Skoda Fabia I - spinava expanzka /hlava?/

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavelo
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 11.01.2010 00:23
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia I - spinava expanzka /hlava?/

Príspevok od používateľa pavelo »

Kamratovi som na Fabii 2001 1.4MPI 44kw OHV /stara MBcka/ 120.000km menil expanzku, lebo bola uz nenormalne zahumusena a stale pipala kontrolka, asi tyzden dozadu. Odvtedy najazdilo auto mozno 200km, dnes ze reku pozriem hladinu kvapaliny a vsimol som si na hornych stenach expanzky hnedy povlak /vid foto, prosim neriesit znacku expanzky, ja som ju nevyberal/. Hned ma napadla hlava /resp. tesnenie/, akurat ze auto si pekne drzi teplotu, pod vieckom nie je ziadna emulzia, olej vyzera mat normal farbu a mnozstvo sa nemeni a v expanzke nie je vidiet ziadne bublinky.. Zeby len necistoty z chlad. okruhu alebo .. ?

http://oi52.tinypic.com/f1fwpv.jpg
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Povedal by som že to je vlastne v poriadku a hlavu by som určite nepodozrieval.V tomto rozsahu je to bežný stav niekolkoročného auta.
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

zbytocne vyhodil prachy za tu nadobku podla mna...niekedy som mal tuto istu fabiu a tiez bola cela zaspinena a voda sa nestracala.
EX:Passat B4 1Z, Passat B5.5 AVF, Audi A4 AHF, Golf 4 ALH, Fabia combi LPG
murgy.p
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.06.2008 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa murgy.p »

To neries, keby si videl moju nadrzku na felicii, ta bola taka zahumusena ze ani nebolo vidiet kolko je v nej kvapaliny :)..... pri vymene chladica som ju vycistil riedidlom a kefou na flase a je ako nova ........ inak podla mna to moze byt sposobene tym ze tam niekto lial pripravok na utesnenie chladica , aspon u mna bol ten sajrajt v nadrzke takeho gumoveho charakteru
dufi242
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 28.08.2010 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dufi242 »

vymen tesnenie hlavy valcov.....
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

mal som na fir. fabke 1,4 50kW cca 250T to isté a po výmene tesnenia pod hlavou je čistá,
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lakinooo napísal:
79mirek napísal:100% hlava...Mal som to iste.100%......
100%???

Podaj si loto.
Ešteže rýchli chlapci neopravujú autá,našťastie
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Bud mam zly monitor alebo nevidim na tej nadobke nič čo by ma hnalo do rozoberania motora.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Nazdar... z tej fotky nevidím čo presne si myslel, ale ja na felicii mám asi niečo podobné , je to ako keby taká rozmrvená guma alebo prach po okrajoch nádobky... tiež som rozmýšľal na tesnením ale auto sa mi neprehrievalo ani nemizla voda či olej . Dal som olej na rozbor a prítomnosť glykolu v oleji sa nepotvrdila takže to ďalej neriešim .
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

aky hnedy povlak? to je asi odraz od toho motora.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lakinooo napísal:Každú jednu 1,4 44kW postretne výmena tesnenia pod hlavou.
Ak prídeš na zraz ukážem Ti ako to zistíš za dve minuty s absolutnou presnosťou,bez toho by som sa v živote hlavy nedotkol
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

aká fajna nádržka :2f93:
ja ju mám čiernu jak ďas(1,4 50kw) ale voda sa mi nestráca a auto sa neprehrieva tak to neriešim,ale môžem potvrdiť ako už bolo spomínané je to hlava,resp. tesnenie pod hlavou.
LexIcon
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 11.02.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LexIcon »

na fabiach totiz nejde voda do oleja ale olej do vody a ten sa vyzrazava v nadobke na vodu. ano je to sposobene tesnenim pod hlavou vacsinou ale treba tu hlavu aj zarovnat inak vymena nema efekt
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

Zdravím páni(a dámy, ak tu nejaké sú)

nezazil niekto medzicasom nejaku zaludnu zavadu, ktora sposobovala sustavne zanasanie expanzky?
Tesnenie pod hlavou je vymenene, hlava ofrezovana, vlozene valce dvihnute na spravnu vysku.
A stale sa opakuje piskanie kontrolky vody. Po dôkladnom vycisteni je max 500km ticho, a potom zas. Podotykam ze voda sa nestraca, netlakuje hadice, neprehrieva sa, olej cistučky.
Uz som z toho na nervy

dakujem za rady
Zdeno
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 37 neregistrovaných