Škoda Fábia HTP

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Škoda Fábia HTP

Príspevok od používateľa nesztor »

Ahojte!
Vo firme máme Škodu Fábiu 1.2 HTP r.v.2003 a má 246.000 km. Jazdí na nej len jeden kolega, má to pravidelný servis a motoricky je v 100% stave-nikdy sa na tom aute nič neopravovalo, len bežný servis /olej, filtre a pod./. Behá to od začiatku na Castrol oleji a denne sa najazdí cca.50 až 150km. Chcem sa spýtať, koľko km vydrží taký motor, resp. akú ma životnosť?
urbanek
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 12.06.2007 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa urbanek »

Väščinou už pri 100000 km býva po smrti. Niesi náhodou díler čo ich pár potrebuje predať?
Hoď To Psovi!
Naposledy upravil/-a urbanek v 01.10.2010 08:27, upravené celkom 1 krát.
33Misik33
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10.02.2009 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 33Misik33 »

Svokra má tento istý motor ale r.v.2006 má nabehané niečo cez 65000km behá s tím len do roboty a späť a občas na nákup a už ho mala asi 5x v oprave čo jej to same od seba skapínalo,keď to bolo studené išlo to ale akonáhle sa to zohrialo po pridaní plynu to skákalo dusilo sa to a potom to skapalo :rouler: dala to do opravy a zistili jej že keby s tím jazdila ešte pár kilometrou tak odpíše motor :3020: takže neverím že by tá fábia vydržala tolko kilometrov :3020:
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ak budete menit kvalitny olej kazdych 5.000 km, auto nebude stat dlhsie ako 24 hodin (motor) a bude sa jazdit s idealnym benzinom (zahranicnym) na max. 50% vykon, potom sa da predpokladat dlha zivotnost (napr. 300 - 500.000 km)

zaroven pripomeniem, ze za uvedenych laboratornych podmienok ,,normalny,, (priemerne kvalitny) motor vydrzi radovo miliony KM
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

pre neznalych - realna zivotnost tychto motorov je medzi 60.000 a 120.000 km ak za motor nepovazujem olejozruta, vyklepanu hrkalku alebo motor co ide na 2 valce a podobne

do roku 2005 to nekupovat, hotova katastrofa, potom len nekvalitny motor o nicom ...

menit casto olej !!! nakolko sa prepaluje (konstrukcna chyba) a pri studenom starte v ZIADNOM pripade nepridat plyn, pokial sa nenatlakuje olej (pritlaca napinak rozvodu)
samozrejme ani pri dodrzani uvedeneho sa nemusi dozit vela, ale vytvorite mu realne sance - ako Tamagoci ci ako sa to vola a pise :-) ...
keys
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 11.10.2007 16:37
Zdieľať na Facebook

Fabia

Príspevok od používateľa keys »

Nebude to nahodou tato?

http://skoda-fabia.autobazar.eu/12-htp-id1847960.html

Dal by som tak 1000 € len cena ja fixna :28b7:

A vy?
urbanek
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 12.06.2007 13:30
Zdieľať na Facebook

Re: Fabia

Príspevok od používateľa urbanek »

keys napísal:Nebude to nahodou tato?

http://skoda-fabia.autobazar.eu/12-htp-id1847960.html

Dal by som tak 1000 € len cena ja fixna :28b7:

A vy?
Ja by som nedal nic, len keby mi zaplatili.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano je to ona lebo aj Nesztor je z prislusneho okresu ale to je nepodstatne.

nesztor, ak sa chces opytat ci mas tu fabku kupit tak nevidim dovod preco nie. Zase ale nevidim dovod preco ano, autokomplet dobre hovori ze henten motor je proste LACNY = odvrzany kde sa dalo, fakt prepaluje olej (obrovsky tepelne namaha kvoli nevhodnemu umiestneniu olejovej sustavy pri vyfuku alebo katalyzatore) atd. Take ze longlife oleje pre henten motor je hotova cesta do pekiel, tam fakt oleje menit najneskor po 10.000km.

osobne by som to auto nechcel. Preco? Lebo je to fabia cize male auticko, nie je to ani combi, motor je totalne nezazivny (uz lepsi motor asi fakt neexistuje ani z hladiska podavanych vykonov, spotreby, zivotnosti a designu) a ta cena zase nie je prilis atraktivna si povedzme rovno.

za tieto prachy co by som kupil? Neviem. Asi benzinovu mazdu 626 z rocniku 1999, jednak zaplatis menej, jednak mas daleko daleko uplne ine auto (samozrejme neriesim velkost, komfort atd - ale len si pozri interier, sadni si do toho, nedajboze to nastartuj a povoz sa tristo metrov a potom mi skus povedat ze fabia nema HNUSNE lacne plasty a volant atd). Neminies vsetky hentie prachy, zostane ti na povinny servis... a hlavne v pripade buracky mas vacsiu sancu neprist o nohy pripadne o kejhak.

ja by som rozmyslal takto nejako.

nejde o to ze ma vela kilometrov... nema, stvrt mega je lavou zadnou. ALE NIE PRE TENTO MOTOR. Ide aj o to ze je to najlacnejsie auto [!!!] ktore NOVE kupis za 7499eur bez zlavy [!!!!], v lepsej vybave, novsi model atd, atd, takze SEDEMROCNU v ziadnom pripade nie za polovicnu cenu !!

To nie je dobra ponuka. Uz vobec nie s tymto motorom a uz vobec nie s takymito kilometrami NA TOMTO MOTORE (inak by to bolo v pohode).


Ja som kupil trojrocne auto za 1/5 ceny noveho. Passat co stoji novy cez 800.000 korun sa trojrocny predava tesne cez tretinu mega takze za priblizne tretinovu cenu. A ty chces kupit sedemrocne auto za POLOVICU ceny noveho ??

strucne: ANI ZO SRANDY.

ziadne auto nedrzi takto hodnotu. Ani jedno. Tak preco by si dal "exkluzivnej" fabii htp taku vysadu?
Lubko33
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 18.06.2009 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubko33 »

Pre všetkych neveriacich, robim vo firme kde je niekolko fabii-combi HTP od r.v.2003, u nas sa tie auta vyraduju po cca 240 000 km, nie preto že by viac nevydrzali, ale preto ze je to tak stanovene vo firme, tie auta su pravidelne servisovane a zamestnanci si ich môžu odkupit , za nizku cenu a verte tomu že tie auta aj po tolkych km su po motorickej stranke v pohode!
thema870
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 18.06.2010 12:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa thema870 »

je to trojvalec s malym obsahom...tak preto zivotnost tohto auta nieje velka...auto je to dobre ale do mesta a dost do 100000km....nad 100000 by som uz nekupoval...je to moj osobny nazor....moj otec ma tak isto HTPcko ma najazdene 30000km a motor ide pekne bezproblemovo...no kamoska ma najazdene 150000 a auto nema ani polovicny vykon z ocovho cize je vybehane....tod moj nazor
skstrelec
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 18.10.2008 11:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skstrelec »

Skus viac popozerať za tu cenu určite kúpiš niečo lepšie a rozhodne aj lepšiu Fabiu. :28b7:
urbanek
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 12.06.2007 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa urbanek »

thema870 napísal:je to trojvalec s malym obsahom...tak preto zivotnost tohto auta nieje velka...auto je to dobre ale do mesta a dost do 100000km....nad 100000 by som uz nekupoval...je to moj osobny nazor....moj otec ma tak isto HTPcko ma najazdene 30000km a motor ide pekne bezproblemovo...no kamoska ma najazdene 150000 a auto nema ani polovicny vykon z ocovho cize je vybehane....tod moj nazor
Nieje problem ze to je trojvalec, ani ze ma maly objem a vykon tiez od 1,2 nikto necaka. Ide o to ze ten motor je nevydareny, kazovy, s nezvladnutym tepelnym managmentom, zle navrhnuty, s vysokou spotrebou, s lacnymi materialmi, nekultivovany, odflaknuty... Su aj ine celkom podarene trojvalce napr. 1,0 12V v Corse a aj ten v Ticu a Matize je lepsi. Tiež nemaju bohvieaky vykon ale aspon maju normalnu spotrebu a zivotnost.
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

ako ten motor vydrzi dost pri akej takej udrzbe no cena fixna 3500€ za 7 rocnu fabiu??? uz to tu mp3turbo spomenul ze kolko stoji nova tak ja ocakavam ze realne je ta cena okolo 2300-2500 a aj to nemoze byt z vonku aj zvnutra obuchana ako verejna latrina :d :D
thema870
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 18.06.2010 12:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa thema870 »

novacik22 napísal:
thema870 napísal:no kamoska ma najazdene 150000 a auto nema ani polovicny vykon z ocovho cize je vybehane....tod moj nazor
to vykon klesa vekom auta/nabehanymi km motora?
cize ked mam 10 rocne auto, servisovane a v slusnom stave, ma nizsi vykon ako porovnatelne nove auto?
no ked je vybehany motor tak urcite ma slabsi vykon...a vek auta s vykonom nema nic spolocne to som nepovedal
romysisa
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 08.06.2008 12:48
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romysisa »

Lubko33 napísal:Pre všetkych neveriacich, robim vo firme kde je niekolko fabii-combi HTP od r.v.2003, u nas sa tie auta vyraduju po cca 240 000 km, nie preto že by viac nevydrzali, ale preto ze je to tak stanovene vo firme, tie auta su pravidelne servisovane a zamestnanci si ich môžu odkupit , za nizku cenu a verte tomu že tie auta aj po tolkych km su po motorickej stranke v pohode!
prave preto je to na prd ,niektore auta pri 250000 su len v tretine zivota....takze htp dat do zbernych surovin..... :40bd:

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 82 neregistrovaných