Skoda Fábia 1,9 SDI - trhanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fuco
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.03.2017 19:40
Zdieľať na Facebook

Skoda Fábia 1,9 SDI - trhanie

Príspevok od používateľa fuco »

Dobrý deň prajem všetkým, chcel by som poradiť ohľadom áut toho veľmi neviem a nerozumiem sa ... Mám škoda fábia 1,9 sdi ročník 2000 , 160 000 km, boli menené aj rozvody aj filtre, auto išlo normálne, no asi pred týždňom mi z ničoho nič začalo pri nižších otáčkach to je cca 1200-1500 a pri stupni 4,5 a cca ak je rýchlosť 60 km a následnom pridaní plynu trhať. Chcel by som poradiť čím by to mohlo byť ? Ak má niekto skúsenosť čo by som mohol spraviť a skúsiť ? Myslel soom si že to môže byť sacia hadica ktorá ide od motora k vzduchovému filtru, kedže tam bola diera tú dieru som zalepil a zasilikonoval, no problem pretrváva. Skúšal som na základe rád odpojiť aj podtlak k EGR ventilu a aj škrtiacu klapku no veľmi to nepomohlo. Auto pojde k mechanikovi za dva týždne, pretože tento týždeň auto ešte potrebujem. Ďakujem za odpovede :3035:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ani som to nedočítal lebo sa mi zahmlilo pred očami
V takom režime nemôžeš jazdiť.Mesto by si mal behať na 3 st a to je cca 1900-2000 otáčok.Ak budeš takto jazdiť ako jazdíš,budeš mať problémov viac než dosť a pôjdeš z problému do problému.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan ak to ešte budete čítať , pridám sa aj ja rovno s dvoma otázkami. lol
- Aké auto dokáže v tomto režime jazdiť? Tiež som tak naučený na plynovej Felde mám 5q 1500rpm 56km/h , čo je idealna kombinácia na prejazd NZ-NR cez dediny.
- Týka sa toto aj starých dieslových motorov , Mám francúzsky 1,9D a prevody mi vyšli tak že orie na 850rpm. Zatial sa mi nedarí zohnať iný prevod do redukčky. Motor má nové rozvody a nastavené čerpadlo a v tomto režime funguje tak 30Mth ročne, zvyšok normálne do 2000rpm.
Vydrží to? lol Motor nemá celkom žiadnu elektroniku ani EGR , jediná elektrika je zhasínací kábel na čerpadlo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fuco
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.03.2017 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fuco »

Nie vždy jazdím ako je to uvedené no pri tíchto číslach mi to začalo robiť a pred týždňom to šlo úplne v pohode preto sa pýtam čím by to mohlo byť
:3035:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Preto som to napísal že motor v režime tých otáčok zaťažený tak vysokým rychlostným stupňom nahráva aby sa dialo to čo sa deje.Každý diesel ak spadne z otáčok na vysokom prev.stupni bude náchylný na pazvuky a trhanie.Takže niet diesla kde by sme niečím podobným neprešli,ak by sme jazdili v tom štýle.Tým chcem povedať že je možné,že jazda ako má byť odstráni aj problém.Trpí motor a ešte viac prevody.

oco...staré diesle typu Peugeot 1,9D ,staré 1,6D motory od VW,motory Mercedesu 201-124 zniesli podobné trápenie.Logicky staré Indenor motory
fuco
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.03.2017 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fuco »

to chápem ale pred tým ako som mal zapojený egr ventil a klapku tak mi trhalo motor aj na 2,3,4,5 stupni a to pri pridávani plynu a pri preradzovaní :3035:
fuco
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.03.2017 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fuco »

a pred tým som ten problem nemal :) a najvýraznejšie trhanie je ako som už spomínal ale to trhanie je také iné akoby niečo dusilo motor alebo nafta nešla neviem to popísať a skáču otáčky trošku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vycvakni hadicu a pozri do hrdla EGR či sa nedusí zmenšeným prieduchom
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Nieco podobne sa nam dialo na Mondeu, ale ono to trhalo ked som siel eovnakou rychlostou a iba ju udrzoval, ani uz neviem co to vyriesilo. Nemozu to byt vstreky ?
fuco
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.03.2017 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fuco »

Tú podtlakovú hadičku z EGR som už vytiahol a egr mám prišrubovaný priamo k motoru tak neviem akú hadičku ? som v tomto ohľade amatér ... :) rozmýšľal som aj nad tým ale v vo vyšších rýchlostiach a podobne mi to ide bez problémov no pri nižšich otáčkach to trha ale dakujem pekne za rady cením si ich :300f:
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Treba vymontovat to Egr-ko a sa pozriet ci nebude moc zanesene sadzami,ak ano tak pomoze vycistenie ventilu.Nasledne poskladat a sa previest
fuco
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.03.2017 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fuco »

Dobre ďakujem skúsim to poriešiť takto a chcem sa opýtať keby to nefungovalo môže to byť vstrekmi nejaké zle načasovanie alebo nejaké poškodenie ?
bumbalak
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25.03.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bumbalak »

mohlo by to byt aj erg ckom ale na vstreky by som to tipoval viac len to je dost palka ked sa vstreky menia ono mozno si najst este niekoho kto by cih zrepasoval a vymenil v nich uhliky, byt tebou zases to do servisu sam s tym nic nespravis
fuco
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.03.2017 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fuco »

Ale je to tak trošku divné pre mňa, že to robí len pri nižších otáčkach inak je to v pohode inak ide pekne motor... Skúšal som tankovať premiovú naftu, pridal tom taktiež aditívum na čistenie vstrekov, ventilov, sania či čo tam píše a trošku som prečistil sací koš tak som zvedavý či to trošku pomôže pekne sa budem snažiť zopár krát povytáčať motor na vyšších otáčkach ... EGR ventil sa budem snažiť vyčistiť v Pondelok. Dakujem za rady :3906: :3906:
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných