Škoda Fabia 1 - kontrolka ASR

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jiwon
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.01.2017 21:54
Zdieľať na Facebook

Škoda Fabia 1 - kontrolka ASR

Príspevok od používateľa jiwon »

Zdravim, chcel by som sa spytat na jeden problem ohladom svietiacej kontrolky ASR, ktora sa vzdy rozsvieti cca po 10 min, ci uz auto ide alebo stoji a len sa nastartuje. Bolo napichnute aj na diagnostiku a cidla su v poriadku, a inu chybu to nehlasi. Hladal som uz tento problem aj na nete, ale stale mi nejde do hlavy, preco sa to vzdy rozsvieti po rovnakom case (nemeral som ho presne na sekundy ale cca je to tych 10 minut)

Diky mooc

__________________
Škoda Fabia 1.9 TDi 74kw
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Asr su airbagy a to na beznej diagnostike nevycitas , musel by si napojit airbagovu jednotku
ernoldo
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2017 11:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ernoldo »

nebudes mat chybu v elektronickom termostate?Viem, ze sa nan da vymenit len vlozka.Znamy mal podobny problem ako ty tak podla neho to posudzujem. Bol si len na jednej diagnostike?
kamo66
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.08.2011 11:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamo66 »

...sem tam si pozriem témy, keď si myslím, že sa niečo nové dozviem, ale, že ASR má spojitosť s airbagmi alebo termostatom som doteraz fakt netušil...
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astrak »

ROBOPASTUSZEK a ernoldo -môžte si podať ruky,jeden lepší jak druhý :d :D
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Na oktavke nam vyskocila podobna chyba hned pri startovani. (asr,abs,esp,hill holder) všetko vypnuté. Bolo to vsak veľkým opotrebenim prednych bŕzd. Skus aj pozriet, ci ti funguju vsetky cidla na kolesach, mozno nieco neposiela udaje... Ale to by ti neslo ani vyssie spominane. Takže pokiaľ to je len to, tak to bide nejaka prkotina. Len ju treba nájsť.
jiwon
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.01.2017 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jiwon »

Praveze ked bolo napichnute na diagnostike tak sa skusali aj kolesa ci snima rychlost, a snimalo to na vsetkych rovnako, to si pamatam. Dnes som aj volal mechanikovi ci si nahodou nepamata aka chyba tam bola vyhodena ked to svietilo, ale nepamatal si uz. Co som sa inde docital a co mi aj on sam povedal, ze mohlo by to byt kabelazou, ale to sa mi niak nezda, kedze to pokazdy krat po cca 10 minut zacne svietit...Druhe co som sa docital, tak ze by to mohlo byt zlym nastavenim predvstrekom paliva, ale rad by som vedel viac nazorov....viac hlav viac napadov :2f93:
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Sorry pomylil som sa zle som si precital skratku :41c2: :300f: :-\ :3906:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten systém je nadstavba postavená na spolupráci z inými systémami,preberá údaje z ABS z RJ riadenia ale X milion ďalších údajov takže pátranie po chybe môže priniesť ešte záujímavé veci,bez diagnostiky sa tu bude problém pohnúť
dani8211
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04.01.2009 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dani8211 »

Je to vada DFM svorky medzi alternatorom a BCM.Preto rozsvecuje tuto kontrolku.Potrebna kontrola elektroinstalacie atd.
richi-pd
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.01.2017 22:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richi-pd »

dani8211 ma pravdu... pravdepodobne preruseny vodic medzi alternatorom a riadiacou jednotkou motora... sam som riesil presne tuto zavadu.
jiwon
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.01.2017 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jiwon »

tak nakoniec bola chyba v kabelazi, ktora ked sa vymenila bolo vsetko OK
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných