Skoda Fabia - nesvieti kontrolka dobijania

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
bujnak4
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 03.08.2006 06:40
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia - nesvieti kontrolka dobijania

Príspevok od používateľa bujnak4 »

Zdravím všetkých,

potreboval by som poradiť - na mojej Fabii r. v. 2001 1,9TDI 74 KW mi včera počas jazdy krátko, asi 1 sekundu, zasvietila kontrolka dobíjania a takisto sa ozval zvukový signál. Dnes ráno som si všimol, že pri štartovaní mi kontrolka dobíjania vôbec nezasvietila - auto naštartovalo bez problémov. Poobede pri odchode z práce pri štartovaní taktiež kontrolka nesvietila iba kratučko blikla a teraz večer pri štartovaní znova nesvietila. Do včerajška kontrolka svietila vždy pri štartovaní.
Neviete čím to môže byť. Za každú radu ďakujem.
pikasodk
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 11.12.2009 23:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pikasodk »

co ak je to len v ziarovke kontrolky?skusal si ju pozret?
bujnak4
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 03.08.2006 06:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bujnak4 »

to pikasodk: Dík za radu - žiarovku som ani nestihol pozrieť pretože mi dnes ráno cestou do práce prestala svietiť palubná doska a odišlo servo. Naštastie som bol asi iba 3km od svojho servisu takže som im to rovno odstavil pred bránou a zostáva mi čakať koľko ma to celé bude stáť :d :D
dr.risko
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dr.risko »

pikasodk ty si zaostaly alebo co? nepise sa tu o skoda S120... To je fabia rv.2001. Tam je panel s SMD ledkami. Ziadne praveke ziarovky omg. Mimo ineho okrem samotneho bliknutia autor temy pise aj o zvukovom signale - to asi s tvojou ziarovkou uz nema tiez nic spolocne.

btw - pikasodk odkial si?

k teme: smazal som svoj prispevok - stejne to mas uz v servise...
pikasodk
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 11.12.2009 23:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pikasodk »

dr.risko ano som zaostaly a je mi to strasne luto ze nemam take IQ ako ista mensina prispievatelov ako ty.ze su tam diody som nevedel.ale som o nieco mudrejsi lebo teraz uz viem ze SCUDO model 2002 patri do praveku lebo ma v pristrojovke ziarovky.
bujnak4
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 03.08.2006 06:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bujnak4 »

Len info pre tých, ktorí budú mať v budúcnosti taký istý problém - porucha bola spôsobená vadou regléra alternátora. Po výmene je všetko OK.
dr.risko
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dr.risko »

pikasodk napísal:dr.risko ano som zaostaly a je mi to strasne luto ze nemam take IQ ako ista mensina prispievatelov ako ty.ze su tam diody som nevedel.ale som o nieco mudrejsi lebo teraz uz viem ze SCUDO model 2002 patri do praveku lebo ma v pristrojovke ziarovky.
1. neodpovedal si na otazku.
2. asi by si s mal ukludnit pretoze:
-nespominam ziadne scudo (fiaty moc neriesim) ale pisem presny model a rok vyroby tak neviem co sa tu trhas. Vyviedol som ta z omylu ze skodovky (ktore fiataci nepovazuju za auta) nemaju dnes ziarovky v pristrojovkach ako tvoj o rok novsi fiat scudo...
-nespominam tvoje IQ tak neviem co tu riesis moj.
kadektibor3
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.04.2018 18:09
Zdieľať na Facebook

Pod otazka

Príspevok od používateľa kadektibor3 »

Ja som mal do včera presne tento istý problem s rovnakým riešením az na to ze kontrolka vobec nesvieti ani po výmene raglera
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

Aky je tam alternato.
kadektibor3
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.04.2018 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kadektibor3 »

Tempo10
Ked si dobre pamätám tak hella menil som ho aj baterku zaroven pred necelými dvoma rokmi
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: milok a 31 neregistrovaných