Skoda Fabia - vybijanie baterie-bsg a zamky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia - vybijanie baterie-bsg a zamky

Príspevok od používateľa jesus-pd »

Zdravim, kupil som fabiu 1 a mam problem ze auto sa vybija.
Odber cca 0.025A
Po vytiahnuti poistiek od zamkov + bsg je odber 0.01A...
Prud klesol vzdy cca o 0.05A po odpojeni:
- Vodicove dvere (cierny konektor na pravo ktory ide do motoru/komfortky)
- Dvere spolujazdca(cierny konektor karoseria-dvere)
-komfortka nad plyn. pedalom
-konektor XP2 v centralej elektrike
a ostane 0.04A odber ktory zmizne po vytiahnuti poistky (ostatne dvere a kufor to nerobia- neviem co este ovlada)
Niekde na fore som nasiel ze niekto mal tiz odber z konektoru XP2 a vraj mal zle nastaveny cas deaktivacia nejakej svorky v komfortke.
Bohuzial viac uz nepisal, vag mam k dispozicii ale moc s nim neviem. KTSka nic nepise
dakujem
ps: neviem ci to suvisi ale nejde DO ale auto dostava spravu (na chvilu sa vzdy zvysi odber)
Naposledy upravil/-a jesus-pd v 28.01.2018 18:36, upravené celkom 1 krát.
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

okolo 0.25A
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

o nicom neviem, kluc ma origo DO a pri poistkach (kde by zrejme bol) tak tam nic nie je
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

RJ komfortu nie je uspana a to z dovodu ze niektorý zamok je neuzaknuty respektive RJ nedostala spatne hlasku o zamknuti problem fabie I a to iste aj fabie II. Na dverach u sofera ti zacne blikat led , ked sa tak nestane tak je problem ale aj prelamane kabliky v gumenych prechodkach dveri.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa celerb »

????????????
Naposledy upravil/-a celerb v 30.01.2018 08:29, upravené celkom 1 krát.
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

urob si odpojovac baterie kupis v mototechne a vyriesene hned :28b7:
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

odpajal som postupne vsetky dvere a napatie nekleslo (odpajal som v prechodkach dveri) a vodicov zamok som este odpojil priamo iba zamok ale bez zmeny (mozno som neskusil odomknut/zamknut, pockat 10min)
hlavna otazka je-ako zistim ktory zamok neposle hlasku?
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

v KTSke vidim odomknute/zamknute. Myslim ze som to pozeral ale zajtra to este skontrolujem. Chcem sa spytat ci je rozdiel ak zamok odpojim v priechodke dveri- vsetky konektory alebo ked odpojim cislo zamok. Niekto pisal ze ak sa odpoja cele dvere tak sa to stale nejak snazi komunikovat, tak neviem
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

zadne dvere neukaze ze su otvorene, skusim vymenit zamok. Aj ked mi nejde do hlavy ze ked su "zatvorene" tak by sa komfortka mala normalne uspat. Ale niekde som aj cital ze je tam viac spinacov v zamku a niektory nemusi spravne fungovat.

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A7279BA
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

tak zamok som pripojil novy (zaital bez montaze) a ukazuje spravne odomknute/zamknute. Ale odber je stale rovnaky, uz neviem kde hladat. Nejaka rada prosim?
br4ni5
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.11.2020 08:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa br4ni5 »

@jesus-pd Zdravím, neviem či na toto fórum ešte chodíte, ale mám podobný problém. Pri odomknutom aute má auto odber 0.25A, po opdojení poistky 39 a 43 (39-ohrev zadného skla+motorčeky zamykania a 43 bolo osvetelnie,stierače a také) mi to kleslo na 0.02A, a bratranec mi navrhol že by to mohol byť ten vadný zámok ako ste menili vy, že si auto myslí že je odomknuté aj keď neni, pretože keď odpojím motrčeky na centrálne zamykanie a zamknem zatlačením gombíkov, tak napatie nespadne ale drží stále 0.15A (takže mi to logicky sedí, dnes idem na diagnostiku tak uvidím či niečo najdeme). Preto sa chcem spýtať či ste tento problém nejako doriešili potom, alebo nie? Ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných