Skoda Fabia 1.2 , 47kw , benzin

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jagermeister
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.10.2020 20:45
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia 1.2 , 47kw , benzin

Príspevok od používateľa jagermeister »

Dobrý večer,poprosim o radu skusenejsich, lebo uz si neviem rady..
Na aute mi v prednej naprave,konkretne pri lavom kolese nieco obcas klepe, ked volantom zatacam,prejdem nejaku nerovnost, spomalovac, a pod. Na aute sa menilo tento rok dost vela veci na prednej naprave - tlmice,pruziny,axialne tiahlo,capy, ramena... stabilizacne tycky nie, aj to z dovodu, lebo v tom case boli este len polrocne a teda nic im nebolo. Auto bolo prezrete v 2 servisoch s tymto problemom ale nikto problem nevidel, nezistil. Stretol sa s tym niekto, co to tam teda moze klepotat? Zvuk je ako by nieco buchlo do plastu,resp.do blatnika. Moze toto robit stabilizacna tycka, aj ked je navonok ako vravia v servisoch v poriadku? ci na co sa mam zamerat? [/b]
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

stabilizačnú tyťku bez demontáže nedokážeš stopercentne posúdiť,na bratovej fábii ich mením raz do roka a to dávam tie kvalitnejšie,cesty sú aké sú ...ten zvuk to može sposobovať...
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

často zanedbávaná vec pri kontrolách je uloženie stabilizátora. guma stvrdne, vymláti sa a klepe
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Stabilzačná tyčka na Fabií I je nekonečná legenda :D sused ich menil na svojej HTP-čke ako na bežiacom páse, čo rok a vždy značky ako maxgear, kraft automotive, topran atd.... ja som ich menil iba raz pri 90 000 km, dal som meyle HD a ked šlo auto z domu pri 170 000 tyčky boli stále OK. Ako bolo povedané bez demontáže to nevieš posúdiť a na zdviháku sa mrchy vždy tvária OK.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných