmienok...
marioone
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.07.2010 22:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marioone »

vrtulu tam mám na chladenie. tá sa zapína automaticky keď je už teplota dosť vysoká. neviete aká má byť priemerná teplota favoritu? motor vôbec nevytáčam, jazdím 50 čiže takto to zhrniem :4090:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

±90 °C ako (skoro) u každého...
marioone
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.07.2010 22:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marioone »

no to by som mal mať v poriadku tým pádom. čo sa týka tej kontrolky na benzín neviete kde by som takú žiarovku zohnal?
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 95 neregistrovaných