Skoda Fabia II - piska servo, slabo kúri na nohy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia II - piska servo, slabo kúri na nohy

Príspevok od používateľa stanno »

Ahojte,

jedná sa o Fabia II, r.v.2009, 1.4 TDi. Chcem sa spýtať na dve veci:

1. Keď točím na mieste volantom (napr. pri parkovaní) hvízda asi servo. Je to normálne, že to počuť, resp. čo tomu je? Kde je vlastne nádržka na olej do serva?

2. Auto mám krátko, ale nejako slabo kúri na nohy. Aj keď dám fúkať všetko na nohy. Stretli ste sa s tým? Je to u toho auta normálne, alebo čo by bolo treba skontrolovať?

Vďaka.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

nadržka je pod naraznikom na vodičovej strane, miesto pre doliatie oleja hladaj pri vodičovom svetle,
slabo kuri? asi klapka pokazena.
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

K nádržke sa dostanem aj v domácich podmienkach, resp. bez zhadzovania nejakých dielov? Aký olej tam ide?

Ako zistím, že je zlá klapka a ako sa to mení? Musí ísť dole prístrojovka?

Poradte niekoho z PO resp. KE, kto s tým má skúsenosti. SS.
Dik
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

Ano servo hvízda ked ma už auto kopec km. za sebou je to teda v norme a le pozrieť hladinu treba.
Klapka moc nepada u FII skôr VAGom pozrieť pri kolko otvara termostat lebo večšinou tieto nemaju budik tepla atd.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Servo nesmie piskat. Skontroluj mnozstvo servo oleja, pripadne dolej. Plniace hrdlo najdes pod akumulatorom - pod jeho nosicom. Takze budes musiet demontovat box na vzduchovy filter, akumulator a jeho nosic.

Kurenie - treba skontrolovat funkcnost klapky.
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

vďaka za pomoc. Pozriem to. Akurat, ako skontrolujem tú klapku? Ono z tých výduchov aj ide teplý vzduch, ale fúka to príliš vysoko a na chodidlá je zima.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Servo sa da pomerne dobre diagnostikovat, navyse, malo "svoje" typicke problemy. Rozoberat to tu je zbytocne, kedze dotycny zjavne nema predstavu o problematike a asi sotva potrebne dielenske vybavenie.
Co sa tyka klimy, zas problem, ze je nedokonaly, lepsie povedane ziadny opis. DIGI - MANUAL KLIMA???
Hodne podstatna vec.
A kedze je to jazdenka, tak najskor aspon pozriet, ci sa v tom niekto nehrabal a nechybaju tam tie plasty na rozvod vzduchu.
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

Je to manualna klima. O tom serve samozrejme nemam paru. Cosa tyka kurenia.. Neviem co tam vsetko ma byt pod nohami.. niekto z KE/PO kto mi to pozrie? Dik
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

stanno napísal:vďaka za pomoc. Pozriem to. Akurat, ako skontrolujem tú klapku? Ono z tých výduchov aj ide teplý vzduch, ale fúka to príliš vysoko a na chodidlá je zima.
:d :D jo zima na nohy.
ja tak jazdievam stale aj v zime dlhe cesty ze mam slapky alebo sandale lebo ak som dlho obuty 4 viac hodin potia sa mi nohy.a fakt je zima v kazdom aute.to ti nevyhreje nohy ako ohrievac.ono to ani nemoze fukat priamo na nohy.ofukne ti klby a potom uvidis je jedno ci teplym vzduchom.skus tak niekedy soferovat ze si daj vrchne fukare na ruky a do hodiny zisits ze uz to nikdy neurobis.ono ak das kurenie na nohy zatocis tym sporakovym kolieskom len na nohy das max cervenu a plne otacky musis citit ako teplo ide spod noh hore.v tedy to funguje dobre.
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

Nesuhlasim. Mal som Octaviu 1 a v zivote mi zima na nohy nebola v nej. Detto, mame doma Focusa 2 a tam nohy jak v bavlnke.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak zalezi co od toho sledujes.ja ak som obuty normalne mne netreba vobec fukat vzduch na nohy.v zime staci zimna obuv.a tak isto ani neuzivam ohrev sedaciek a polokozenych recaro sedadlach.kolko je tak rano +5 ved to je uz zima.daj si zimnu obuv a po obede +20 normalnu obuv.

v mojom aute je zima ak je -8.ak je -15 to uz je zle a nepomaha ani teplota na max a fukanie na plne otacky.mrznem.no u druheho auta ktore nema celokozeny interier ale je to tiez luxus auto tam moze byt aj -20 kurenie ide tak na 30 percent tepleho vzduchu a nemrznem.v lete opak.to celokozene v lete + 28 a netreba mi klimu to druhe kde je v zime teplo v lete staci +24 a klima bezi na max.vela robi aj auto nie kazde ma rovnaku teplotu.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

troska som nepochpil, na nohy slabo fuka alebo fuka dobre len studeny? fabiu2 1.4tdi som jazdil ako sluzobne od nova a na moj vkus sa strasne pomaly zohrievala aj ked som jej nakladal, ake trasy jazdis, kolko km?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

Proste je zima na nohy. Teply vzduch sice fuka ale nejako vysoko a navyse, mas pravdu, poriadne sa auto zahreje az asi po 20 km po okreskach. Jazdim 35 km trasy
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

jazdil som podobne trasy a tiez to poriadne zacalo kurit az ku koncu aj ked budiky uz dlhsie ukazovali ze chladiaca kvap. je uz zohriata,......... ak je ok termostat a drzi ti teplotu na budikoch tak len karton pred chladic jak nasi dedovia, nech sa rychlejsie ohreje a na vyduch odkial fuka daco nadstavit nech to dovedie vzduch tam kam chces
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

áno, takto sa chystám to urobiť. Akurát, že nemám prehľad o teplote motora, lebo je tam len kontrokla, ktorá ukazuje, či je zimný. Fúkať teplý vzduch ale začína pomerne skoro.. po takých 2-3km. Je to skôr vlažný vzduch.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných