Škoda Fabia 1.0,55 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lacogr
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25.03.2007 18:42
Zdieľať na Facebook

Škoda Fabia 1.0,55 kw

Príspevok od používateľa lacogr »

Zdravim,potreboval by som poradiť-Fabia 3,2017,55kw,1.0 benzin,69000 km.Za studena po naštartovani, pri nestlačenom pedály spojky hrkot od prevodovky alebo spojky,po stlačeni pedálu tichý chod.Čo s tým?Auto už nema zaruku,nema to dvojhmotu,importer ma poslal do p...,bez záruky mi nepomôžu,ale ma to len 4 roky a 2 mesiace,čo bude neskôr s autom si nechcem ani predstaviť.Ďakujem za všetky rady vopred
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ahoj - pýtaš sa čo s tým. Odpoveď je opraviť. Teda prevodovka dolu vymeniť spojkové ložisko. To nie je porucha. To je opotrebenie. Tak ako sa opotrebujú brzdy, tlmiče, čapy, opotrebuje sa aj spojkove ložisko a spojka ako celok.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A naučiť sa ju používať správne, potom ti druhá vydrží aj 200 - 300t km.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba zvuk posúdiť veľmi obozretne pretože môže byť z viacerých zdrojov.Intenzita (sila) a charakter zvuku je ale rôzny,takže radím použiť elektronický stetoskop a vyhľadať skúseného borca aby to neskončilo skasírovaním a pokazenými Vianocami.
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa george2.5 »

Na 90% spojkové ložisko. To je "klasické" opotrebenie, tie moderné optimalizované materiály vydržia toľko, s tým sa nič nenarobí.
Na Fabiach HTP (aj na našej rodinnej) to boli tiež slabé miesta a poviem to tak, nám to robí od cca 120-130tis. km. Teraz máme 300tis. km. Ak prekáža zvukový prejav alebo neradí dobre, tak vymeniť. Nám radí v poriadku, spojka neprešmykuje, ale pri nevyšliapnutej spojke tiež tak hrkoce. Spojkové ložisko originál 33 EUR, komplet spojková sada LUK bez zotrvačníka 90 EUR.
kajlo5
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 06.06.2007 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kajlo5 »

To robí každá fabia, čo ma viac ako 40 tisíc, nikto to dokopy nerieši, kašli na to
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Symply Clever viac niet čo dodať
lacogr
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25.03.2007 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacogr »

Ďakujem ešte raz za odpovede,ja som to priviezol zo Škoda servis z D,nejazdil som s tým,takže spojke som neubližil,len ma štve,že 4 ročne auto,69000 km a musi prevodovka dole.Skusime to lepšie popočuvať,ale rozobratiu prevodovky sa asi nevyhnem.
bentley2211
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.07.2006 16:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bentley2211 »

Zdravim, Skodovka na to mala TPI, vascinou na 1,0MPI, menili v ramci zaruky celu spojkovu sadu bezplatne.Samozrejme sa vacsina autorizakov krutila jak had lebo je to opotrebitelny diel cize ked nechceli tak to nevymenili(zly styl jazdy a x inych moznych vyhovoriek). Problem bol presne taky aky ste popisali. Na volnobeh rachot, po stlaceni spojky zvuk zmizne. Predpokladam ze uz to nie je v zaruke, cize riesenie je vymena spojkovej sady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Netreba hneď kameńovať auto.Na synovom praskol prítlačák ešte nemal ani toľko km ( C4 Gr Picasso),to proste závislé od množstva faktorov.Vidím to pri opravách že je auto poskladané z dielov vyrobených tak v Argentíne ako v Rumunsku,Turecku alebo inde,určite nie pre dôraz na kvalitu.Vy si prečo objednávate z Aliexpresu ? Takýto je svet a takýto je prakticky každý z nás,teda väčšina
lacogr
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25.03.2007 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacogr »

Musim to brať ako to je.Ako po rozobratí zistiť,či je to ložisko v prevodovke,výtlačné ložisko alebo prítlačák?Sada stojí v Škoda 280e,náhrada 200 a po výmene zistím,že to šrotuje stále a mal som vymenit ložiská v prevodovke,takže čo ďalej?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ak sa vymontuje z auta prevodovka, tak sa skontroluje stav spojky a spojkoveho loziska. Bez toho, aby sa rozoberala prevodovka sa posudi aj suose lozisko, ci je vyhegane, alebo nie. Ak nie je, a pred zhodenim prevodovky sa neidentifikovala zavada v prevodovke, tak sa prevodovka nerozobera. Vymeni sa spojkove lozisko / spojka a jazdis dalej.

Lozisko mimo autorizaku stoji dvadsat eur. Spojkova sada a loziskom starline 85 eur. Namontoval som kvantum spojok starline a bezproblemov.

Vykasli sa na autorizak. Najdi si normalny servis.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celé to bude skôr o hrkotaní výtlačnej vidlice a je to hravo identifikovateľné.Jednoduch sa potiahne späť konček vidlice proti valčeku.Ak hrkot zanikne tak je to prakticky iba o práci,vidlica stojí 10 e,.
S týmto bojuje väčšina týchto systémov kde je vidlica,aj môj Voy to robí aj skoro každý ktorý som zatial videl a počul na volnobehu.Robil to Jumper a x ďalších.Niedy stačilo spojku potlačiť a pustiť pedál jemne späť a ostalo to ticho.Tak je to aj u mňa,ak pustím tak ako sa používa tak zhrkoce,pustené jemne ostane ticho.
lacogr
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25.03.2007 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacogr »

Ďakujem,ak to odstránim,tak napíšem na forum,pokial by to niekoho zaujímalo
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

miroslav114 napísal:Symply Clever viac niet čo dodať
simply vag... lol

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: marekk13 a 45 neregistrovaných