Skoda Fabia sdi - rozvody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marek.x
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.04.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia sdi - rozvody

Príspevok od používateľa marek.x »

Ahojte,kupil som si na dochadzanie do prace tragac skoda fabia sdi 310 000km. Caka ma vymena rozvodov a vsade citam o upravach volnobeznych davok a predstrekoch, ale len na PD a TDI. Tak by ma zaujimalo,ake su najoptimalnejsie hodnoty prestreku a volnobeznej davky na skode fabia sdi. Niekto robi len na pripravky a do vagu ani nepozrie na stav pred a po vymene a niekto to este doladuje cez vag. Preto vas chcem poprosit,ake ma mat najoptimalnejsie hodnoty tento tragac,aby fungoval spravne,pripadne kde cerpat informacie? Dakujem
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

VCDS má v ponuke základné nastavenie TDI graf
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba rozdeliť na dve časti.
1. Rozvody urobiť presne.Klukovku nastaviť na rysku (okienko nad spojkou),demontovať vakuovku a do vačky ide prípravok,do čerpadla ide kolík. Pozor ! Je nutné uvolniť koleso na vačke z kužela !
2. Po štarte a dosiahnutí prevádzkovej teploty sa nastavuje predvstrek v Tdi grafe,značka ide na stredovú čiaru.

Mechanici to odrb..jú,nový remeň preznačkujú fixkami podla starého a hodia hore a finito. Tým sú rozvody často fatálne mimo.Potom truhlík nastaví (rozvody sú zle) podla Tdi grafu predvstrek. A jeden sa len čuduje ako ten krám ide
marek.x
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.04.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek.x »

Takze,rozvody vymenene komplet,dal som aj nove zdvihatka,prve bolo uz poskodene a rovno som dal aj gufera ventilov. Vacka bola zaistena pripravkom v drazke pod vak.pumpou a kluka podla znacky na remenici a kryte rozvodov plus kontrola zarezu na zotrvacniku,dalej kolik do cerpadla.Nechal som na volnobehu sadnut zdvihatka podla navodu a isiel som sa previest. Auto sa zdalo lenive,pripojil som vag,moc s nim este neviem robit a v sekcii motor zakl.nast. skupina 000 okienko 2 som mal hodnotu+-70. Kukal som rozne diskusie a hladal som aka vlastne ma byt ta hodnota,len vsetci davali tdi,ze +-58. Tak som to vyskusal aj ja,povolil som tie 3 sroby na cerpadle a jemne som ho pootocil a ta hodnota klesla na +-55 auto krasne ozilo,aj ked u sdi sa o akceleracii moc neda hovorit. Tdi graf mi na mojom vagu made in china nejde prepnut. Hodnoty merane samozrejme na zohriatom aute 90'C. Otazka znie ci je +- 55 spravne? Dnes uz toho bolo aj na mna dost...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Číslo sa mení v závislosti do teploty,takže číslom sa nezaoberám.V Tdi grafe je totiž výber motorov podľa kódu a naskočí tabulka už k tomu aktuálnemu.Tam sa ide na stredovú čiaru a vtedy by sa dala odčítať hodnota v 000 kanáli.Oni sa hodnoty jemne líšili pdla - do určitého dátumu,od určitého dátumu (ten istý motor)
nebola potreba si to pamätať.Je to imaginárne číslo v rozsahu tuším od 25 do 75 ale za tým treba vidieť predstih od hodnoty do hodnoty
Užž preto som za Tdi graf,lebo prechodom do základného nastavenia a Tdi grafu prepína čerpadlo do neregulovaného stavu,čiže sa vypne presuvník vstreku a sleduje sa ozaj základná hodnota.Pokiaľ sa sleduje hodnota klasického volnobehu je to už aj v čerpadle nastavené na určitý predvstrek a ten je napr závislý od vnútorného tlaku paliva prípadne do toho môže garazdu zaviesť viaznúci piest presuníka.
vladimirs
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24.02.2015 12:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladimirs »

Pozdravujem pani.
Kolko stoji taka komplet vymena rozvodov a vodnej pumpy na S Fabia I 1.9SDI? Aku znacku a interval KM poradite?

Vopred dakujem. V
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

cenu ti povie tvoj mechanik resp. dielna co to bude robit, to ze ti tu niekto napise nejake cislo nic neznamena (existuje nejaka adekvatna cena ale ci ju dostanes aj v servise to je otazne), sadu + vodnu pumpu zozenies na nete do 100€ cize ak bude praca zadarmo tak do 100€, horny strop je neobmedzeny nakolko fantazii niektorych dielni sa medze nekladu, cize kludne od 250 do 500€ (ak to cele nechas na dielnu), interval bol zo zaciatku 90000/5 rokov, potom to zdvihli na 120 alebo az 150000 po modifikacii napinacej kladky, proste vymen pri 120000 a mas pokoj, sadu Continental ale kludne aj INA alebo daco podobne, dnes uz je trh tak degenerovany ze sa len prebaluje a roznych krabiciach mozes najst v podstate to iste
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
marek.x
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.04.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek.x »

Mna to vyslo na 200e,rozvody s vod.pumpou ina,hydraul.zdvihatka,gufera ventilov,termostat,g12,gufero vacky plus moj cas
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

plus moj cas
tu niekde bude zakopaný pes nizkej ceny. :40bd: Každý jeden z nás sa zaprie a šmahom ruky vymení rozvody, že?? :41c2:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
marek.x
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.04.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek.x »

Predstrek nastaveny podla grafu na 48 az 50,mierne pod stredovou ciarou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných